bugün

sevgilinin de insan olduğunu hatalar yapabilceğini kabullenmek.

yanlış konuşabilir bazen üzebilir kızdırabilir mutlu edebilir sende ona yaparsın aynı şeyleri bazen bazı şeyler yolunda gitmiyorsa anlayışlı olup beklemek en doğrusu.
yavaş yavaş bunu da öğreniyoruz.
aldatmak da bu hatalar arasına girer mi acaba? eğer giriyorsa affedilmedim arkadaşlar. bok mu vardı da affeetmedi? deneseydi affetmeyi şu an çok mutlu olacaktık açıkçası.
gerçekten sevebilmektir. zordur. ama eğer yapabilen varsa, iki dünyada mutluluğa erişecektir.
her sevgilinin harcı değildir. zamana ve mekana bağlı olarak değişebilen bir olgudur. fakat kesin olan bir şey vardır ki, o da, bunu sadece gerçekten sevenlerin yapabildiğidir.
hataların en büyüğüdür eğer bu hatalara tahammül edemiyorsan, biyerde patlıyor. tecrübeyle sabittir.
o da seni hatalarınla kabul etmiştir ve zaten değil sevgiliyi karşında ki herhangi bi insanı hatalarıyla kabul etmezsen o ilişki yürümez.
kabak tadı vermediği sürece mümkündür.
olumlu bir ilişki için yerinde adımdır. sevgili de insandır ve her insan hata yapabilir. bunu kabul etmek, bir arada olmayı kolaylaştıracaktır.
tek bır acıklaması vardır kı ıt gıbı asık olunmustur.
Bazı durumlara tolerans göstermektir. Bir erkek olarak kızların her hatarsını kabullenmek onları tepenize çıkarmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Dikkatli olun.
hatanın dozuna bağlı olarak kabul edilir ya da edilmez. kişinin kendi kişiliğinden ödün vermesi gerektirmeyen bir şeyse bu hata kabul edilebilir; ancak bir başkasının hatasını kabul etmek eğer kendi kişiliğinizden, tabularınızdan, efendim totemlerinizden size ödün verdiriyorsa bu zaten sizde bir süre sonra kişilik bozukluğuna neden olacağından dolayı önerilmez. sonucunda o psikolog senin bu psikolog benim dolaşmak durumunda kalabilirsiniz eğer biraz da zayıf bir iç dünyaya sahipseniz. yok ben her şeyi kaldırabilirim diyorsanız da her türlü hatayı kabul edin, edebiyat yapar, sembolizmin dibine vurursunuz.

(bkz: okunmayacağını bile bile yazmak)
sevgiliyi hatalarıyla kabul etmemenin, sevgiliden kabul edilemeyecek bir hata olduğunu anlamakla beraber başlayan, birlikte yaşamanın anlamlandırılma sürecidir.
sadece sevgiliyi değil dostları aileyi aslında tüm insanlığı hatalarıyla kabul ediyoruz* yoksa kimseyle iletişim kuramayız insanın doğasında var hata yapmak olağan ve standarttır.
--spoiler--
hatasız kul olmaz
hatamla sev beni
--spoiler--

diyen sevgiliye "oluur" demektir.
iyi bir davranıştır. eğer onun sana değer verdiğine inanıyorsan sana göre hata olan şeyi o hata olarak görmüyor demektir. görse yapmazdı zaten. ama mutsuz oluyorum diyorsan bu durumda yapılması gereken şey onu değiştirmeye çalışmak değil, ikinizin de hata olarak gördüğü şeylerin yani ortak düşüncelerinizin çokluğuna bakmaktır. diğeri daha çoksa mutsuzsundur, yol yakınken vazgeçmelisindir. yok olmaz değişicek diyorsan yargılamalarınla boğulan sevgili zaten çoktan senden vazgeçmeye başlamıştır bile.
hatasız kul olmadığından mütevellit, sevgilisi olan her insanın zaten kabul ettiği bir durumdur. Lakin kastedilen hatalar azımsanamayacak hatalar ise herkesin kabullenemeyeceği bir durumdur. Zira aşk da herşeyi affetmemelidir hani.
Yanlış bir davranıştır ilk hatada kapı dışarı edilmelidir. Aksi takdirde çekeceğiniz vardır.
tek kelimeyle, "aptallık"tır. hiçbir sevgili kendini hatalarıyla kabul eden sevgilisine hayranlıkla bakmaz ve kabul edildiği için bir mahcupluk yaşamaz. tekrar tekrar aynı hataları yapar durur. aklınız varsa hata yapan dişi veya erilden kaçın.
bir insanı sevebilmenin tek koşulu. oldu olacak insanlıktan nefret edelim. kökten çözüm. neticede gözünün üstünde kaşın var.*