1. 1.
  sürekli hata yapan sevgiliyi ,ona duyulan sevgiden ötürü sürekli affetmek, sürekli katlanmak , sürekli fedakarlık yapmak sonucunda hissedilen yorgunluk.
  4 ... exonotzor
 2. 2.
  (bkz: tövbeler ola)
  1 ... hendrix
 3. 3.
  sadece seviyorsan ama sevilmiyorsan ortaya çıkan acı verici durum. ilk başlarda mutlu olursun sevdiğin biri var diye. karşılığı yokken "olsun zamanla düzelir" yalanına aldanırsın. sonra zaman geçer. ve sen yorulmuşsundur sevdaya karşı ve sevgiliye karşı. işte o zaman hayatın sadece komada yatan bir hasta gibi makinaya baglı yaşarmış gibi geçer. bitiksel hayattan dönmek için ise sadece beklemek gerekir. ya peki uyanamazsan?
  1 -1 ... fabala
 4. 4.
  (bkz: sevmekten kim usanır)
  ... citir gorunumlu bayat biskuvi
 5. 5.
  karşılıksız aşkların hazin sonudur.
  o kadar çok seversiniz ki gözünüz kimseyi görmez, tek bir bakışını yakalamak adına maymuna dönmeye razı olur, tek kelimesini duymak adına olmadık şeylere kalanır, msn de saatlerce beklemek bile gelecek ümidiyle ayrı bir anlamlı gelir insana... sonra bir bakmışsın ki hep kendinden vermişsin. sana kattığı sadece birkaç kelime, gülümsemesinin verdiği huzur ve varlığıdır ki bir zaman sonra varlığı bile ağır gelmeye başlar insana. tamam aşkın bu çeşidini kendin istemiş olabilirsin ama kendini; "bu kadarı da fazla ama ya" derken bulduğun an yorulmuşsundur içten içe... o maymunlaşmalar, beklemeler, fırsat yakalamalar bedeninden ziyade ruhunu yormuştur insanın. sonra bir bakmışsın ki sevginin boşa çabalanması ile sevginin ne derece boşa harcadığını, neler uğruna oradan oraya sürüdüğünü düşünür, bu duruma yanar ama sonunda durumu kabullenmekten başka elinden bir şey gelmez ne yazıkki...
  2 ... feykmeykidareeder
 6. 6.
  6 sene sonra başıma gelen amına koyulası bir histir efendim.

  6 sene önce kimsenin hayatımda yer edinemeyeceğini düşünürken hayatıma giren, gece-gündüz demeden aklımı eden, defalarca bir araya gelip tekrar ayrıldığımız, yerine göre kanka yerine göre sevgili pozisyonuna geldiğimiz ama her defasında kavga ederek, karşılıklı kırılarak son verdiğimiz bir ilişkiler bütününde başıma gelen bokun adı sevmekten yorulmak.

  belki de her defasında hayal kırıklığına uğradığım için yorulmuşumdur; ki bu durumda "sevmekten yorulur mu insan düdük! sen zaten sevmemişsin senin ta aq!" diyenlere bi açıklama olur.
  5 ... balina kovalayan cilgin hamsi
 7. 7.
  sevgisine karşılık bulamamış ya da istediği gibi sevgi yaşayamamış insanların kullandığı bir isyan tabiridir.
  ... wulfric
 8. 8.
  aslında gerçekleşen şey, sevmekten yorulmak değil, sevilmemekten yorulmaktır. bu da bir çeşit gönül yorgunluğudur.
  4 ... eksi yesil sulu elma
 9. 9.
  yaşadıklarının ağırlığı altında ezilmenin sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. korkarsın tekrar aynı şeyleri yaşamaktan. ve kuruntularla dolu bir dünya vardır artık elinde sadece. ne yaparsan yap arındıramazsın ruhunu. güven kavramı yoktur artık hayatında. vazgeçmişsindir çoğu şeyden. kurbanların olur hayatında sevdiğin ama güvenemediğin. yorgunluğunu tüm acımasızlığınla ondan çıkardığın. ama istemeden bilinç dışı. çünkü yorgunluğun hayatında kimseyi özel yapmana izin vermez. ' hepsi' sözcüğünü kullandırmaya başlatır hayat sana... işte bu dönülmez bir yola girdiğinin işaretidir. yorgunluğun işaretidir. öyle uyuyup kalktıktan sonra geçecek bir yorgunluk değil. hatta uykuyu, sorhoşluğu bir ilaç gibi göreceğin bir yorgunluk bu.geçmiş olsun demeyi çok isteğim ama hiçbir zaman geçmeyecek bir yorgunluk.
  -1 ... untimely
 10. 10.
  herşeyin iyi gitmesinin verdiği yorgunlukta olabilir.
  ... tako