bugün

saatlerin nasıl geçtiğinin farkına bile varmaz insan. bir bakmışsınız sabahın ilk ışıkları camdan içeri usulca girmektedir, sevgilinin tatlı sesi hattın diğer ucundayken.
son derece yorucu iştir. ama çözümü vardır. bir kulaklıklı telefon almak. son derece rahat oluyor, kendimden biliyorum.
telefon faturası geldiğinde yapıldığına pişman olunacak eylem.
batak masasında mal gibi bekleyen 3 arkadaşı olduğunu unutan kişinin yapacağı iş. kardeşim şu telefonla saatlerce ne konuşulur anlamadım gitti. bizde yaşadık bunları, hemde farklı şehirlerdeydik ama işin cılkını çıkartmanın, yediğini içtiğini rapor etmenenin bir anlamı olmasa gerek.
(bkz: mesajlaşmanın konuşmayı karşılamaması)
kulak ısınır, beyin magnetik etkiye maruz kalır vb. özet olarak sağlığa epeyce zararlıdır (bkz: tadında bırakmak).
3.kişiler tarafından bu konuşmalara şahit olmak kadar sıkıcı başka birşey yoktur.
konuşacak herşeyi kısa zamanda tüketmeyle sonuçlanacak olan eylemdir. bir süre sonra yüzyüze gelen iki sevgili konuşacak birşey bulamazlar ve birbirlerinin suratına mal mal bakarlar. sonra da ayrılırlar zaten.
bir mevzu olmadan mütemadiyen saçmalamaktır. ama tatlı saçmalıklardır bunlar, sabahlara kadar süren. amaç konuşmak değil birbirinizin sesini, nefesini duymak varlığını biraz olsun yanınızda hissetmektir. *
Uzadıkca uzayan, şaziyenin donundan,mükerremin bokuna kadar bol atraksiyonlu şeylerin konuşulduğu fakat finalde ''hmm benimde uykum geldi hadi öptm aşkımsı iyi gecelerr..'' diye bütün konuşmaları hiçe sayarak pasif bir şekilde sonlandırılan ve fatura geldiğinde acı katsayısını dahada arttıran eylem.
bu kadar zaman ne konuştukları merak edilen ve sürek bu muhabbet nasıl kendini yeniliyor dedirttiren durumdur.
bir ilişkinin başında ve ortalarında devam eden çılgınlıktır. telefon kapanır bu sefer mesajlaşma olayına girilir. ayrıca uzak yakın fark etmez. 2 sokak ötede otursa bile o telefon kulağına yapışır.

canım cicim aylarının vazgeçilmezidir. ya sonra...

(bkz: bütün gün eski sevgilinin aramasını beklemek #5467658)
ertesi sabah telekomdan gelen telefon ile insanı şaşırtır.

-beyefendi dün gece yaklaşık 3 buçuk saat hollanda ile uluslararası görüşmüşsünüz yaklaşık 300 tl tutuyor. acaba konuştunuz mu yoksa hattınıza giren falan gibi bir durum mu oldu?
-yok yok konuştum.
-tamam efendim. böyle durumlarda bilgilendirmek için arıyoruz. iyi günler.
-teşekkürler.
22:00
e: merhaba aşkım biliyorsun gerçekten yorgunuz ikimizde, azıcık konuşup erken yatalım olur mu?
k: peki aşkım. bence de bugün feci yorucu bir gündü gerçekten. ee nasıl geçti günün?
e: *.............................
k: hadi canım öyle mi oldu! varya bugün benim de başıma gelenleri sorma *...........

01:00
e: eee sonra ne dedin?
k: valla dediğim gibi *.................

02:00
e: bugün yazdığın maile bayıldım *
k: hımm öyle mi? *
e: * sevgilim bak biz çoook güzel bir çiftiz! neden? çünkü ben çok güzelim ama tabiki senin de payını yadsıyamam *
k: uzun bir gülüşme başlar...

saatler artık 03.30 dur.
e: biz sözde yine az konuşacaktık dimi aşkım
k: hıhı.benimle zaman su gibi diymi aşkım *
e: seninle zaman su, günler uykusuz be aşkım. hadi artık yatalım.

ve yine saatler su; 04.00
iyi geceler artık *
en anlamsız durumlardan biri sürekli seni seviyorum seni çok seviyorum beni özledinmi olarak geçer konuşma.
Bir zamanlar yaptığım bir uygulama. Aslında konuşmak değil insanı sıkan, bir süre sonra konuşacak konu kalmadığı için çok rahatlıkla birbirine sarabilir iki sevgili. Ayrıca batarya dayanmadığı için şarj ederken konuşmaya başlanılabilir ki sonu faciayla bitebilir, amman dikkat, yarım saati geçmeyi derim, illa ki geçerim derseniz de gidin bir kulaklık alın, rahat edersiniz.
sevgili herhangi bir gsm şirketinde genel müdür makamında çalışıyorsa mübahtır.
(bkz: telefonu köklemek)
ayrılık sonrasında elinizde kalan beyninizdeki ölü hücreler olur. Yeni sevgili yeni hücreler... ve en son beynin suyu akar.
telefon operatörlerinin çok hoşuna giden durum.
kapattıktan sonra da son bir veda için romantik sevgi dolu bir mesaj atıır.genelde de atan taraf kızdır.
ciddi anlamda kulak rahatsızlığı( ağrısı, çınlaması vb.) yaratan durum.
kesinlikle büyük başarıdır. o kadar süre ne anlatılır, konular nasıl değişir? anlamak mümkün değildir.
bir de kesikli proses çalışıp, beş dakika da bir arayanlar vardır ki, aman yarabbi!
ne ararsın ciğerim, beş dakika da ne değişmiş olabilir yani?
karantinaya alınması gereken insanlar yaratan eylem. baz istasyonundan hallice radyosyonlu iki insanın karantinaya alınmasından daha mantıklı bir iş var mıdır?
ergenlik döneminde her insanın gerçekleştirmiş olduğu eylem.
bir süre sonra konuşacak konu kalmadığı için milletin dedikodusunu yapmanıza kadar gidebilecek durumdur. bazen de bir gün doğumunu beraber karşılamanıza vesile olabilecek kadar romantik olabilir.