bugün

elalemin bi' taraflariyla güldügü nedenlerden sevgiliyle kavga etmektir. en sacma sapan, en gereksiz bir nedenden ayrilmanin esigine bile gelebilir bazen ciftler. bu durum genelde cok iyi anlasan ciftlerde görülür; cok iyi anlastiklarindan kavga etmek icin bir nedenleri yoktur ve böyle ottan boktan kavga cikarirlar istem disi. bazen abartip ayrilanlar da olur ki bunlari allah islah etsindir.
- aşkım.
+ hı?
- hı mı? hı mı?
+ noldu yaa.
- ben sana aşkım diyorum sen hı diyorsun!
+ ne diyem mahmut mu diyem?
- iğrençsin cnkt.
+ teşekkür ederim.

(bkz: based on a true story)
bir zaman sonra ilişkinin rutine binmesinden ve de artık ayrılık söz konusu olmamasından dolayı yapılan salakça hadise. gece yarısı telefonda kavga edilir saatlerce. neden? çünkü o gün buluşulmamıştır, can sıkıntısı oluşur bünyede, karşı taraf eve geldiğinde haber vermedi diye birden kavga başlar. saatlerce kavga edilir, sonraki sabah okulda görünce "günaydın canım nasılsın" diye hiçbir şey olmamış gibi normal hayata devam edilir.
insanın içini acıtan, bazen ayrılıkla sonuçlanan ve insana dumurlardan dumur beğen ve yaşa durumuna sokan olaylardır.
kavgayı çıkaran tarafın aklına ayrılığın geldiğinin göstergesidir...
e kavga etmek ve sevgiliyi kızdırmak sevmenin şanındandır.
ters tepebilir.*
erkek: aşkım kızımıza "tuana" ismini koyalım mı?
kız: koymayalım canım.
erkek: neden güzelim?
kız: çok b.ktan bir isim çünkü aşkım
erkek: beğenmedin yani?...(1,2,3,...başla!)

aynen yaşanmıştır.
>bu ne biçim bok sevgilim?
<nesi varmış bokumun hayatım?
>ben diyeyim 32 sen de 34 santim.
<tek parça çıkarmaya özen gösteriyorum diye beni rencide etme lütfi.
>senden şüpheleniyorum. bir kız nasıl olur da bu kadar uzun bok yapabilir, hem de tek parça?
<kızlar da insandır, yer içer sıçar ve ölürler.
>kimden alıntı yaptın?
<albıret tokgöz'den.
kişiyi zıvanadan çıkartan durumdur. sabahın köründe işe yetişmek için hazırlanırken boktan bir sebepten tartışmak, sevgilinin bır bır bır söylenip sonra kapıyı çarpıp çıkmasıyla sonuçlanan, cevap verememekten dolayı günün piç olmasına sebep olan eylem. akşam olsa da iki çift laf da ben etsem diye içinden geçirir insan gün boyunca...
ana temasında bok'tan şeylerin mevzu olduğu kavgadır. yerine göre bir içi boşaltma şeklini bile alabilir...
-gene koskoca delik dururken kenara sıçmışsın!!! yeter artık. bir deliği tutturamayana adam mı derim ben... **
+geçen gece inlerken öyle demiyordun ama... *
-delikten deliğe fark var. git kendi bokunu kendin temizle...
hemen hemen her ilişkide yaşanan kavgalardır. dışarıdan çok gereksiz ve basit gibi görülür, öyledir de. eve gitti haber vermedi diye kavga etmek, sağa sola baktığı için kavga etmek gibi bir çok saçma çeşitleri mevcuttur. (bkz: allah sabır versin)
-aşkım tokam nerde?
-ya şurdaydı...
-ne şurdaydı bi tokama sahip çıkamıyorsun!
-???

-canım kopçamı bağlasana?
-tamam 1 dakika.
-ohoo acele et ama ya bak senin yüzünden geç kaldık.
-???

