1. 0.
    duvarda resmi olan kişi seyit rıza değil tbmm kurulduğunda doğu vilayetlerinden temsilci olarak ankara'ya gelen atatürk ile çok samimi olan milletvekili diyap ağadır.

edit: olm doğruyu söyledik bu kadar eksi niye *
    8 -7 ... hammet
  2. 1.
    türkiye'de ki insanların bilhassa sağcıların en büyük sorunu cehalet diyecektim ama daha kötüsü yalancılık.
    bir yazar yazmış sağ olsun, fotoğraf birinci meclis üyesi diyap ağa ..

seyit rıza hakkında 1937(*?) hem sovyetler birliği komünist partinin hem komüntern'in (komünist enternasyonal) hemde tkp'nin (şekip hüsnü ) dersim isyanı ve seyit rıza hakkında ki görüşleri bellidir.

hem sbkp hem komüntern hemde tkp bu konuda yeni cumhuriyetin yanında yer almış fakat isyanın bastırılması ve sonrası yapılan eylemlerden tc. hükümetini sorumlu tutmuşlardır .

bu konuda hemen ulaşabileceğiniz bir yazıyı okumanızı salık vereceğim olaya anti-komünist cepheden bakıldığını söyleyebilirim yazıda .
    yazı ;

''8 Temmuz 1937 tarihinde kaleme alınan Komünistlerin hazırladığı Dersim raporunun tam metni'' başlığı altında 24-11-2014 tarihinde oda tv. haber portalında yayınlanmış .
    mehmet perinçek'ten de alıntılar yapılmış.

dersim isyanının esas sorumluları ne m.kemal ,ne ismet inönü ne yeni cumhuriyetin devrimci kadrolarıdır.

sorumlular yeni yeni cumhuriyetin içine sızmış gelecekte türkiye sağını oluşturacak kadrolardır . bu kadroların içinde hem emniyette hemde askeriyede görev alan kişilerde vardı . bunlardan biride ihsan sabri çağlayangil'dir.

sosyalist devrimciler her zaman modern toplumun yanında yer almıştır ..

dersim isyanının bastırılması sırasında yapılan yanlışlıklar tabi ki çok fazladır o gün anadolu'da bir sosyalist cumhuriyet olsaydı tavrı yeni cumhuriyetten farklı olmayacaktı.
    3 -5 ... baris hemen simdi
  3. 2.
    seyit rıza fotoğrafını belediyeye asan başkan
    (bkz: diyap ağa)
    not: komünist başkan güvendiğim biri değil. ancak fotoğraf vatansever bir adam olan diyap ağaya ait.
    4 ... strawberry blonde
  4. 3.
    Bir zamanlar Atatürkçülerin kanaat önderidir kendisi. Eheuueheuebeuebhehehe
    -3 ... zall bana hep abi der
  5. 4.
    iftira atmak ne kolay şey...

“Her gördüğün sakallıyı deden sanma” demişler...
    3 ... mavi huydur bizde
  6. 5.
    Sanki "Tunceli değil dersim" diyen bu herif değilmiş gibi kemalistler hala "iftira atiyülerr" diye savunmaya geçiyorlar. Yemin ederim balık hafızalı bunlar. Zaten emindim şimdi ultraemin oldum amk.
    -3 ... zall bana hep abi der