bugün

sadece ve sadece buna layık olduğunu düşündüğünüz insanların hakettiği ritüel. yanlış kişiyi bu ritüele uygun görmek en büyük yanılgılardandır.
kızsan, baba sürekli oğlanı soru yağmuruna tutar. baban ne iş yapar? yaşın kaç? aynı okulda mısınız? gibi. ardından annenin sofraya oturturup yaptığı böreklerden tıka basa yedirmesiyle tanışma sona erer. hele anneanne ve dede de varsa, oğlan bitmiştir. yaşlılar işte malûm, olur olmadık şeyler derler. oğlum küpe takıyorsun da hibine misin sen? o üstündeki uzun saçlı adam sen misin? o da kim? gibi. o an kız, yerin dibine girip, batmalıdır herhalde. bir daha oğlan onu aramaz da hani. (bkz: yaşadım biliyorum)
ilişkide bir basamak yukarı çıkmak.
ciddi düşünen çiftlerin yaptığı eylem.
(bkz: darısı bize)
sevgiliyi aile ile tanıştırmak, ailenin yeterli derecede sorgulaması ve beklenen cevapları alması üzerine sevgiliye karşı bir güven oluşmasını sağlar. dolayısıyla gece dışarı çıkmak ve eve olağandan geç gelmek için yapılabilecek en iyi harekettir.
kesinlikle bir dizi tedbirli davranışları iki taraf için de içeren, bir pot, daha doğrusu yanlış harekette bulunmamak için çabalarla geçen, hafif utangaç; ama nihayet tanıştım kurtuldum havasına girilen durumdur.
evliliğe adımdır, evlenme düşüncesi yoksa kesinlikle girilmemesi gereken olaydır. biz girdik, neler oldu gördük.
tanıştırma elde olmayan sebeplerden dolayı ertelendiyse ve artık tanışma zamanının geldiğini düşünüyorsanız : sevgilinin ailesi ile tanismak/#7245746
bazı kıskanç babaların ' getir şu orospu çocuğunu da bir görelim bakalım ' diyerek bu olaya vesile olduğu da görülmüştür.

Edit: bu konuşmayı nerden duyduğum ve bahsi geçen orospu çocuğunun kimliği hakkında konuşmak istemiyorum. *
kanal d de şebeke programında oyuncularla birlikte sevgiliyle taşş.. Geçme olayıdır. Geçen gece teleyizyonda tesadüfen şebeke programına denk geldim ve anılarım canlandı çünkü ben sevgilimi istemeden ailemle tanıştırmak zorunda kaldım, adam gece kapıya dayanınca böyle oluyor tabi. Olayı size uzun uzun anlatayımda ben ettim siz etmeyin;
----------feci şekilde anı içerir----------
efendim şimdi olay bundan 3-4 sene önce gerçekleşti. Benim ozaman ki sevgilimle aramızda sorunlar var ben mutlu değilim. Bu sorunları onada söylüyorum. Böyle trip atma gibi bi durumda yok yani, adamı aldım karşıma konuştum 'bak sen benimle ilgilenmiyorsun, ben senden ilgi bekliyorum, senin göstermen gereken ilgiyi ben başkalarından görüyorum, benim sevgilim senmisin o mu anladım' dedim. Tabi cevap olarak ' ya bizim yurtta da kantin kapalıydı dün gece aç kaldım *,dünde hiç bişey yokken hoca bana kızdı, hep bana kızıyor zaten' gibi yakınmalar aldım. Ben giderim mersine o gider tersine hesabı herzamanki gibi ben aramızdaki problemden bahsederken o bana okulunu anlatıyor, tabi sadece o üniversite okuyor biz bişi okumadık. * neyse yani kısacası güzin ablalık görevini üstlendiğim bu ilişkide artık boğulma noktasındayım bide hergün dipdipe olunca insanın psikolojiside bozuluyor, böyle memnuniyetsiz biriyle olunce...
ve biz kopma noktasına geldik bi akşam tartıştık yine aynı meseleler ben sadece onun sorunlarını dinlemekten bıkmışım benimde sorunlarım var ben mutlu değilim artık diye patlayıp telefonu kapatmışım. Tabi bu beni arar arar benden cevap yok. Gece oldu artık, ben odamda oturuyorum bilgisayar başındayım ve oturduğum yerden salonu görebiliyorum, zil çaldı, gece olduğu için babam açtı kapıyı ve ben odamda kapımın aralığından salona murtaza'nın geçtiğini gördüm*ardından babam geçti ben tabi şok hemen salona geçtim 'hoşgeldin murtaza' dedim ama yüzüne bakamıorum. Zaten gecenin bi körü herkes pijamalarıyla evde, mutfağa gittim annem biliyordu murtaza'yı da tanıyordu ama annemide aldımı bir telaş birde benim babam sert bir adamdır normalde ama o gece oturdular babamla muhabet ettiler çay içtiler, pasta börek kurabiye bişiler vardı evde ikram ettik neyse bu kalktı gitti. O gece babam sadece ' geleceğinden haberin varmıydı' dedi bende 'yok' dedim. Okadar, buzamana kadarda hiç bahsi geçmemiştir bu çirkin olayın, tabi bu olay ilişkideki sorunları çözdümü tabiki hayır, beni zor durumda bırakmaktan başka hiç bir işe yaramadı. Bencil insanlarla geçinmek çok zor sadece kendini kendi sorunlarını düşünen kişilerin bi ilişkiyi kurtarmak adına yapabilecekleri tek şey gecenin bi körü evi basmak oluyor, birde bu olayın arkasında durabilseydi tabi oda yok. Kısacası aman diyeyim... Aman...
----------anneeeee, bitti----------
zor zanaattır, bu saatten sonra da ne tanışırım nede tanıştırırım. *
kararsız kalınan konulardan biri. cevabı çok belli. tanıştırmayın. hatta yok gibi davranın. ıncığını cıncığını anlatmaktan kurtulursunuz en azından.
yapabilinecek en kötü eylem. iki gün sonra sudan sebeplerle çekip gidiyorlar daha sonra olanlar anne ve babaya oluyor.
bilinen en kasıntı durumdur.
zor olduğunu tahmin ettiğim eylem.
karşı tarafa yeterli derecede güven veya ilişkinin sağlamlığı hakkında eminseniz tanıştırmanız gerekiyor. Aksi takdirde ilişki bittikten 3 ay sonra anne baba amansızca yanınıza gelip tuğçe kızımız bizi artık neden aramıyor gibisinden sorularla karşılaşabilirsiniz. Ayrıldık dersin hiçbir hatan yoktur ama evdekilerden 10000 tane laf işitirsin mis gibi kızı kaçırdın. Kesin senin yüzünden bitmiştir gibisinden sözler. Bunlara cevap verilmez tabi. içindeki ukte daha bi büyür. Hele ki karşı tarafın annesi seni aradığında olaylar daha da boka sarar. Böyle de lanet bişeydir. En iyisi nikahta tanıştırmak yemin ediyorum.
Emin olunmayan sevgili için gereksiz eylem. işte bu dediğin adamı tanıştıracaksın. Yanılma payı olabilir tabii. Ama düşün kaç kişiyi ben bu adamla evleneceğim diye tanıştıracaksın?
hiç yapmadığım olay. hiçbir sevgili kişisi ile o kadar ileri seviyede bir ilişkim olmadı.
heyecanlı olsa gerek.
Bunu yapmadan önce iki değil 4 kez düşünün. Sonradan olacak olumsuzluklarda bir sürü insana açıklama yapmak zorunda kalırsınız, kafanıza göre harekete edemezsiniz artık.
güncel Önemli Başlıklar