bugün

Bir dayım var. Bana hiçbir zararı dokunmadı şu ana kadar. Ama elime verseler temiz bir sopa çekerim. Yalvarsa durmam. Ne merhamet ne acıma duyarım. Tek derdi insanlara laf sokmak olan, masada yediğin iki lokma yemeği bile izleyen, memlekete her gittiğinde elini öpmeye gitmek zorunda olduğun, ki bu el öpme işini hiç anlamıyorum zaten, açığını arayan insan tipi. iki kuruş harçlık verir ayda yılda bir, onunla saygını satın alacağını düşünür. Ben sana onun on katını vereyim siktir çık hayatımdan demek istersin.
hepiciği.
Buradan köye yol olur. Hangi birisini anlatsam ki...
cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır akrabalık. sevmesenizde mecburen yan yana gelebiliyorsunuz ve yalandan seviyor gibi yapıyoruz. niye ben el öpüyorum. bayramda seyranda gördüğüm belki hiç görmediğim bu kişileri gıybet, dedikodu yapsın diye düğüne çağırmak ve memnun etmeye çalışmak. fesatlık, çekememezlik kısaca akrebin yapmadığını akrep yapar. teyzem hariç hiç birini sevmiyorum ve sevmekte zorunda değilim. kardan çok zararları olan insanları napıyım. ona bakarsak ilk insandan beri hepimiz akrabayız. zaten başımıza ne geliyosa akrabacılık, hemşehricilikten geliyor. siz hiç alman birinin ben senin dayının oğlunun torunuyum beni dayım gönderdi bana bir torpil yap dediğini duydunuz mu ya da ben akrabanım şu işimi bir hallet deyip ucuza yaptırıp bir de söylendiğini!
çok olanı değil de az olanı esas alırsak, yani artık yerini tırnak içinde sevdiğiniz akrabalarınız şeklinde olması daha mantıklı olan başlıktır.
hepsinin tamamı.
Akrabalar arasında zorunlu bir sevgi bağı vardır.Oysa sevginin hak edilmesi gerekir.işte bu yüzden akrabalar arasındaki sevgi bu bakımdan iğrençtir. -Dostoyevski
Genelde baba tarafına mensup olan akrabalardan oluşan güruh. Aslında sevmiyor değilim. Benden uzak oldukları müddetçe sıkıntı yok.