-e nerde puro?
-sen çikolatalı istedin, ballı vardı almadım ben de istemezsin diye?
-hay sikim ya o vardı ve sen onu almadın mı?
-ama, ama ben...
-git, al hadi ya!
-???

bizzat yaşanmış, herkesin başına gelebilecek olaydır.
saçma sebeplerden kavga edildiği gibi ipe sapa gelmez olaylardan ayrılanlarda vardır.. bide üstüne iftira yersin neden aramadın 2 dk geç aradın bu sebepten kavga edip hakaret edenleri de vardır.. sebep bile değildir sadece bahanedir..
+canım düz saç hiç olmamış sana yaa.. ben saçlarını öyle kıvır kıvır seviyrum.
-yaa değişiklik olsun dedim. hem benim hoşuma gitti.
+olmamış işte bee..hem kıvrılmaya başlamış kabarmış.
-aa ne diyosun sen yaa. sana ne benim saçımdan.
+bana ne tabii. şey gibi olmuşsun zaten....
-....!
-!!!
beni hayattan soğutan olaydır. ulan hadi madem büyük birşey olsa da kavga etsek haklı veya haksız duruma düşsem. saçım uzadı kestirmedim diye de kavga edilirmi. bu nasıl sevgi ve sevgilidir boşluktayım sözlük!
insanın kalbini acıtan, beynini bir hayli karıştıran kavgalardır. ne gerek var ucuz yollu oyunlara, ayrılacaksan ayrıl, monotonluktan sıkıldıysan sıkıldım değişik birşeyler yapalım de. ne gerek var hem kendini hem sevgili sancım sancım kıvrandırtmaya. yapıcı olmak ne güzel şey yahu.
-ay inanmıyorum mehmet demek meltemin bacakları benimkinden daha güzel!?
+yahu ne alakası var ben öyle bir şey mi dedim?!!?
-evet dedin! "sana melteme etek yakışmış dimi?" diye sordum sen de "evet üstünde iyi durmuş" dedin!
+haaa. afedersin açık şekilde "seninkinden daha güzel bacakları var" demişim pardon! hey allahım ya!
-sus mehmet sus! hem suçlusun hem de güçlü!

bunun gibi şeyler işte...
eğer herşeyden nem kapan bir sevgiliniz varsa olası durumdur...
sevgililik müessesesinin olmazsa olmazlarından. sevgiliye fazlaca anlam yüklemekle alakalı olabilir pekala. başkası yaptığında çok normal bulduğunuz bir şeyi sevgiliniz yaptığında size olan sevgisinin ya da size verdiği değerin azaldığına bağlarsanız pekala mümkün.
gayet normal bir şeydir, bana göre değil tabii, asla çekemem, bu nicki boşuna saipsiz yapmadık gözüm, bugüne kadar hayatımda ciddi bir mevzu için kavga eden bir çift gördüysem top olayım.

-ya kapat
-önce sen kapat
-hayır sen
-sen
-seeen
-seeeen

işte bunun sonu kavgaya gider mesela... hayatını skerim ben öyle ilişkinin de sevgilinin de...
alışkanlık yapan bir durumdur. uzun süreli tecrübe kazanmış biri olarak; tek önerim daha anlayışlı ve inatlaşmamamınız öneririm. kesinlikle ama kesinlikle inatlaşmayın!
(bkz: tuvaletin tıkanması) **
- sana geçen sene bi kitap almıştım, 1 yıldır okuduysan geri getir aşkım artık
-okumadım ne garip şeyler okuyorsun sen yaa amma entelmişsin
- biraz entelim evet, ama kitabımı getir.
- o artık benim ümidini kes o kitaptan kızım sen
-yaa olmaz kitaplarım benim çocuğum gibidir getir geri istiyorum.
aradan 1 yıl geçer
-aşkım sana yeni bi kitap daha aldım ama bak bunu oku ve geri getir tamam mı ?
- iyi bee amma pintiymişsin al hepsi senin olsun
-asıl pinti sensin
-aaa benmi pintiyim yürü git kızım beni kime istersen sor pinti falan değilim ben tamam mı? sen görürsün pintiyi bundan sonra göstercem ben sana pintiyi
- göster bakalım off çok garipleştin sen ne biçim bi üslup bu ıyyy

aynen aynen böyle yaşanmış bi olaydır.ayrılığın pençesine düşülmüştür.
(bkz: dostum lanet olsun boktan şeyler bunlar)
"Niye mesajıma cevap atmadın/geç cevap attın?" kavgalarıdır.

Anlamıyorum ben sizi.
boktan bir sevgiliyle seviştiğinizin/sevişeceğinizin kanıtıdır. bırak kavgayı etmeyi de sikişin gençler sikişin...