bugün

bazen ilişkiyi kopma noktasına getiren bazen de bağları kuvvetlendiren olay.
gereksiz bir aktivitedir.
içine atıp sinsice zehirlenmeyi tercih etmek yerine sorunları dile dökmektir, paylaşımdır bir nevi. (ölçülü olmak kaydıyla) iyiydir iyi.
süper eğlenceli aktivite. hır çıkarılır kavga dövüş yapılır sonra eskisinden daha mutlu mesut olunur. eeee amaç da o değil midir?
çiftlerin her ikisin de tikky olması durumunda saçma sapan nedenlerden dolayı kavga ettikleri de görülür.

- naapıyosun pipican limited pumalarımın ucuna basıyosuuun.
+ ama kukugül sen de mentollu marlboranla armani ceketimi yakacaktın panik oldum kuşum.
- ya sus yaa aklım x 5 te kaldı düzgün park etmişler midir acebaa
+ ben dedim benim ferrariyi alalım diye ama anlatamadım sana küçücük işte sığcaktı heryere.
- ayyyy kıyafetime uymuyo o pipican anlasana kıro musun yaa..
+ bana kıro deme nefffret ediyorum.
- ay pipicaaan su kızda benim gucci çantamın aynısı var galiba yandık.
+off sıktın sen artık hep herkesin alabileceği ucuz şeyler kullanıyosun, ben daha fazla kalamıycam bu ilişkide, sana bye falan yani kukugül.
- ya basma diyorum ayakkabılarıma kıro musun yaa..
bir sonraki kavgaya, kavgalara referans olabileceği gibi, kavgasızlıklara da referans olur.

hakkında ters düşülen konunun, kavganın kötüleştirdiği, o ana değer olup, olmadığı ise, bambaşka bir tartışma konusudur.

şüphesiz ki, sevgililer birbirini sevdiği için kavga ederler ve eğer kavga etmek, kavga etmenin getirisi yoksa; kendi doğasına aykırıdır. zira kavga etmek, bir sonraki kavgaları engellemek için vardır.

yeni savaşlar çıkmasın diye, barış için savaşmaya benzer sevgiliyle kavga etmek.
günlerden bir gün sevgili pembe bir ayakkabı alır. ve telefonda öğrenilir

rw: pembe ayakkabı mı aldın? benim yanımda giyme onları tamam mı? ( arkadaşlar bu saçma sapan cümlenin bir izahı yoktur. yani bir insan böyle bir şeyi niye söyler? devam...)
sg: odunsun tamam mı? bıdı bıdı bıdı bıdı bıdıııdıdıdıdıdıdıııı

bir ay sonra...

sg: bugün ben iki tane elbise aldım rodiden. giydim çok yakıştı.
rw: güle güle giy bitanem. en kısa zamanda görmek istiyorum

bakın önceki kavgalardan ders alınarak chaotic good un bahsettiği gibi diğer kavgalar önlenebiliyormuş. selametle...
her ilişkinin olmazsa olmazı.
kavga sayısı arttıkca yolun sonunda ki ısıgın daha belirgenlesmesi.
daha önce ki tartışmada alttan alan tarafın aynı konu üzerinde bişeyler söylemesi ve karşı tarafın alttan almaması durumunda çileden çıkartan durum. Fedakarlıktan yoksunluk.
sevgili zaten sinirliyse, mümkün olduğunca kaçınılan olay. günde beş posta alttan alınır.
ilişkinin rot balans ayarıdır.
istiklalin başından sonuna kadar bütün sinirlerin boşaltılmasından sonra aynı sinir harbi içerisinde eve gelip " oh iyi yaptım" demek!
sonucunun, üzülmekle ve içmekle biteceği banko olan eylem.
güzeldir. deşarj eder. seviyesizliğe dönmemesi haricinde ilişkiye yararı olduğu düşüncesindeyim. çünkü aynı konu hakkında ancak iki tane mal insan kavga edebilir. *
(bkz: sevgiliyle kavga etmem döverim)
ilişkide çiftler arasında geçerli olan tutkuya denk gelmektedir. her zaman olumsuz olarak düşünülen bu kavgalarının çoğunun turkuya bağlı gerçekleştiğini bilmeden, birbirlerinin başının etini yiyen aşık, seven insanlardır.
ne kadar da güzel gelir özlediğinde.
bir zamanlar bir sevgilim vardı. kavga etmek aradaki ilişkiyi güçlendirir derdi. bizde abuk subuk nedenlerden dolayı kavga ederdik. ne mi oldu 2 hafta sonra ayrıldık.
sonrası atesli bir seksle biter genelde bu siddet olayının.
sonu olmayan birşeydir. kavga edersiniz 5 dakika sonra ya bir sms gelir ya telefon açar yada kapıdadır bi bahaneyle. kıyamaz ayy canım benim dersiniz, bi süre sonra saçma bi sebepten ötürü yine kavga edersiniz. kavgalar tuzdur biberdir tabiki, önemli olan küsmemektir affetmektir.
üzücüdür. yıkıcıdır. başka herhangi birşeyden keyif almanızı engeller. mesela 1.5 saatlik bir filmi 5 saatte izlersiniz bilgisayar başında durup. öyle boş boş gezinirsniniz nette. wc ye gitmeye üşenmenize sebep olan durumdur. hele öncesinde keyfiniz başka şeylerden ötürü bozuksa, dünya yıkılmış gibi olur sizin için.

olayın sonrasında başka yapacak birşeyiniz de yoktur. onu aramak istersiniz ama kırgın mıdır kızgın mıdır bilmezsiniz. ya konuşmak istemiyorsa dersiniz. bir de kavganın küçücük birşeyden çıkmış olması asıl yakandır sizi. oysa bir önceki görüşmenizde ne kadar güzeldir herşey. ama bir yanlış hareket bütün herşeyi mahveder kalırsınız öylece. ses vermesini, aşkım diye telefonu açmasını beklersiniz.

edit:imla
eger çiftler kavgayı yüzyüze gerçekleştiriyorsa,bir süre sonra kavganın yerini ateşli bir sevişmenin alacagı nettir.

(bkz: savaşma seviş)
günlerce üzülmektir. barışsanız da söylediği bazı sözleri unutamazsınız.
sonun başlangıcıdır. *