bugün

sevgi kutsaldır.vatan borcu kutsaldır.
sevgiliyi vatan borcunu ödesin diye askere yollarsın.bekleyişin de kutsaldır.

saçları kısacık kesilmiştir sevgilinin,hasretin kesilmesi için kurban etmiş gibi hissettiğin o saçları da oysa çok sevmektesindir.

günler bir bir vedalaşacağınız o güne yaklaştırır seni.
adımlarını hep geri atmak istersin.

sevdiğin nereye gidecektir, orada ne halde olacaktır, halinden haberdar olabilecek misindir? hiçbirini bilemezsin kestiremezsin.beklersin öğrenmek için.
günler bir bir batar içine.o gün hem hemen gelsin hem hiç gelmesin istersin.

içine garip duygular çöker.televizyonda bile asker görmeye dayanamazsın.rüyaların karman çorman olmuştur.nereye gideceğini görürsün her gece.doğru mu çıkacaktır yoksa bilinç altın mı istediğin yerleri rüyana katmaktadır? onu da bilemezsin.

daha şimdiden nelerini özleyeceğin şekillenir bilincinde.araba kullanırken yeşil ışık yandığı halde bir türlü hareket etmeyen öndeki araca sayışını bile özleyeceksindir.

sevgi kutsaldır.vatan borcu da kutsaldır.
sevgiliyi vatan borcunu ödesin diye askere yollarsın.bekleyişin de kutsaldır...
Yar
gidiyor musun?
Gitme; içimde bir korku var
Biliyor musun?
Böyle başlar ayrılıklar
Gel biraz; kokunu bırak,
Baharımı al; soğuktur oralar
Ağlıyor musun?
Ağlama; hayırlar uğurlar
Gurbete giden döner mi dönmez mi?
Belli değil bilirim
Ben bir karaağaç gölgesi buldum
Cebimde ümitlerim ...
(bkz: sevgiliyi bırakıp askere gitmek)
çok çok çok zordur.eskisi gibi göremezsin hatta görmeyi bırak sesini bile çok az zaman duyarsın.iyi mi kötü mü bilemezsin çünkü üzülmemen için söylemez.sadece askere giden için değil,bekleyen içinde çok zordur...

(bkz: gel teskere gel teskere bitsin bu gurbet) *
MALUMUNUZ NASIL Bi' DUYGUDUR BiLMEM iMKANSIZ AMA ASKERE GiDiP GELMiŞ BiRiSi OLARAK BiRKAÇ TAVSiYE VERMEDEN GEÇEMEYECEĞiM. UNUTMAYIN Ki, ASKERE GiDEN, YANi SiZ DAHiL TÜM SEVDiKLERiNi (AiLESi, ARAKDASLAR VS.) BIRAKIP GiDEN ERKEK ARKADASINIZDIR. SONUÇTA iKiNiZiN ORTAK ACISI OLAN "BiRBiRiNiZDEN AYRILMAK" DIŞINDA, ASKERE GiDEN KiŞiYE "AiLESiNDEN, ARKADASLARINDAN, EViNDEN, ŞEHRiNDEN, ALIŞKANLIKLARINDAN" AYRILMAK GiBi BONUS ACILAR DA VERiLiYORDUR. O YÜZDEN BiR ERKEĞE NAZ YAPILACAK SON YER ASKERLiKTiR. ALTTAN ALMASI GEREKEN, OLASI TARTIŞMALARI KAPATMASI GEREKEN SiZSiNiZ.
günlerce azap çekmiştir kişi.sevdiği acaba nereye gidecektir? kısa dönem mi yoksa asteğmen mi olacaktır asker?gurbet meskeni uzak mı yoksa yakın mıdır? tekin mi yoksa değil midir? hasret bu denli uzadığında iyi mi kötü müdür? kalp acıya nasıl dayanacaktır? ne kadar acıyacaktır can, kollarının arasından sevgiliyi askeri bir görev söküp alırken? görevin kutsallığını bilmek acıyı azımsayacak mıdır? ne kadar sabır doğuracaktır yürek ve şafak nasıl atacaktır? ne kadar tahmin edebilirki insan alnındaki yazgıyı, acıyı?

