bugün

last laik denen kurtarici ve savunucusunun da elden gittigini gösterir, e artik savunmakta icap etmiyor, memleket ve laiklik elden gitti. (bkz: zinhar günah)
şaşırılmasına anlam verilemeyen, garip betimleme.

bir kaç düzeltmeye ihtiyacı var tabi;

1- sezer'in eşi demiyoruz, ahmet necdet sezer'in ya da cumhurbaşkanının eşi diyoruz.
2- laikliği savunan birinin ateist olmadığını, dini inançları bulunabileceğini ve buna uygun olarak hareket etme özgürlüğünün bulunduğunu öğreniyoruz.
3- böyle ottan boktan durumlardan polemik yaratmaya, tartışma konusu çıkarmaya çalışmıyor, salak saçma yere donakalmıyoruz.

"e bunları yapınca ortada başlık diye bir şey kalmıyor" mu diyorsunuz? olması gereken de o aslında, siz de haklısınız tabi.

evet, devam edelim.
düşünüp düşünüp birtürlü tutacak bir entry girememenin sonucunda ÇIKAN SAÇMA SAPAN BiR başlıktır.ne alaka dedirtiyor insana.o zaman ecevit için kılınan cenaze namazına da don-kal sen
(bkz: çevir kazı yanmasın)
laikliğe zarar verecek eylemlerden biridir.
ecevit'in devlet mezarlığına defnedildiği düşünüldüğünde, çok sayıda polis ve askerin de bulunması, tüm dünyanın gözünün bu cenazede olması vs. ile birlikte düşünülürse kamusal alana müdahaledir, fauldur, penaltıdır. çankaya şeriata doğru mu gidiyor diye endişe etmemize neden olmuş olaydır, resmen laikliği çiğnediler, yersen.

benim annem, bacım takınca türban olacak, sezer'in eşi takınca baş örtüsü, anneannem takınca baş örtüsü, okumak isteyen kız kardeşim takınca türban, sonra da ben senin samimiyetine inanacağım, buna da demokrasi diyeceğim, saltanatın dik alası.
laiklik ile namazda kapanmanin karistirilmasidir. ne yani, laikligi savunan biri ateist midir? dini kafasina gore mi yorumlar? laiklik nedir, ne degildir? namaz nedir, ne degildir? cenaze nedir, ne degildir? insani gorev nedir, ne degildir? din nedir, ne degildir?

onemli seyler bunlar. bilmek lazim.
tuban degil bas ortusudur. bilgilenmek adina ozellikle bakiniz. (#373688)
tepki verilmesi cok garip olan olay. cumhurbaskani, basbakan, cenaze, saygi, namaz, kural... bu kelimeler ne ifade ediyor size?
devlet birimleri kamusal alan sayılıyorsa, devlet töreni kamusal alanın beybabasıdır. şahsen laik(!), demokrat(!), çağdaş(!) bir teyzeye hiç yakıştıramadım. zaten hiç yakışmadı, iğrenç durdu.
gayet normaldir. ortada bir cenaze vardır ve namaz kılınmaktadır, mekan camidir. müslüman bir kadın olarak da doğrusunu yapmıştır dediğim olay, durum vs...
laikliği savunan insanların müslüman olmadığının düşünülmesi sonrasında şaşırılan durumdur.baş örtü takmasına şaşıranlara şaşırıyorum. din kimsenin tekelinde değil.
sezerin eşi diye ateist olacak hali yok ya hem lütfen türban ile baş örtüsü karıştırılmasın.
laikler cenaze törenlerinde başörtüsü takarlar, donakalacak ne var.
saygı ifadesidir...
(bkz: yaşı ilerledikçe dine bağlanan insanlar)
ecevit'in cenazesinde rastlanılıp donakalınan durumdur.