bugün

çok sevdiğin birini artık uzaktan sevmek,ondan vazgeçmektir.
herşeyi göze almış,yolunu tek başına çizebilceğini inanıp onu terk etmektir.
ayrılmak kelimesini tercih ederim tabii kızgın bir şekilde ayrılınmadıysa. çünkü terk sözcüğü farklı çağrışımlar getirir akla, böyle karşıdaki kişi sanki yapayalnız kalıyormuş hissi uyandırır bende. eğer normal bir şekilde ayrılınırsa, yollar ayrılırsa kavgasız; bu terk etmek olmasındır.
ona karşı duyduğunuz geri kalan sevginizi de yanınıza alıp çekip gitmektir. zor bir karar sonrası yapılan eylemdir. aklınız onda kalsa bile yüreğinizi onun yüreğinin yanından çekip alırsınız.
iş değildir. asıl iş terk ettikten sonra onsuz aldığın her nefesin hakkını verebilmektir.
gayet mantıklı olan bir eylemdir zira sevgilinin terketmesi daha vahim sonuçlar doğurabilir.
zor karardır. hele ki ne onunla ne de onsuz olduğu durumlarda. insan bir türlü karar veremez, karşı taraf ayrılsın bari diyerek daha sonra ileride oluşacak vicdan azabını en aza indirmeye çalışır. ama o da olmaz. bir ayrıl bir barış bu şekilde devam eder gider. ne olacağı belli değildir. nasıl biteceği ya da düzeleceği belli değildir. bu belirsizlikler adamı yer yer bitirir, içten içe kemirir..ne yapılmalıdır bilinmez, bilinemez...
kalbini vede geçmişini de alarak yolunu ayırmaktır . ona dair herşeyi onunla orada bırakmaktır .
bir noktadan sonra tıkanan bünyenin çereyi ilk sapaktan u dönüşü yaparak geldiği istikamete geri dönmesidir.
Dünayının en zor işlerindendir bu yapılması gerekiyor ama bir türlü becerilemiyorsa hayatınız artık iğrenç bir tat vermeye başlamıştır ne yeniden sevebilir ne de terk edebilirsiniz bir tür garip ruhsal bulantı psikolojinize hakim olmaya başlar.

Saatler, günler, aylar yıllar geçer ve insan bu işi beceremediği için giderek çürümeye başladığını iliklerine kadar hisseder.

Terk etmek bıçak gibi olmalı kesip atmalısınız ve artık o sizin için her şeyiyle ölmüş olmalıdır yavaş yavaş koparmak uzatmak bu işi sadece size ve ona zarar verir yüksek bir iradeyi göstermeyi becerirsiniz yada yavaş yavaş acı çeke çeke ilişkinin nasıl bittiğini bir aşk acısı belgeseli tadında izlersiniz.

ve asla terk ettiğiniz sevgiliye geri dönmeyin çünki o zaman onun gözünde sizin kadar küçük, zavallı ve güvenilmez biri asla yer yüzünde var olamayacaktır.
güzeldir. nede olsa bekarlık sultanlıktır.
terk edilmekten çok çok daha iyidir ama yine de kötüdür. aynı bokun laciverti hesabı. hele bir de pişmanlık duyarsanız vay halinize.
Suçsuz yere terk etmek adiliktir şerefsizliktir.
Çok zor bir karardır. Seviyorsanız...

(bkz: Kovaladığım sevdiğimi yanıbaşımdan)