bugün

mal satıp kazandığı paranın devlete vergisini vermeyen herkes hırsızdır, birde bunların zabıtalarla kavgaları vardır sanki haklı gibi, belediyenin zabıtalarıyla kavga dövüş yaparlar, söyledikleri acıtasyon söz ise hep aynıdır.. ''hırsızlık mı yapalım evde çoluk çocuğumuz var'' ne zaman tv de izlesem aynı laflar, öylede hırsızsın böylede, kusura bakmayın ben kira veriyorum, kiranın vergisini veriyorum, stopaj, kdv, geçici vergi falan derken dünyanın vergisini verelim, beyfendiler alışmışlar bedava işe ohh malı sat eve git ye parasını her şey bedava...

devlet senden benden nasıl kuruşu kuruşuna vergisini alıyorsa herkesten alacak, alacak ki, hizmet versin yoksa değirmenin suyu nereden geliyor, senin benim verdiğim vergilerle yapılıyor her şey...
(bkz: adil vergi alımı)
(bkz: yat ve pırlantada ötv var mı)
(bkz: bir daha düşün)
seyyar satıcılar hırsızsa vergi kaçıranlar, yattığı yerden devlet bize yardım etsinciler, hortumcular, talancılar hırsızın başıdır. seyyar satıcıların yaptığı doğru demiyorum ama adam ne yapsın dağa mı çıksın. seyyar satıcılar benim nazarımda adamdır. ekmeğinin adamıdır hemde cebimde param varsa ihtiyacım olmayan bir şeyi bile alırım. yoksa da muhabbet ederim maksat görüntü olsun. seyyarlara da selam olsun.
güncel Önemli Başlıklar