bugün

bir zamanlar deli gibi sevip, sonra her hangi bir neden dolayı ötürü ayrıldığınız insanın, arayıp sormaması mesaj atmaması durumu..

içinizden gelir, en güzel sözlerinizi yan yana getirip güzel bir mesaj yazarsınız, hani onun sevdiği türden olanlardan, attığınız her mesajı beğenip aklına kazıyan o kız artık mesajlarınıza cevap vermez olur, es geçer sizi, görmez, tanımaz, attığınız mesajlar sadece dijitlerden oluşan saçma sapan harflerdir artık, o an anlarsınız artık onun olmadığını, gittiğini... kalbiniz sıkışır, nefes alamıyormuş gibi olursunuz, zordur ayrı kalmak, hele severken daha bir acı verici.
komünisttir.neticede kapitalist operatörlere para kazandırmak istemez.
vardır bir mesaj attığı elbet.
belirli bir süre sonra sizde ona atmıyorsunuz. aşağılanmış gibi hissediyorsunuz çünkü kendinizi. sen ona yaklaşıyorsun, o senden kaçıyor. bu durumda yapılması gereken tek şey çekip gitmektir.
Mesaj atmayan erkekse buyuk ihtimalle siklemiyordur kızsa gecmis olsun.
(bkz: vicdansız ara sıra bile beni aramadın)
sevilen insan sevildiğini bilmediği için kendini böyle bir zorunluluk içinde hissetmeyebilir.

ancak atılan mesajlara kısa cevaplar verip, hatta yeri geldiğinde hiç sallamayıp, umurunda değilse işte o zaman insana koyan bazı şeyler olur.

mesela kendi vaktinden ayırıp güzel bir "merhaba" mesajı atmışsın ve gelen cevap "mrb" oluyor. bu durumda diyor ki sayın sevilen insan "çok işim var ama sana cevap vermemek de işime gelmiyor, en güzeli böyle kısa kısa yazayım ilgilendiğimi düşünmesin"

pek tabi insan bunu anlıyor. neden anlamasın ki? ama yine de devam mesajı olarak "nasılsın?" diye soruluyor. gelecek cevabı tahmin ediyorsunuz. ben yine de yazacağım: "iiii sdnen". yani o kadar takmıyorum ki benim nasıl olduğumdan sana ne. ama bunu direkt söyleyemediği için rastgele tuşlara basar gibi mesaj gönderir. hakkı var ama o sırada atomu parçalıyordu.

bunu da kabullenirsiniz. ancak boş mesaj atmış gibi olmamak için hayatınızdan saçma sapan bir olayı söylersiniz. gelecek cevap aslında çok basit ve nokta özelliğinde: "hayırlı/hayırlısı olsun".

şimdi, hayırlı olmasını herkes ister. ben bir iş yaptım ama bu şer olsun, pislik olsun benim peşimi bırakmasın demez kimse. o yüzden senden hayır dileği için anlatmıyorum sana bunları. bir de bunun "boşver" versiyonu var ki akıllara zarar. ya boşverebilsem zaten sana yazmam, seninle konuşmam. değil mi? bak biraz düşün hak vereceksin.

lütfen diyorum, kim olursa olsun karşınızda ki bir insan. insan gibi konuşun ki insan gibi karşılık göresiniz.
hemen umutsuzluğa kapılmamak lazımdır.

"belki de hattı avea dır"

az daha bekleyin gelir mesaj.