bugün

teyze bak!
her geçişimizde bize musallat oluyorsun...
yok yani sorun değil alayım da babamı inandıramıyorum biliyor musun? başıma bir çiçekçinin musallat olduğunu ve senden çiçek almadan bırakmadığını, lütfen biraz anlayış göster.
sözgelecek ay kombine alacam.
yer ankara-kızılay/selanik cad.

b-ben
s-sevgili
ps-piç satıcı

satıcı biraz esrar içmiş gibiydi...

ps-(bir anda koşarak önüne atlar) al. (diyerek gülü kızın üzerine atar)
b- oha ulan, kimsin sen!?
s- aa napıyosun yaa!
ps- (konuşmadan göz işaretleriyle, -at bi beşlik gibisinden bir şeyler anlatıyor)
b- lan bi siktir git derdin ne.
ps- darılırım ama abim.(korktum, öyle bi dedi ki lan anlatamam)
b- al şunu git abi ya. al, aal.

(bkz: göt korkusu)

eheh.
lan nasıl bozuldum benim hiç sevgilim olmadı doğal olarakta çiçekçi bana ve sevgilime musallat olmadı :(
sevgiliyle yürümeniz şart degildir.halı sahadan dönen bir minibüs dolusu adama çicek satmaya çalışırlar.
allahından bela arayan kişidir.
alerjim var, yaklaşma! diyerek uzaklaştırdığım çiçekçidir. *
aduket çekme isteği uyandıran kişilerdir.
birde arkadaşın, kuzeninle falan yürürken ille sevgili yapmaya çalışanı vardır.
çete halinde dolaştıklarıda olur. tek tek gelirler ve mutlaka sana o çiçeği aldırırlar.
anladığı dilden konuşmak gerekir.

çoğu zaman; 'gider misin', 'istemiyoruz' gibi sözler, bu insanları başınızdan savmanıza yetmez. küfretmek, sevgilinize uzattığı çiçeği kafasında kırk parçaya bölmek en doğrusu olacaktır.

(bkz: kendimden biliyorum)
yanında çirkin ördek yavrusu da olsa dünyanın en güzel kadını olduğunu söyleyen kişidir. sevgilim çirkin mi mi? henüz neye benzediğini bilmiyorum.
son parasını yol parası ve yemek için ayırmışsa oldukça zor durumda bırakan insandır. susmaz da susmaz. sırf çiçek almamak için sevgiliniz çiçekçiye söylediği bir yalanla kalbinizi kırabilir:
"kardeşiz biz."
veya;
"okuldan arkadaşım sadece o benim. sevgilim değil."
bir de bunların selpakçı versiyonları vardır;

-abla selpak alsana !
--yok saol
-tükürüm bak almazsan
(hassiktir)
--neyse ver bari..
(bkz: abi bokunu yiyim bi gül al ablama)
bursa - kültürpark. aman allahım kurtulmanız mümkün değil. sevgilinizle oturup 2 çift laf edemezsiniz o çocuklar yüzünden. '' abi bir tane al, abi bir tane al.'' ona kıyamazsınız, sevinsin diye 1 tane alırsınız, bu sefer öteki gelir. '' oğlum, bak ben aldım zaten, git başkasına. '' der sevgiliniz, '' olsun abi, bi tane de benden al. '' der. velhasıl zordur başa çıkmak zor. özellikle de çocuklara kıyamıyorsanız...
+ abi be, alsana yanındaki ablaya bi gül!
- yok teyzecim ben almayayım.
+ aaa, oldu mu şimdi öyle be abim, ablanın güzelliğine layık görmüyor musun yoksa benim güllerimi?
- yahu git başımdan teyzecim.
+ sevdiceğinin bakışları eritti gülleri be abim, al da hayrına en güzel hediyeyi ver ablama. (yüzünde yaygan bir gülümseme)
- hasbinallah... (cık cık cık)
bu sırada sevgili olaya karışır ve,

+ berkecan, sen beni sevmiyor musun yoksa?
- hayır cimcimem ne alakası var şimdi?!
+ kadını niye azarlıyorsun o zaman? bencillik etmeden bir tane gül alsan n'olurdu?
- yahu istediğin gül olsun tektanem, sana bişi olmasın.
+ yok yok berkecan sen beni sevmiyorsun!
- ...

olaylar bu şekilde gelişir.

kısacası bazen bir siftah uğruna sevdiceğinizle aranızın açılmasına sebep olabilir.
ç: çiçekçi
b: ben
k: kardeşim
yer: bakırköy sahil.
çiçekçi yanyana yürüyen iki genci farketmiş potansiyel müşteri diye koşturarak gelir.
ç: (hanna'ya) sen çok değerlisin.
b:?!!?!
ç: oğlum alsana şu değerli kıza bi gül.
k: istemez.
ç: bulmuşsun güzel kızı değer vermiyorsun.
b:hahahaha
k:Allah Allah...
ç:(bana dönerek) kız bırak bunu sana değer vermiyor, bir gülü çok gördü.
k:ablam ulan o benim.
(bkz: bakırköy sahil)
mendilci kardeşleriyle üstünüze doğru geliyorsa, geceniz berbat olabilir. hiç uzatmadan paraya kıyıp çiçekleride mendilleride alın. bahçeden yolunmuş çiçeklere anlamsız bir para verdikten sonra artan paranızla soğuk su alabilirsiniz.
yanınızda sevgiliniz olduğu için gelen,
-abi ablaya bi çiçek alsana, lafını 20 kere tekrar eden çiçekçidir. çözüm olarak, sevgiliyle numaradan kavga edilmeye başlanır ve çiçekçi gider. fakat ters teperse,
-abi ablaya bi çiçek al da barışın, lafını duymaya başlarsınız.
sevgilinin masum bakışları, alırsan vericem bakışları karşısında almamak imkansızdır. ama sakın bütün para vermeyin. üstünü alamazsınız, kızın yanında almak için mücadeleyede giremezsiniz. sonunda kadıköy'den ümraniye'ye yürümek var.
şayet deniz kenarında yürünmekteyse, alıp denize fırlatılası lazım gelen kadındır.
bakırköy kilisenin ara sokağında peşinizi bırakmayan çiçekçilerdir. ilk buluşma da karşınıza çıkarsa bir de, eyvah...
"güzel abim", "güzel ablam" kalıplarıyla yaklaşan tehlike.
sevgilinin küfür etmesiyle uzaklaşan çiçekçidir. *