bugün

yer :kadıköy iskele meydanı... iki sevgili lay lay lom modunda dolaşmaktadır. derken çiçekçi kız gelir ve olaylar gelişir.
çiçekçi kız - abim alsana sevgiline bi çiçek.
vasifsiz işçi - yok abisi ben sevmiyorum bu kızı.
ç . k - bak tükürürüm.
v . i - tükür ben de sana tükürürüm.
ç . k - höarkkk tuuuu.
v . i - höaaaarrgkkkk höaaarrkkk puuuhhh. derken çiçekçi kız ölü taklidi yaparak elinden kurtulmuştur. bu sırada sevgili de ilişkiyi gözden geçirmiştir. artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.
özellikle üsküdar kız kulesi civarını mesken tutmuş olan çiçekçi kadınlar çiftlere günlerini rezil etmeyi planlamıştır bile. her on metrede bir yılışkan ve insana benzeyen fakat emin olunamayan tipler dikmişler para kazanmaya çalışmaktadırlar.
bakırköy ebu ziya caddesi üzerinde çiçek satan esmer vatandaşların da oluşturduğu meslek grubu. hayır üç dört kişi birden etrafınızı sarıyorlar, kumpastan kurtulmak bir hayli mücadele gerektiriyor.
kadıköy iskelesinde kabileleri ile hucuma kalkan çiçekciler.
-abim gül almaz mısın ?
+yok istemez
-abi güzel ablamın gözel gözleri hatırına,
+yok dedik ya
-ablamı hiç mi sevmezsin sen beyav
+sanane be kadın
-sevmezsin sen bu kızcağızı !!!
+sevmiyorum lan var mı ?
--haluk ne diyosun sen, bi çiçek için bu kadar gürültü yapılırım mı?
+tamam yaa Allah bildiği gibi yapsın, ver bi tane gül,
+ne kadar ?
-20ytl
+ohaaa ama !
-bak seviyo demiştim !!!
sevgili olmasa bile yan yana yürüyen bir kızla erkeği görmeleri yapışmaları için yeterli olan satıcılardır.kızın eline zorla gülü tutturmuşlukları vardır.en iyi çare bunları görünce ayrı yürüyüp birbirini tanımıyor numarası yapmaktır.*
ısrarla kırmızı gül satmaya çalışmaktadırlar.. oysa kızların çoğu kırmızı gül sevmez .. meselea bizim ki mavi gül sever . bu çiçekçiler daha çok kazanmak istiyolarsa arzlarını çeşitlendirmeli , alıcıya farklı seçenekler sunmalıdırlar.
bu olaylar izmir alsancak' ta da oluyor merak etmeyin azının payını alıyorlar, benden de zengin kadınların kızı salak sanıp bir çiçek ile tav olcağını sanan zirzopların yaptığı bir musallat yöntemi.
cok iyi para kazandigini dusundugum kisi. ister tek olun ister cift her sekilde o cicegi size gazlar.
çiçekçi o çiçeği satmak için herşeyi yapar hatta tehtit bile eder eğer kız anlayışlıysa oda yardımcı olur değilse çok sinir bozucu bir durumdur.
çiçekçi çingene; abe tarkan gözlü, miroğlu bakışlı abim alsana bi çiçek...
karpuzkabugu; sen benden önce kaç kişiye daha söyledin bu lafı?
çiçekçi çingene; valla herkese sülerim be ya...
karpuzkabugu; ver lan o zaman bi çiçek, dürüst satıcılık bu işte... *
bela çiçekçidir. kurtulmak için anında kıza tokat atılıp kavga ediyor numarası yapılır. ortamın gerildiğini gören çiçekçi de başka mutlu çiftlerin peşine düşen. kıza atılan tokat için gönül almak için kıza çiçek alınır.
başıma gelmiştir.kız arkadaşımın elini bıraktım gitsin diye.gitti.iyi bir çözüm ancak ilişkiniz adına ayni şeyi söyleyemicegim turden bir kurtulma yöntemi.*
bilmezler ki; musallat olan çiçekçiden alınan değil, kendiliğinden sebepsiz ve isteyerek alınmışı hoşa gider..

bunun farkında olan kişi almaz ve diğeri de beklemez zaten.. burada boşa çabalayan çiçekçidir..

seviyormuş gibi yapan ve birilerine birşeyler gösterme ihtiyacını hisseden çiftleri düşününce ise, çicek satma olasılığı yükselen çiçekçidir..
atsan atılmaz, satsan satılmazdır. nedense erkeğin bu kişilerden çiçek satın alarak gudik bir gülümsemeyle '' al bi denem, hayatımın böğründesin '' diyerek kendilerine sunulmasından büyük haz duyar hatun milleti.
vazgeçilmez türk filmi/dizileri unsurlarındandır.
çiçek almamanız durumunda sigara ver bari diyerek sizi dumur eden çiçekçidir kendisi. içmiyorum diyecek olsanız mazallah pantolonunuzu isteyecekmiş hissi uyanır.
+a be canım al bi gül ablama be
-arkadaşız biz sağol
+ deli misin sen be, bu kıza aşık olunmaz mı ne arkadaslığı be
-ya vallahi arkadasiz
+olsun ver bu gülü ablama, sevgili olun. allah size on tane cocuk versin insallah be ya

bu arada hatun kişi laftan sonra uzaklaşmaya başlar.

- s. git lan olacağı varsa da olmaz artık. manyak karı s.tir...
ben git deyince giden çiçekçilerdir. neyini bu kadar abartıyorsunuz anlamıyorum. git diyeceksin sadece.
-yakışıklı çocuk, şu güzel kıza bi çiçek al be yaa
-yok ablacım,sağol
-hadi be rambom benim bee!
-oha
5 ytl'den az miktarla kurtulamayacağınız şahıstır
çiçekçi : abim alasın sevdiceğine bi çiçek be...
er kişi : sağol arkadaşım almıyalım
çiçekçi : abim şu yanındaki güzelliğe az mı görürsün bi çiçeği
er kişi : arkadaşım teşekkür ederim almıycam
çiçekçi : şu ablamdaki güzelliğe yakışacak çiçeğim yok aslında sen de haklısın abim...
hatun kişi : ay ne güzel sözler söylüyosun ya... haluk bi kere olsun bana böyle şeyler söylemedin farkında mısın?!
er kişi : abla be sen çiçeği bırak da şu laflardan ver bana biraz!
çiçekçi : çiçek 10 laflar 50 lira abim...
hatun kişi : haluk ben lezbiyen olmaya karar verdim siz erkekler hiç ince değilsiniz!
er kişi : al bi de burdan yak şimdi!!! kızım saçmalama yahu...
hatun kişi: ben kararımı verdim haluk... hoşçakal!
er kişi : ben de ibne olacam lan!! en azından çiçek miçek istemiyolar direk olaya giriyolar mis gibi... defol git be... abla hayatımı zktn hayatımı!!!
(bkz: kankalara musallat olan çiçekçi)
(bkz: kendini eros sanan aşık olmaya zorlayan çiçekçi)
genelde bakırköy sahili civarında bulunurlar.
(bkz: ciftlere zorla gul satmaya calisan cicekci)
güncel Önemli Başlıklar