bugün

o değil de bu aralar su miktarı acaip düşmüş lan dedim geçen otobüste gelirken tam o setin üzerine gelmeden bir köprü var hah işte orda üniversite tarafında bir kapak var öncesinde kapağın orda derinlik 2-3 metre varken şimdi acaip azalmış lan dediğim hakkaten manyak manzaralı gölet.
zıpkınla balık avcıları ve diğer balıkçıların anasını bellediği baraj gölü. hah öncesinde sudak balığı atılarak anası bellenmiştir orasıayrı konu.
seyhan nehri üzerine kurulu baraj gölü. adanadadır.
tam ağzına kadar doldu diye seviniyorken 3 koldan boşaltımına başlanan göl.

o gölün dolmasını gün gün takip ettim lan ben .yapılır mı bu?
benim için adana yı adana yapan göldür. gün batımında kıyısında amaçsızca dolaşmaktır. herşeyden sıkıldığında uğranılan bir arkadaştır aynı zamanda. akşamları dertleri de yanına alıp içmektir, kafayı bulmak dertleşmektir onunla. bazen olabildiğince büyük bazen küçücük gelir insanın gözüne. bazen uysal bir çocuk gibi sakin, bazen hırçın; dalgalı. bazen dertlerle dopdoludur. bazen de gözyaşı dökmekten azalır suları. bazıları için lüks villaların manzarası bazıları için son parayı da biraya vermektir. kıyısında bekleyen satıcılar için ekmek parası, piknik yapanlar, olta sallayanlar için biraz huzurdur. çukurovadır seyhan gölü. seyhan nehrine dökülüp can vermektir bir ovaya. üniversitesinden şehre doğru bakmak, manzaraya doymaktır. her insan için farklı olsa da anlamı candır seyhan gölü. adanayı biraz daha çekilir kılan bir şey varsa o da seyhan gölüdür.
Seyhansız Adana düşünülemez. Seyhan nehri ve baraj gölünü görmeyen, adana yı gördüm dememelidir. Milyonları serinletir ve bir çok insanı da boğarak içine çeker.
toprak yapısına,eğime,iklimine, debisine bakılmaksızın baraj yapılırsa daha vahim durumda bizi bekleyebilir.
mühendisligini süleyman demirel in yaptigi barajdir.
güncel Önemli Başlıklar