bugün

izmir'in konak ilçesine bağlı bir semtte bulunan sokak. sokak sezen aksu'nun büyüdüğü yer olduğu için, 15 yıl öncesinden sezen aksu'ya etfen verilmiştir.

ancak; bugün başlatılan bir kampanyayla bu sokağın isminin değiştirilmek istendiği duyurulmuştur. kampanyayı başlatanlar sokak sakinleri. sebebi, sezen aksu'nun referandumda evet oyu verecek olması.

demokratik kimliğiyle tanınan izmir'in sırf siyasi yandaşlığı yok oldu diye hemşehrisini, yıllarca bağrına bastığı sanatçısını satması bu kadar kolaymış demek. bir "evet" oyu bu kampanyayı başlatan insanların gözünde 35 yıla değermiş demek. yazık.
izmirliler için ne büyük bir hayal kırıklığı, varın siz düşünün.
artık (bkz: cübbeli sezen)sokağı
sezen aksu nun referandum için kullanacağı evet oyundan doğan tepkiler sonucunda adının değiştirilmesi için imza kampanyası başlatılmış sokak.

tam bir izmirli olarak söylemem gerek ki, izmir ime yakışmamış harekettir; çünkü bu şehirde düşünce özgürlüğü vardır. insanlar rahattır, kimse kimseye hareketinden, fikrinden dolayı tepki göstermez, bu hakkı kendinde bulmaz.

sezen aksu nun iktidar yalakası olması haklı tepkilere neden olabilir, doğaldır. ancak izmirli ve sevilen bir sanatçı olmasından dolayı verilmiştir bu sokağa ismi, fikirlerinden, savunduğu düşüncelerden değil.
bir izmir li olarak izmirlilerden bir kere daha utanmama vesile olmuştur.
birde kıvırtmaya çalışmıyormu postal severler? yok neymiş? türkan saylana destek olmamışmış. ne desteği lan? adammı kandırıyorsunuz? bak sen o da "evet" diyeceğini açıkladıktan sonra oldu öylemi? yedik bizde.

hem nasıl destek olacakmış türkan saylana çok merak ediyorum? ellerinden şifa ışını çıkartıp iyileştirecekmiymiş yoksa kanser için bir tedavi mi keşfetmesi lazımmış?

sonuç olarka kepazelikten başka bişi değil. chp nin birçok uygulaması gibi...
artık ismi sadece 145. sokak olan sokak.

referandum öncesinde birtakım sokak sakinleri tarafınca gizlice tabelası yerinden sökülmüş, ve adı 145. sokak olarak kalmış.
tabelanın sökülmesinin ardından konak belediye başkanı hakan tartan'ın kararı ile tekrar çakılması kararı alınmıştır.
an itibariyle gaziantepte mücahitler mahallesinde bir sokağa verilen isim.
(bkz: elm sokağı)
serbest çağrışım.
tabelası tekrar yerine konmuştur.

haberiniz olsun da.

`http://www.cnnturk.com/20...sildi/589643.0/index.html`