bugün

ya manitasıylA buluşacaktır heyecanlıdır, ya yürüyüş kortejine katılacaktır asabi ve kararlıdır. vesselam.
arkadasini esini dostunu bekleyen insandir.
sevincin onunde beklemeyi bile ozledim. ah izmirim aah.
yaş ortalaması büyük olan çiftlerin sevincin önünde daha çok buluştuğu gerçeği tez konusu olma yolunda ilerlemekte.
iş bu kişi aynı zamanda peximet in önünde de bekleyen insan olacaktır. *
kızılayda gima önünde bekleyen insanla aynı kaderi paylaşır.
izmirli olunmasa bile izmire gidildiğinde, izmirdeki eş dostla bu pastanenin önünde buluşulur. bir rivayete göre sevinç pastanesi'nde buluşan çiftlerimiz ayrılmazlarmış da. doğru mı yanlış mı tartışılır ama böyle gelenekler güzeldir. orada sıcağın altında bekleyip ayların hasretini sonlandırmak da güzeldir.
yaklaşık 15 - 20 yıl önceki ben olabilir mesela.
tütün ve içki deposunun dibinde beklediğinin farkına varmamış olması muhtemel insandır.

(bkz: amerikan pasajı)
küçük bir ihtimal dahi olsa zirve için oraya gelmiştir. bu tespiti nasıl mı sıçtım?
(bkz: sen gelmezsen ben gelirim 2010 izmir zirvesi)
(bkz: moonlight sonata yı izmir den kovuyoruz zirvesi)
(bkz: sevinç pastanesi nde bekle beni zirvesi)
bu 3 zirve de buluşma noktası sevinç pastanesi'dir.
izmirde yaşayan insandır.
çok klişeleşen bir akım oldugu için genelde artık biraz açıkta beklenir,müsaitse yuvarlak banklara oturulur.
türk olmak zorunda değildir. enternasyonelle$mi$ bir bulu$ma metaforumuz olduğunu farkedip gururlanmadım değil. ehe. geçen gün bulu$acağım amerikalı arkada$ım $öyle bir mesaj attı;

'3:30'da sevincin onundeyim'. vay babaan kemiği.
izmir'de yaşamış olan insan.
ayrıca reyhan veya fil pizza'da klasik buluşma yerlerindendir.
özellikle 90'ların ortaokul gençliği o zaman cep telefonu olmayan ve evden çıkmadan haberleşen gençlikti. o zamanlar buluşma yerleri çok kullanılırdı. en çok rağbet görenlerinden biri de karşıyaka d&r'dı.
izmirli olmanın şartlarından biridir.ve yalnız değilsindir..ne zaman gidersen git aynı kaderi paylaşan birileri mutlaka olacaktır.
tuğba kuruyemişin yanında bekleyen insandır.
sevinç pastanesi de bundan mutlumudur diye sormak lasım...Bazen dışardaki kalabalık içerdekinden daha çok oluyor da...
konak da ykm nin önünde bekleyen insanla aynı insandır. izmir de yaşayan her insan gibi sevincin önünde ve ykm nin önünde bekleme mutluluğuna erişmiştir. *
herhangi biri olabilir.her izmirli bu sıfatı bir kerede olsa almıştır.

(bkz: kesinlikle şaşmaz)
izmir de insanların buluşma noktası olarak benimsediği, alsancak semtinin en işlek bölgesi. çoğu izmir li bir kere dahi olsa orda bekleme durumunda kalmıştır illaki.

-nerde buluşuyoruz?
+sevincin önünde.
-ha tamam o zaman.