1. 1.
    Kendisi çok muhterem, çok büyük bir zat'tır. ne yazsam boş... kelimeler böyle bir durumda kifayetsiz kalıyor malesef arkadaşlar. seydamız(k.s.) toprak kavgasına girişmiş iki husumetlinin aralarını düzeltmeye çalışırken, haksız olan taraf tarafından vurularak şehit edilmiş, ahirete göçünü gerçekleştirmiştir. nakşi sofileri bugün telaşlı, bugün onların kalbinde bir sıkıntı var. bugün hiç yaşanmamış olsaydı keşke. ama malesef allah-u teala'nın(c.c.) yazmış olduğu kader bugün de, bu şekilde tecelli etti. üzüntümüz haince şehit edilmesinden dolayıdır. çünkü her zaman biliriz ki, ölüm de yaşam da allah'ın(c.c.) emridir. tek isteğim cenazelerine katılmaktı. ancak işlerimden dolayı yoğunum, gidemedim. aslında o manzarayı biliyorum koca koca adamlar 80 90 yaşında bile olsa yaşına başına bakmadan çocuk gibi kenara köşeye çekilmiş ağlıyolardır. birbirlerine sarılıp gözyaşı döküyorlardır. bazıları arkadaşlarına; beni de yanına gömün diyordur. bazıları da; sen değil de ben ölseydim diyordur. ama nafile işte.. bugün nakşi sofilerini gördüğünüzde uzuuuunca iç çektiklerini göreceksiniz, uzuuunca. o iç çekmede dalıp gidecekler uzaklara. dalıp gidecekler düşüncelere. soracaklar belki de kendilerine; biz şeyh muhammed diyauddin hz. (k.s.)' ne ne diyeceğiz şimdi? torununu koruyamadık mı?.

Offf ! yazmayacağım daha fazla.. kötü oldum ben.

seyda abdülkerim çevik in şehit edilmesi
    7 -21 ... sorunluadam
  2. 2.
    (bkz: seyda abdülkerim çevik kim amk)
    21 -10 ... alkolik oldum
  3. 3.
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
    5 -6 ... bizdenbirisi
  4. 4.
    Allah rahmet eylesin. Bu bölgede aşiretler arası kan davalarının çözümünde sözü dinlenen insanmış.
    8 -4 ... elder statesman
  5. 5.
    Bunun artık kuzeni mi yeğeni mi ne bir yavşak vardı, soyadı çevik idi onunda, Bitlis güroymaklı idi. bir şekilde arkadaş grubumundan birinin arkadaşı idi. Normalde gün içinde 70 yaşında adamlara el öptürürdü babam şeyh diye, insanlarda sıraya geçerdi. Sonradan öğrendim ki akşam olunca başı viskiden kalkmayan sabahı pavyonda eden bir tipmiş. Öleni tanımıyorum belki de iyi bir insandı. Ama geneli böyle tipler.

Ayrıca adam toprak husumetinde ölmüş. Şehitlik mertebesi ne alaka ?
    18 -7 ... yazdan kalma bir gun
  6. 6.
    Şehitlik nereden hayırdır?
    11 -3 ... ayelinickccktn
  7. 7.
    bulunduğu yörede saygı duyulan bir insan, iki taraf arasında ki toprak husumetinde kendisinden hakem olunması istenmiş yaptığı değerlendirme ile taraflardan birini haklı diğerini haksız bularak kararını açıklamasına istinaden verdiği kararı beğenmeyen tarafça medresede (doğuda halen aktif olarak mevcuttur) öğrencilere ders verirken vurularak katledilmiştir.

edit: yorumsuz durumu paylaştım amk, şimdi bunun neyini eksilediniz!
    5 -8 ... mavraci
  8. 8.
    Devletin olduğu yerde sen kimsin ara bulucu oluyorsun.
    mahkemeler var kaşınmış şehit falan değildir.
    8 -4 ... karton toplayan cocuk
  9. 9.
    Allah şehadetini kabul etsin islam âlimlerinden biri daha göçtü. Allah şefaatine nail eylesin inşallah.

Âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir.
    5 -10 ... kurmay albay
  10. 10.
    Şefaat mefaat diye şişirenlerde gelmiş.
    insandan doğma putları ölmüş galiba.
    6 -4 ... karton toplayan cocuk