1. 1.
  gerçekleşmesi zor ama bazen de motive edebilen bir durumdur. denemeye değer. *
  1 ... makina
 2. 2.
  hiç bir zaman tam verim alınamayacak çalışmadır.
  4 ... purpledreamz
 3. 3.
  daha çok ders çalışmak yerine, çocuk yapmaya çalışmakla sonuçlanan eylem.
  11 -1 ... eqin
 4. 4.
  kavgalar, kıskanclıklar yuzunden yarıda kalacak eylemdir.
  ... hendrix
 5. 5.
  (bkz: anatomi)
  (bkz: coğrafya)
  5 ... tolga
 6. 6.
  (bkz: imkansızlıklar içindeki gönüller)
  1 ... mavi bayrak
 7. 7.
  mevzu bahis harbiden de ders çalışmaksa motivasyonda zorluk çekilir zevklidir de. fakat maksat yiyişmek ise derse merse gerek yoktur. boş oda bulunur -ki ona bile gerek yok- sevgili atılır dersimiz başlar.

  (bkz: hayatı paylaşmak için)
  2 ... dreamshower
 8. 8.
  verimlilik oranı dersten derse değişebilir.
  ... twisted transistor
 9. 9.
  sevgiliyle yapılacak ortak eylem arayışı sonucunda varılan bir aşama. yapılan eylemlerin monotonlaşması üzerine değişiklik olsun diye de yapıldığı görülmüştür. işin esasında yapılan bir vicdan rahatlatmasıdır. her iki sevgilinin de aslında ders, o dersin sınavı, o sınavdan alınacak not vs. umrunda değildir; ancak öte yandan çalışmaksızın sevgiliyle vakit geçirmek ve olan sınavı yok saymak da taraflardan en azından birinin içine sinmemektedir. sınav sonucunda gelen geçmez not görüldüğünde sevgili kişiler hiç olmazsa çalıştıklarını iddia edip kendilerini kandırabileceklerdir. akşam geç saatlere kaar açık olan kütüphanelerde hava kararıp ortam ıssızlaştığında bu "çalışma"ları gerçekleştiren sevgililere rastlamak her daim mümkündür.
  ... schenardi
 10. 10.
  paylaşmak bir işi aynı anda yapmakla ilgili değil sade. onun çalışması gerekiyordur (final haftası), masa/pc başında uğraşır. senin çalışmakların geçmişte kalmıştır; yatağına uzanırsın kitabınla. o notlarıyla konuşur, sayılarla uğraşır, paranın felsefesini okur.

  arada bir kalkar kahve yaparsın ikinize (onunki kupada üç şekerli), belki bir sandviç. yatağa onsuz dönerken guylianların en tombulunu atarsın ağzına. meyva da getirilebilir, birlikte bir portakal yerken, dünyanın bu kadar ideolojiyle ne yapmaya çalıştığını anlatır sana.

  bazı sarılmalar, guylianlı birkaç öpücük de olur ama, en iyisi kitabı bahane edip yatağa dönmektir. sınava az kalmıştır, sabaha dek uyutmadan yol edersin. (iyi haberle dönmüşse birbirinizi ödüllendirmek mevzuu format gözetilerek ihmal edilmiştir.)
  3 ... caty blake