bugün

sıla'yı pek sevmesem de güzel olmuş şarkı.
ilk albümündeki havadan uzak, arabeske kayan parça.
dehşet-ül über * şarkıdır.
sıla imzalı bir parçadır. ritmi ve sözleri dinlemeyi çok zevkli kılıyor.
nakaratı kolayca pelesenk edilebilen süper şarkı.
sırf klibi hatrına bile dinlenebilecek olan parça..
"oluuur" diyerek atlanacak kulağa hoş gelen öneri.
birçoğunun, ''ohh ne ala canıma minnet'' diyeceği teklif. bana göre, mevcut durumlara alışmayanların, hayata üşenmeyenlerin, çaresi olmayınca çare kendisi olanların şarkısı.
son yıllarda büyük bir titizlikle uzak durduğum türk pop müziği hakkında, bende oldukça olumlu kanaatler bırakan, türe karşı olan olumsuz yaklaşımımı silebilecek kapasitede bir şarkı. uzun süredir türkçe bir şarkı dinlerken duygulanmıyordum. ilk dinlediğimde neredeyse ağlayacaktım. cidden harika bir şarkı olmuş bu. tebrikler sıla.

anlaşmadan ölmeyelim...
(bkz: uyumayın ama benim facebookumdan da uzak durun)
bu miletimizin derdi neden hep sevişmek oldu diye düşünülesi durum. hem muhafazakar toplum ama hep te sevişir yani ha. sevişmeyi de bilmez bizim millet sadece seks bilir ama bunu sevişmek sanır garibim.
ister kırılıp dökülelim
ister yok olup dirilelim
sevişmeden uyumayalım
anlaşmadan ölmeyelim.
sıla, aşk, sevgi ve ölüm üçlüsünü mükemmel oluşturmuş. tebrikler.
sevişmeden uyumayalım birbirini seven iki kişinin birbirlerine söylemleridir.
..ister kırılıp dökülelim
ister yok olup dirilelim..
denilerek hayata ve bağlılığa nokta konulan sıla parçasıdır.
msn iletisi olarak, ne dinliyorum özelliği açıldığında, fazlasıyla abes kaçan şarkıdır. ne o öyle imalı imalı...
sıla'nın boktan şarkısı
Not : istanbul Kartal da mahalle cd cisinde yaşanmıştır.
* cd ci
- ayı

- rüstem güzel bi film versene ordan bana
* Al abi bu iyidir, Ben Efsaneyim.
- Olum bak dandikse s.kerim. Neyse Bide bi müzik cd si yap bakayım.
* Ne tarzda olsun abi.
- yeni çıktı ya hani s.k.şmeden uyumayalım, o tarzda olsun işte
* abi onu kim söylüyo bilmiyorum ben.
- nasıl bilmiyon olum bi tane karı söylüyo ya, s.k.şmeden uyumayalım falan diyo şarkıda
* abi ne bileyim ben daha bekar olduğum için s.k.şmeden uyuyorum
- hee büyüyünce söylersin o zaman sen o şarkıyı.
ilk albümdeki sıla şarkılarından sonra çok yavan gelen şarkı. kenar süsü'ndeki dışlanmışlığın kattığı duygu, malumdaki çaresizlik, ne desem inanırsındaki kırılganlık, dön demeyi unuttumdaki ayrılığa sitem ve özlem adlı parçadaki hasretin güzel işlenişi şarkının sözlerinde yok ve benim için sözleriyle diğer isimelrden bir adım ileride olan sıla piyasa sözleri yazmış bu şarkıya. müziği de arabeske kaymış ve akustik yapısına pek de gitmemiş diye düşünüyorum.
parçanın ismi çok kolaylıkla "ister" olarak seçilebilirmiş ve hiç de sırıtmazmış, hatta şu an ki halinden daha da çok yakışırmış diyebilirim. böylelikle şarkının ismine konsantre olmazdı dinleyenler ve şarkıyı dinlemeye kendilerini kanalize edebilirlerdi.
akabinde de s.k.şmek ile sevişmenin karıştırıldığı bayağı yorumlar gelmezdi.
bir de parçanın "anlaşmadan ölmeyelim" kısmı feridun düzağaç'ın "söz ver" adlı parçasındaki "birlikte ölecek miyiz" dizesini anımsatıyor bana.

neyse, 10 üzerinden 4 bilemedin 5'lik bir şarkı. piyasada bolca örneği bulunup, kendini dinletecek özel bir havası olmayan.
sıla'nın, klibinde bütün vücut hatlarını sergilediği parçadır,*,*

niyeti nedir acaba, anlayamadım, içine 'ister kırılıp dökülelim, ister yokolup dirilelim' gibi bir söz yerleştirmişsin, biraz daha romantik bir klip yapsaydın keşke.
iki arkadaş kantinde oturmaktadır. birden tv de sıla ve yeni şarkısı olan sevişmeden uyumayalım çalmaya başlar.
+ abi güzel şarkı yaa
-tabi olum dolu tabancayla uyumamalı sona gece rüyalar falan görüyosun sabah kalk duş al falan
+ohaa abi ohaa *
zorunlu tanım : sıla'nın güzel bir şarkısı.
gelecek vaad eden birinin, güzel şarkısı. sılayı gözümde kıymetlendirendir.
dikkat çeken moda şarkıdır.
hafif bi şarkı. niyeti biliyoruz dimi? şarkıyı söyleyen insanın sevişmek istediği belli ama bunu en sonda masum bir şekilde söylüyor gibi sıla ablamız. eğer daha samimi olsaydı şarkı şöyle olabilirdi;

sevişmek zor mu senin için?
sevişmeden uyuyanlardan mısın sen de?

ister kırılıp sevişelim
ister yok olup sevişelim
sevişmeden uyumayalım
sevişmeden ölmeyelim.
pop müzik adına yapılmış, son zamanların en iyi parçası olmaya aday, bağıra bağıra kendini söylettiren şarkı.
sevişme imkanı olmayanları çileden çıkaran öneri.

Ayıptır, günahtır, nispet mi yapıyosunuz lan?
(bkz: bir yeri şişmek)