bugün

genel olarak söyleyişten kaynaklanan farktır. ama seviyorum seni sıradan kız arkadaşlara da rahatlıkla söylenebilir.ancak seni seviyorum yalnızca o'na söylenir.
vurgu farklı yerlerdedir.
seviyorum seni daha rahat söylenir.
fark sadece söylenen kişidedir. cümleler arasında bir fark yoktur.
seni seviyorum bazı insanlara çok arabesk gelir. bütün kırmızı kalplerin içinde yazan klasik bir laftır ve herkese bir çok kere söylenmiştir. ama seviyorum seni sanki çok farklıymış gibi tercih edilir. daha az ciddi daha kolay daha günümüz ilişkilerine göredir.
-Lan kanka seviyorum seni be...
-Seni seviyorum tavşanımmmmmm...

Aradaki fark...
seviyorum seni sonrası cafcaflı bişeyler daha söylemek gerekir*,
ama seni seviyorum sadece içten söylense yeterlidirdir, insanın içini titreterek yani.
sonrasında hiç birşeye gerek duyulmaz.
seviyorum seni mutlu etmek için, seni seviyorum mutlu olmak için söylenir.
bir araştırmada hazır beton araçlarının hepsinin saat yönüne doğru döndüğü saptanmış bunu araştıran gereksizlere lafım yok. ulan tam ters yöne dönse de aynı işi yapar o araç sonuçta betonun donmaması kıvamında durması için dönüyor. ha seni seviyorum ha seviyorum seni öküz altında buzağı aramayın lütfen.
bir kızla çıkarsınız, kız mesaj delisidir, telefondan fazla radyasyon yayar, siz tabi normal bir insan olarak 150. mesajdan sonra yazacak bir şey bulamazsınız, ve o kalpleri ısıtan "seni seviyorum" sözcüğü gereksiz yere mesajlarda kullanıla kullanıla size o kadar yabancılaşmıştır ki, artık tekrara düşmemek için, tümcedeki kelimelerin yerleriyle oynayıp cümleye o mistik havayı tekrar katmaya çalışırsınız ve tümce "seviyorum seni" olur. esasında farklı olan bir bok yoktur. o ilişki son demlerindedir. nasıl bilirdiniz, iyi iyi hadi gömelim.
birincisinde yüklem + nesne
ikincisinde nesne + yüklem.
(bkz: ha kel hasan ha hasan kel)
seviyorum seni de biraz elvedavari bir hava var, diğeri daha romantik sanki bilemedim.
"seviyorum seni" deniz baykal sa ;"seni seviyorum" kemal kılıçtaroğlu dur.
"Seviyorum seni", sevilen herhangi bir kişiye söylenir, "Seni seviyorum" ise, aşk ile bağlı olunan kişiye.
ilki her durumda söylenir ikincisi özel durumlarda..
seni seviyorum ağızda sakızmış gibi söylenmesi kolaydır.çünki her zaman heryerde lafı geçer duyarsınız.ama seviyorum seni birçok kez yürekten söylenir.çünki seni seviyorum lafını bir çok kez söylemiş bir insanın iki kelimeyi ters çevirmesi çok zordur.ama gerçekten karşısındaki insanı seviyorsa bu yolu tercih edebilir.
seviyorum seni şiirseldir. seni seviyorumsa gündelik.
hissedilen aynı ise fark yoktur. daha fazlası için;

seni çok seviyorum,
çok seviyorum seni,
seviyorum seni çok,
seviyorum seni sanki daha içten .
seviyorum lan seni keranacı, bakkalın çırağına dahi söylenebilir.
seni seviyorum ; daha kuvvetlidir, söylemesi zordur , özeldir ve hakedene dahi bikaç kez düşünüp söylenilir.
Seviyorum seni demek, sen de sevdiklerimin içindesin anlamına gelir. Seni seviyorum ise tek bir kişiye söylenir.
beni sevde nasıl olursa olsun dediğim durumdur.fark gözetmeksizin duymayı bazen istediğimiz en güzel şeydir.
"seni seviyorum" cümlesinin ezici çoğunlukla sevgili olunan kişiye söylenmesinden doğan farktır. "seni seviyorum" kalıbının çağrışımından uzak durmak için kelimeler yer değiştirilir, aralarına başka kelimeler katılır vs. örnekleri:

-seviyorum kankamı ben
-seviyorum kız seni
-ailecek seviyoruz seni
kelimelerin yerlerinin değiştirilmesiyle ortaya çıkan durumdur. ama söylenecek kişilere göre değişir bu durum.
güncel Önemli Başlıklar