edemiyormuş.
ben de tahmin edemedim, böyle olacağını.bilemedim bu ayrılığın canımı, önce azrail pençesiyle son ucuna kadar çekip sonra orada, o can çekişme azabıyla, azrailin terkine uğratacağını bilemedim.

bilemedim sevdiğini 20 saatlik bir otobüs yolculuğuyla, dağlarla çevrili bir terör iline * gönderirken beden, ruh nasıl bir alevle tutuşacakmış bilemedim, gözyaşıyla söndürülmeye çalışılan ama asla sönmeyen bir alevle.

"hakkını helal et" cümlesinin ağırlığını, birbirineçarpıp sesçıkaran, küçükten büyüğe dizilmiş kürelerle kinetiğin taşınması misali içime taşınacağını bilemedim. bilemedim içimde sonsuz tane, o gittikçe büyüyen kürelerden olduğunu. bilemedim.

zaman herşeyin ilacıdır derler. her acı zamanla unutulmuştur çünkü. ama "zaman" hasret için çare değil büsbütün bir hançer. o kadar tuhafki,hem zamanın çarçabuk geçmesi gerekiyor ki o nedenle takvim yapraklarını daha gün başlar başlamaz kopardığımı farkediyorum. hem geçen günün karından çok zararı var. görmediğin günle özlem 1'e 1000 oranında ilerliyor çünkü.

keşke tek dert özlemek olsa.özlem en güzel yanı asker yolu beklemenin. asıl kötü olanı kahpe terörün, insan hayatına bu kadar zalim yaklaşışı. merak ediyorum polisin,askerin vs. ayağının altına döşedikleri o mayınla aldıkları o masum canlarının hesabı, kendilerine hiç sorulmayacak mı sanıyorlar? allahın adaleti, boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı o mahşer gününde hesabı eksiksiz soracaktır.

kara gecede, kara taş üzerindeki, kara karıncanın attığı adımı gören ve dahi o karıncanın ayak sesini işiten bir rabbin kullarıyız hepimiz. bunun farkında olan da hesaba çekilecek olmayan da. o herşeye gücü yetenin kullarıyız hepimiz. bu bilinçle sana hakkımı helal ettim sevgilim. seni alemlerin rabbine emanet ettim.

azrail pençesi gibi canımı son ucuna kadar çekip, orada, o can çekişme azabıyla azrailin terkine uğratsa da bu ayrılık, inananlar ümitsiz olamaz. ya bu dünyada ya ahirette kavuşacağım sana sevdiğim, allah izin verdiyse eğer.*
uyku kaçıran, ulaşamadığınızda sizi çılgına çeviren eylem.
sevgililerden erkek olanların asla tadamayacağı duygudur sevgiliyi askere yollamak...
(bkz: eşcinsel olanlar hariç)
(bkz: askerlik)
zor,anlatılmaz duyguların ınsanın ruhunu ve bedenını sarması...

sesını duymak ıstersın de elınden gelen bır sey yoktur.aklında hep o vardır...yuregınde.ansızın sesını duyarsın ya bılmedıgın uzaklardan,o an gozyasların ozgurlugunce akar gozlerınden.sesın kısılır,konusmak ıcın,ona olan ozlemını soylemk ıcın bekledıgın onca saate ragmen bır tek soz soyleyemzssın.

gıderken gozlerının ardına tek yapabıldıgın o an için boynuna usulca sarılıp arkasından gozlerın yaslı,uzulmesın dıye de gulumseme cabasında el sallamaktır...
nefes aldıgnız o sehırde yalnızsınızdır onca kalabalıga ragmen artık.
zor bir eylemdir. öncesi ve sonrasını yazarın içlerini okurcasına açıkladığı bu durumda olan kızımız, eğer uğurlamaya gidememişse muhtemelen ağlamaktan helak olacaktır o gece.
güncel Önemli Başlıklar