1. 1.
  kısa bir tanımla başlığın önünü açalım uktelikten kurtaralım. aşık, sevdicek, mükemmel insan, şaheser, ab ı hayat denilen kişiye uygulanan yakın markajın hafifletilmesi, oynayacak alan bırakılması, hatta "üstüne çok düştüm bozdum galiba, biraz hava alsın belki kendine gelir." mantığıyla, yüksek bir oranla sevgilinin isteği üzerine gerçekleştirilen eylem.
  4 -1 ... tankut kabza
 2. 2.
  (bkz: saldım çayıra mevlam kayıra)
  4 ... insatiable love
 3. 3.
  (bkz: yapma canim yapma arkadasim)
  1 ... yarteles
 4. 4.
  (bkz: huzur istiyorum)
  1 ... mystery
 5. 5.
  "seviyorsan birini
  özgür bırak onu
  geri dönerse senindir
  dönmezse zaten hiç senin olmamıştır"

  özdemir asaf.
  8 -2 ... aksak tirtil
 6. 6.
  sevgili kuş gibidir fazla sıkarsan ölür. fazla serbest bırakırsan kaçar!. dolaysıyla iyi ayarlanması gereken durumdur.
  3 ... pamuk proton ve 7 elektron
 7. 7.
  bu rahatlık derecesinin dozu kaçarsa, rahatlık, gavatlık olarak size geri dönebilir, mazallah kadın milletini pek salmamak lazım ortalığa *.
  5 ... karpuzkabugu
 8. 8.
  sonucu belli olmayan eylem. sevgiliyi dusunuyorsan yapmak zorundasin. kendini dusunuyorsan yapmamak zorundasin. (bkz: boktan durumlar)
  2 ... vincent vega
 9. 9.
  ne rahat bırakmaya, ne de "beni rahat bırak" 'lara gerek olmaması açısından, güven birinci şarttır. güvendiğin biri aynı zamanda güvenen biriyse zaten böyle gereksiz talepler ortaya çıkmaz. onun için, rahat bırakılmak ilişkideki güvenle, itimatla bire bir ilgili. hem neyin rahat bırakması, rahatsızlık veriyorsan-duyuyorsa, ayrı ayrı rahat bırakılma sağlanarak ( bir de buna "ilişkinin sağlığı açısından" gibi kılıf da hazırdır ki aman uzak olsun hepimizden) sevgili mi olmuş olunur. ayrı ayrı rahatlamak ya da rahat bırakılma durumu ilişki mi yoksa hastalik mi olur? sevgiliyi rahat birakmak, sevgiliyle rahatlık duymak olursa buna "ilişki" yaşamak denir. bir ilişki yaşanıyor ve hala içinde rahatlık aranıyorsa, bir yerlere virüs girmiştir.
  tabii ki temizlenebilir ama biraz akışına bırakarak, rahat bırakarak değil.
  2 ... seconddimension
 10. 10.
  rahat bırak gitsin
  geri gelmez ise zaten gidecektir
  geri gelirse bir daha gitmez.
  3 -1 ... homer simpson