bugün

sıradan bir insanın 270 kg yi hatta profesyonel bir haltercinin bile 270 kg yi kaldırmasının şampiyonluk için yeterli olduğunu bilen, naim süleymanoğlun'u yakından tanıyan bendenizin kafasını kurcalayan sorunsal.

fotoğraflarına bakıyorum, öyle kaslı bir adama da benzemiyor. sizce de dini masallar kadar enteresan değil mi?
eksilemek yerine cevap verilmesi gereken sorunsal.

ben tıbbi konuşuyorum, body sporu yapmayan birinin o kütleleri kaldırması imkansız.

cevap vermeye gücünüz yetmiyor sanırım?

cahil kaynıyor sözlük.

zaten size göre 1 bordo bereli 500 pkk leşi alıyor. uçmuşsunuz, iyi kafalar.
halterin ne olduğuna bi bakalım;

Halter, iki tarafında ağırlıklar olan bir demir çubuğun (bar) koparma ve silkme hareketleri ile havaya kaldırılıp başının üstünde dirseklerini kırmadan tutarak yapılan bir spor dalıdır.

tanımdan gördüğümüz üzere, halter sporu koparma ve silkme şeklinde iki farklı kategori içinde icra ediliyor.

be amına kodumun embesili, seyid onbaşı koskoca top mermisini silkmede yahut koparmada mi kaldırdı ?
'Cahille münakaşa etmeyiniz zirâ ben hiç galip gelemedim.'
(imam-i gazali)

Belkide bu yüzden bulaşmak istemiyoruz. Bide bu açıdan düşün.
1) 270 kilo olduğundan eminmiyiz?
2) birileri yardım etmiş olamazmı?
3) eğer harbiden kaldırıp taşıdıysa 270kg helal olsun, ama pek mümkün değil. bırakın kucağa alıp taşımayı, yerden kaldırmak bile insan işi değil.
Potansiyel bir strongmandi muhtemelen.
biraz güçlü kas sistemi ve tutuş kavrayış tekniği konusunda işinin ehli birisi olmasından kaynaklanıyordur.
pazarlardaki emekçi hamallar gibi.
sırta alarak taşımıştır.
zor iştir.
imkansız gibi görünür ama değildir.
seyit onbaşı silkme ya da koparma yapmadığına göre halterci değildir.
halterci gibi bombayı tutup başının üstünde havaya kaldırmadığı için olmayan sorunsaldır.
(bkz: strongman)
güncel Önemli Başlıklar