1. 1.
  dünyada yaşamak ne kadar zorsa sevgili olarak kalmakta bazen zordur. çok seviyorum ama ya beni bırakırsa, ya benden bıkarsa diye kafasında korkularla yaşayan sevgilidir o. bu yüzden rahat bir ilişki yürütemez. hep diken üstündedir. sevgilinin her dediğini yapar ona kul köle olur. tek istediği sevgilisinin kendisini bırakmamasıdır. gerçekten hayatta herşey zor, sevgili olabilmek bile zor, düşünsenize sevdiğinizin her an sizi bırakması korkusuyla yaşamak zor dostlar. bu nasıl aşılır tabi ki karşılıklı güvenle, sevgililerin birbirlerine güven vermeleri lazım ama bazen güven de yetmiyor. en ufak bir monotonluktan sıkılan ya da sevgilisinin bir hareketine kıl olan sevgilisini bırakabiliyor. o yüzden eğer sevgilniz varsa ya da flört ediyorsanız hayatın bir gerçeği olarak sevginizi kaybetme ya kaçırma korkusuyla yaşamayı öğrenmelisinz, kendinizi her an bu duruma hazır tutmalısınız.
  4 ... casua
 2. 2.
  sevgiliyi elinden kaçırmak ile sonuçlanacak durum. bu korkuyla yaşamak, kişiyi ister istemez bu duruma doğru yönlendirecektir. ancak, başka bir bakış açısından kaçınılmaz sona yapılan hazırlık olarak da düşünülebilir. sevgiliden hiç bir nedenden ayrılımasa bile kişi, ölüm yüzünden ayrılacaktır.
  1 ... goodnessofemptiness
 3. 3.
  yedekte başka bir sevgili varsa sorun yok.
  3 -2 ... casua
 4. 4.
  erkek olsun kadın olsun sürekli yaşanması gereken bi duygudur. böylece her an tetikte olup ona göre kendimizi ayarlar ve öyle davranırız. karşımızdakini üzmemeye kırmamaya dikkat ederiz.
  1 -1 ... niveous
 5. 5.
  ozguveni olan olmayan her asik insanin yasadigi normal durumdur.
  1 ... vamosalacasa
 6. 6.
  pollyanna bakış açısıyla;

  iyidir. kaçırırsanız, nasılsa içimde hep bu korku vardı, hazırdım diyebilir, hayal kırıklığını aza indirilebilirsiniz. nasılsa bekliyordunuz değil mi?

  onun dışında; kaçırsanız bundan daha iyidir durumudur. sürekli bir paranoyayla hayatı kendinize zehir etmek yerine, bir kere üzülün, tamamen kurtulun. bir daha da güvenemeyeceğiniz kişiyle bir ilişkiye başlamayın.
  ... filozofil
 7. 7.
  "bir şeyi çok düşünürsen mutlaka olur" bilgisini ispatlayacak bir eylem türüdür.
  ... etonya
 8. 8.
  (bkz: sakınan göze çöp batar)
  ... kubrickology
 9. 9.
  korkunun ecele faydası olmayacak olan durum. gitmek istiyorsa defolup gidebilir, ardından bakacak olan olmayacaktır.
  4 ... imper
 10. 10.
  özgüven meselesi olduğunu sanan insanlar hiç aşık olmamış eli yüzü sivilce dolu çirkinlerdir.
  2 ... kotu kalpli ceyar