bugün

şakirt oldukları açık da neden korktuklarıyla benim derdim. şimdi bir şakirt, domuz eti yiyen insanı da sevmez, ondan tiksinir, ona 2. sınıf insan muamelesi yapar. gerçi islamda hoşgörü vardır, saygı vardır; yani sorsan öyle der ama iş pratiğe döküldüğünde defalarca kez görülmüştür öyle olmadığı. dediğim gibi domuz eti yiyeni sevmez ancak onu öldürmek ya da domuzları ortadan kaldırmak gibi bir derdi yoktur.
aynı şakirt sevişen insanları gördüğünde ise elinden gelse taşlayıp öldürme isteği duyar. bunun nedenine gelirsek;

bu şakirt domuz eti yiyeni görünce kendisi de yemek istemez, çünkü zaten iğrenir o etten ki şahsen ben de iğreniyorum ve asla yemem dediğim yiyeceklerden biri. ama aynı şakirt sevişen bir çift gördüğünde, seksi bir kız gördüğünde, bir bacak gördüğünde hatta ne bacağı lan bildiğin kol gördüğünde hormonları tavan yapar. deli gibi sevişmek ister, bastırılmış duyguları yüzünden bunu kontrol edemez ki zaten kontrol edebilse sorun kalmayacak. kontrol edemeyip hayvanca bir güdünün yönetimi altına girmeyi kendine yediremez ve çözümü bulur; sevişenleri engellemek.

bu şakirtlerin somut örneğini takva isimli filmde görebilirsiniz.

ben herkes sevişsin demiyorum, bu tercihtir. işte bunu diyorum; tercih bu tercih. isteyen yapar isteyen yapmaz ben senin yapmamana karışmazken sen benim yaptığıma niye karışıyorsun? yaptığım suçsa hukuk dezasını verir. yok yaptığım suç değil ama sana göre yanlışsa bakmazsın ama engelleme hakkın yoktur. yani hukuk devletinde, demokratik ülkelerde yoktur, türkiye' de olabilir ama.
güncel Önemli Başlıklar