1. 1.
    harici kabloları olmayan insandır. bu şu demek abisi,

sevgi de diğer kelimeler gibi her türlü eskize yazılabilir. öyle ki çoğumuzun ilkokuldaki, lisedeki hatta üniversitedeki defterlerinin arasında iki isim arasına alelen sıkıştırılmış bir soyutlamadır.

sevgi kelimesi de moderniteye ayak uydurmuş ve değerini kaybetmiştir vesselam. uzun uzadıya radyolojik test sonuçlarından bahsetmeye gerek yok.

şimdi bir insan hayal edin ki türk olması örneği daha da güçlendirir. -seviyorum abi- diyeninden olursa daha da makbul olur. hah işte bu tipler.

tek numaraları oturduğu yerden sevmektir. başka bir halta sap olamazlar. güzel gördü mü apışıp kalırlar ve kurabildikleri tek cümle de seni seviyorum, senin için her şeyi yaparım. bak bak... hiç de bir şey yapamazsın anacım, ne yapacaksın hem ?

yani tamam, hakkında bir şeyler yazmak karşı tarafı etkilemek için harika bir yol ama tek başına götürmez bu. çünkü sanılırki ne kadar çok ''seni seviyorum'' denilirse kişi hakkaten o kadar çok seviyor olur ya da ne kadar kalın sesle ve temiz bir boğazla dilenirse aşk o denli harbi çıkıyormuş sevgiler. sevdiğinin yanında hayvanlık bile etmiyorsan bu bir artı değildir. en azından negatif yokluğudur zira o senin görevin. bizahmet sevecen oluver.

türk insanının hoşuna gider sevgi kelimesi. salya-sümük gibi savrulur ağzından oysaki ne refleksif çıkar yerinden. kalple, beyinle alakası yoktur. o kadar yüksek seviyede gezemez bu sevgiler. düşünsenize adamın sunacağı tek şey '' yahu seviyorum seni daha napim'' e bizahmet sandalyeni ters koy ve üstüne otur lanet olası.

sevgi, sevgi kelimesini kullanmadan ''onu'' anlatma sanatıdır ve bu yüzden zordur aslı. -çok biliyom heee-

oturduğu yerden sevenlere kıl olurum. jest yoksunu, yaratıcılıktan nasibini almamış, nefes almaya enerjisi olmayan tiplere hakaret derecesinde benzetmeler yapmaktan da keyif alıyorum. bilmiyorsan, sevme hacı...
    -1 ... isendrow
  2. 2.
    Bencildir.
    Kendini sevmekten başkasını sevmeyi öğrenemez, açamaz kapısını kalbinin.
    1 -1 ... artemistik
  3. 3.
    kulüplerden çıkmaz.
    2 ... la demoiselle
  4. 4.
    yalnız insandır.
    ... arga
  5. 5.
    muhtemelen sevgi görmemiştir. bizim kültürümüz bir gariptir zaten ne ana baba çocuğuna sevgisini ifade edebilir ne çocuk ana babasına, ne kadın erkeğine ne erkek kadınına. bu; döngü halinde, bir nesil bu zinciri koparana değin devam eder.
    2 -1 ... devridaim
  6. 6.
    Değişken bi ruh hali vardır. Bi çok samimi bi soğuk falan... Silkesiniz gelir.
    ... dead silence
  7. 7.
    Bizzat şahsımdır.
    Oyuncak olarak görüyorum onları. Oyun arkadaşı falan değil ha, direkt oyuncak.

Allah affetsin amin.
    4 -1 ... frapuccino
  8. 8.
    Kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. rahatlıkla gidenin yerine başkasını koyabilir. Kolay vazgeçer.
    Belkide sevmek öğrenilen bir şey değildir. Belki biz sevilmeyi beceremedik.
    2 ... feslemegen
  9. 9.
    ağzina eden biri olmamistir henuz.
    1 ... bayan marmara