bugün

halk arasında "250 grama takımını satmak" manasına gelir.
yapılmaması gereken durumdur yapıldığı taktirde alışkanlık yapar...
kaypaklıktır.
dönekliktir.
sabri'nin yaptigi ortaya, deli ibo'nun sag ayakla rovasata gol atmasi ihtimalinden daha dusuktur.
bi amacı yoktur.sanki kızın takımını tutunca nolacak?ne konuşacaksın kızla?2 saat futbol muhabbeti çeviriym desen onu da yapamazsın.maça gideyim desen kale arkasına gidemezsin elit olup maraton alman lazım.o da zaten bitik maddiyatı iyicene zorlar.kendine atkı forma alsan kıza da alman lazım.gereksizliktir.saçmalıktır.
"tüpptthh! yok artık ali sami!" dedirten, bu kadar da verici olunmaz ki canım diye çemkirilesi kişinin yaptığı eylemdir. hem ben sevgilisinin tuttuğu takımdan vazgeçmesini isteyen kızın alnını karışlarım.. sana ne len? sen yoktun takımım vardı benim.. sen geç çok seviyorsan.. hem bunun sevgiyle ne alakası var yahu? sevgilin iskender kebap yeme dese ondan da mı vazgeçeceksin? zaten bu sadece başlangıç, bunun arkası gelir.. koşarak uzaklaş ordan derim ben delüğanlı.. ama ipler sevdiceyimin elinde, o ne derse doğrudur, en iyisini yarim bilir, ben karışmam diyorsan; yarın öbür gün osurmanı sıçmanı falan da yasaklarsa karışmam, demdi deme.. aynı şey tam tersi içün de geçerli..
futbolun aşktan ayrı bir tutku olduğunu farkedemeyen abuzittinin işidir.
olsa ne iyi olurdu denilen bir önerme. maalesef sadece bir hayaldir.

(bkz: herkes kendi takımını tutsun)