bugün

kısa bir tanımla başlığın önünü açalım uktelikten kurtaralım. aşık, sevdicek, mükemmel insan, şaheser, ab ı hayat denilen kişiye uygulanan yakın markajın hafifletilmesi, oynayacak alan bırakılması, hatta "üstüne çok düştüm bozdum galiba, biraz hava alsın belki kendine gelir." mantığıyla, yüksek bir oranla sevgilinin isteği üzerine gerçekleştirilen eylem.
(bkz: saldım çayıra mevlam kayıra)
(bkz: yapma canim yapma arkadasim)
(bkz: huzur istiyorum)
"seviyorsan birini
özgür bırak onu
geri dönerse senindir
dönmezse zaten hiç senin olmamıştır"

özdemir asaf.
sevgili kuş gibidir fazla sıkarsan ölür. fazla serbest bırakırsan kaçar!. dolaysıyla iyi ayarlanması gereken durumdur.
bu rahatlık derecesinin dozu kaçarsa, rahatlık, gavatlık olarak size geri dönebilir, mazallah kadın milletini pek salmamak lazım ortalığa *.
sonucu belli olmayan eylem. sevgiliyi dusunuyorsan yapmak zorundasin. kendini dusunuyorsan yapmamak zorundasin. (bkz: boktan durumlar)
ne rahat bırakmaya, ne de "beni rahat bırak" 'lara gerek olmaması açısından, güven birinci şarttır. güvendiğin biri aynı zamanda güvenen biriyse zaten böyle gereksiz talepler ortaya çıkmaz. onun için, rahat bırakılmak ilişkideki güvenle, itimatla bire bir ilgili. hem neyin rahat bırakması, rahatsızlık veriyorsan-duyuyorsa, ayrı ayrı rahat bırakılma sağlanarak ( bir de buna "ilişkinin sağlığı açısından" gibi kılıf da hazırdır ki aman uzak olsun hepimizden) sevgili mi olmuş olunur. ayrı ayrı rahatlamak ya da rahat bırakılma durumu ilişki mi yoksa hastalik mi olur? sevgiliyi rahat birakmak, sevgiliyle rahatlık duymak olursa buna "ilişki" yaşamak denir. bir ilişki yaşanıyor ve hala içinde rahatlık aranıyorsa, bir yerlere virüs girmiştir.
tabii ki temizlenebilir ama biraz akışına bırakarak, rahat bırakarak değil.
rahat bırak gitsin
geri gelmez ise zaten gidecektir
geri gelirse bir daha gitmez.
er kişi açısından rahat bırakılma durumu olumlu etki yaparken rahat bırakan dişi büyük ihtimalle ilişkiden soğuyordur.
dozunu ayarlamak gereken kimi zaman son derece faydalı olan eylem.
(bkz: sevgiliyi hazırolda bekletmek)
insanların kıçına rahatın çok çabuk battığı hesaba katılarak karar verilecek şeydir. sizin rahatınızı fena halde kaçırabilir. ee, kaçırırsa da rahatına baksın artık yani.
akabinde göz yummak deyimini gerçekleştiremicekseniz yapmanız tavsiye olunmaz.
hoş siz ne kadar sıkarsanız sıkın, yapacağı varsa yapar.
sevgili kendini güçsüz hissettiğinde ve kendi köşesine çekilerek toparlanmak istediğinde, onu görmemeye katlanmaktır, zaman zaman sevmenin gerektirdiğidir.
ne olursa olsun sonunda renlik brındıran eylemdir. he kim ki sevgilisini rahat bırakmak zorunda kalmıştır, ilk fırsatta tokai çakmağını ele almalıdır yoksa noel baba ederler adamı. ho ho ho diye boynuzlara boynuzlara kırbaç şaklar.
sevgiliye güven olmaz sözünü akla getirir. aslında çok seksist bir söylem kadın var içinde.
(bkz: hazin kaybimiz sevgili)
hiç rahat bırakmamışsanız sevgilinin geri dönebilme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.
bazen insanların kendi iç dünyasına dönmesi insanlardan uzaklaşması gerekir. sevgili değil o an allah dostu bile olsa sizi size bırakmasından başka bir şey istemezsiniz o anlarından biri gelmiştir belki de...

siz sizi sevdiğinizden
siz onu sevdiğinizden eminseniz
gerisi teferruattır.*