bugün

çok zordur, zaten birbirini istemeyen aileler yalandan toplanırlar.havalar nasıl, hamdolsun hamdolsun diye vakit doldurucu şekilde konuşulur.
Tabi evlenmeden once tanistirmak lazim.
Etrafımdaki laikçi ebeveynlerin kabul gördükleri genişliktir.

"Şimdilik sykişmeye devam edin, anlaşır da evlenirseniz arkanızdayız" yakşımıyla evlatlarına cesaret veren bu ebeveynler örgürlükçülüğüyle tanınırlar.
Lisede bi arkadaş vardı.

bütün sevgililerini evine götürüp annesiyle tanıştırır, kısır yedirirdi.

Demek istediğim Günümüzde ciddi düşünmekle pek bir alakası olmayan eylem.

Edit: şerefsiz 1.50lik şükrü!
yahu bir baba, kızının tokmakçısının olmasına nasıl müsaade eder aklım fikrim almıyor..
ciddi düşünülüyorsa bile, hemen yapılmaması aceleye getirilmemesi gereken durum. çünkü, aceleye getirilmezse, tanıştıracak kişi, bahsini açarken olayın, hem ailesinin, hem de sevgilisinin tutumunu tartar. zaten böyle yaparsanız, siz tanıştırsam mı yoksa daha yine erken mi diye düşünürken, sevgili de ama daha ziyade, aileniz tanıştırmanızı ister. sizin kendi gözünüzde, sevgilinizi bir ömür boyu eş olarak layık görmeniz ve ailenizinde bu durumu, onaylacağına yüzde yüz emin olmasanız bile, onaylacağını düşünmeniz, tanışacak sevgilinin heyecanından daha çok, sizi heyecanlandırabilir.
mühim bir aşamadır kendisi.acele etmeye gerek yok, anneyi miss törki jürisi gibi görmemeli insan.herkesi tutup kolundan götürmemeli.
cok eglenceli oluyo lan. o ezilip buzulmeleri o minnos minnos tavirlari. sanki daha dun gece hunharca trip atan o degilmis gibi.
Asla yapmadığım ve yapamayacağım durum. Aslında yapılması gerekir ve gayet doğaldır ama her insan aynı değil. Utananıda var.
"Aşkım biz şimdi neyiz?" sorusunu duyabilirsiniz bazı kişilerden. Hahah.
- kıçıkırık bu mu lan ?

şeklindeki sorulara hazırlıklı olmaktır.
Salonda aile ile tanıştırıp odaya geçerek sessizce sevişmek ise adventure, thriller, action tarzında kült yapım olarak imdb puanı toplar.
Yapılacak en büyük hatalardan biridir. siz siz olun ciddi olmayan, daha ne istediği belirsiz insanları ailenizin içine kadar sokup tanıştırayım demeyin. Yarın bi gün siddetli bi sekilde ayrildiginizda sadece sizin degil hane halkının da ağır eleştirilerine, sözlerine maruz kalırlar ve onu evin içine sokup tüm aileyle tanistirdiginiz için aileniz sizin kalitesizliginizden, hatanizdan bahseder durur. Ben yaptım siz yapmayın. Evlenmeden eve kız / erkek arkadasinizi sokup ailenizle tanistirmayin.
gerçekleşmesini çok istediğim, ama ayrıldığımız için yapamadığım eylem. acı çekiyorum sözlük.
tam bir fiyasko bir o kadar gereksiz. nasil olsa bitecek ilişki.
tür: aksiyon, gerilim, korku.
imdb: 30
tahmin edilenden daha fazla insanı geren olay. 27 yıllık tarihimde böyle gerginlik ve heyecan yaşamadım. güya ev sahibiyim, rahattım ama lafta. ellerimin titremesi uzun süre geçmedi. ve hayatımda ilk kez gerginlikten tuvalete sıkışma olayını yaşadım. çok garipti.
allaha sükürler olsun iyi geçti. umarım bundan sonra da her sey sorunsuz ılerler. rahat ol, sorun olmayacak dıyenler haklı cıktı ama heyecanlanacak kadar da cıddı bır olay. ısın dıger tarafına degınecek olursam, yasadıgım yerde evde sevdığım adama daır izlerin olması sahane bır duygu. çok başka bir şey bu. ilk kez yolculuk yaptık mesela. hayat sevince ayrı bir güzel be sözlük. allah herkesi çok ama çok mutlu etsin, yalnız yazar dostlarımı prensleriyle/ prensesleriyle karşılaştırsın tez zamanda inşallah. son olarak, o asansöre binmeyecektik *
insanın hiç yoktan 2 litre su kaybına yol açar. Alla alla benim burlarımda terliyo biliyomuş diye düşünür insan.
çok sevdiğin bir kızda olsa, sürekli ailenin sorularına maruz kalırsın. oğlum bu niye böyle? niye öyle yaptı? falan gibi.
en sonunda sende harbiden bu niye böyle yaptı ya diye paranoyaklaşırsın. bir de her tanıştığın kızı aileyle tanıştırmakta çok büyük hatadır. bu kaçıncı derler göt gibi kalırsın.
her iki taraf içinde güven sağlayan durumdur. ilişkinin seyrini tamamen olgunluğa çevirir ve bu daha keyif verir.
Annesi de evladım dese allah bilir babası neler düşünür diye merak ettirir.
eğer ilişki biterse, annenin bitmeyen soru yağmurlarına maruz bırakan eylem.
olması gerekendir.
(bkz: şimdi o düşünsün)
Sevgilinin ailesi ile tanışmaktan daha streslidir, onay alma ihtiyacı burada daha fazladır.
güncel Önemli Başlıklar