bugün

sevgiliyi arkada bırakıp ,üniversite eğitiminden sonra master için gitmektir.4-5 senelik sevgiliden uzağa gitmek zor gelir insana ,ama seviyosa beklemelidir.zaten beklemezse hiç sevmemiştir.sonuçta ikinizin geleceği için bunu yapmak istiyorsun ,ilerde daha iyi bir yaşam için...ama bir yandan da içinden bir ses gitme diyor, her zaman gitme kötü olacak der ...diğer ses de diyor ki git kaç kişinin eline bu fırsat geçer (burs) ,ailenin ümitlerini yerde bırakma git...
Gidilmesi normaldir. Fiziksel olarak bi süre görmemek aşka engelse bu ne kadar gerçek aşktır. Bencillik etmemek gerekir gerçekten karşısındakini sevip düşünen bir insan bekler ve destek olur.
Bireyin önce kendi geleceği için yapması gereken eylem. Sırf kız arkadaşıma yakın olacağım diye Ankara, izmir, istanbul gibi şehirlere puanım ve istediğim bölüm yetmesine rağmen gitmedim, gittim kıytırık bir küçük Anadolu şehrinde üniversite okudum, onun ortak şehirde bir bölüme yerleşme şansı olmasına rağmen o bana rest çekip gitmek istedi benim istediğim Ankara, izmir, istanbul'a, bir kaç kavga, bir kaç ay süren ayrılık döneminden sonra kararını benden yana kullanıp ortak şehrimizde kaldı. Derken 1 sene geçti, kızın ailesi beni istemedi, kızda mühendis adayı olunca hepten götleri kalktı, açıkçası ikimizinde birbirimiz için savaşacak takati kalmamıştı artık, ortak kararla bitirdik gitti. O yalandan yere ailesiyle beraber yaşadığı lise kıvamında bir üniversite hayatına sahip oldu, ben ise bir sik anlamadan mezun oldum zaten, sınıf mevcudu 15 kişiydi ve eve git, okula git, film izle, yemek yap, temizlik yap modunda geçirdim seneleri, ortam 0, bana giren çıkan yokta devrimci bir arkadaşınız olarak hata yapmayın, şu amına koyduğumun hayatında her şey maddeleşmişken manevi huzurunuzu da kaybetmeyin istiyorum, önce kendinizi kurtarın, benim ilişkimde 4 senelikti ve babamın felç geçirdiği, aile huzurumun olmadığı, sikko bir dönemde sırf kızın ailesi beni istemiyor biraz da bıkkınlık var içimizde diye bitti gitti ilişki, ben olsam böyle bir fırsatı tepmez giderdim.
doğru tercihtir.
güncel Önemli Başlıklar