1. 1.
  başa gelebilecek en kötü ve acılı ölüm şekillerinden biriyle yaşamını yitiren ve hesabı sorulamamış üç insanımızdır.
  sevim tanürek, 65 yaşında bir kadınken bir suçu/kusuru yokken ülkenin 15 yıldır en yetkili kişisinin ve eski belediye başkanının oğlu tarafından arabayla ezilip yaklaşık 30 metre sürüklenmiş, bu süreçte sırtının derisi yüzülüp her kemiği kırılmışken bir süre sonra talihsiz bir şekilde can verdi. muhtemelen gülen cemaatinin 90'lar ve 2000'lerde başlayan yargıdaki örgütlenmesi sayesinde ağır kusurlu/ihmalli olan katili dünya hukukundan kurtuldu. ailesinin adalet talebi bastırıldı..
  ali ismail korkmaz; anayasal hakkını kullanmak için çıktığı sokakta bitmek bilmeyen rant amaçlı doğa katliamına ve "ağzımdan çıkan kanundur." zihniyetine karşı tepkisini ortaya koymak isterken akabenin polisi ve esnafı tarafından köşeye kıstırılarak, başına demir sopalarla vurula vurula katledildi. işinin ehli olmayan bir doktor tarafından hastahaneden geri gönderildi ve yaklaşık 40 gün tarifsiz acılar çekerek yaşamını yitirdi.(ki afrika ülkelerinde bile böyle bir katledilme normal karşılanmaz.)
  serap eser ise açılım rezaletinin yaşandığı bir dönemde dershane dönüşü bindiği otobüste hiçbir suçu yokken pkk şehir kanadının yaşları genç ve yüzleri örtülü saldırganlarının attığı bir molotofla, önde oturduğu ve önüne atıldığı için saran alevlerin arasından kaçamayarak feci şekilde cayır cayır yakıldı ve haftalarca tarifi mümkün olmayan acılar çektikten sonra can verdi.
  ki şu ülkede ne hiçbir islamcı ne hiçbir kürtçü ne hiçbir yasadışı örgüt üyesi bu insanların ailesinin yaşadığı acı ve çaresizliği yaşamamıştır..
  -2 ... nardaninciler