1. 1.
  salaklıktır, akıllı adam zaten sevgilisine ismiyle hitap etmez. onun yerine balım, böceğim tarzı ifadeler kullanır ki yakayı ele vermesin.
  4 -2 ... feldispat
 2. 2.
  sevgilinin ismini unutmak sonucunda yaşanabilecek olaydır. bununla ilgili çok güzel bir fıkra vardır ama ben ibnelik olsun diye kısa keseceğim.

  çok yaşlı iki adam varmış, bunların iki tane de karıları varmış; birer tane. adam, karısına sürekli aşkım canım bir tanem bokum püsürüm diyormuş. arkadaşı şaşırmış. kadınlar mutfağa gittiklerinde (genç kadınlar yapar lan onu erkekler de maç izler, sizin ne işiniz var mutfakta götünüzü kollayamıyosunuz daha) adam arkadaşına sorar, "amuna goyim sen bu karıya tek sevgi sözcüğü söylemezdin, 10 yıldır aşkım canım diyosun diyolaa?" der. adam da "adını unuttum mna koyim böyle idare ediyorum" diye cevap verir.

  reichstag ile fikro saati sona erdi.
  2 -1 ... reichstag
 3. 3.
  sevgilisine adıyla hitap etmeyen kişinin başına asla gelmeyen olaydır.
  ... isot
 4. 4.
  hani çevir kazı yanmasın derler ya, hah işte bu lafın denilmeyeceği andır. zira kaz ile birlikte siz de yanmışsınızdır. neyi çeviriyorsun?
  1 ... guzunamca
 5. 5.
  Sevgiliyi sevmemek
  -1 ... balikdami
 6. 6.
  sevgiliyi kırmaktan ibaret olan birşeydir yapılmamalıdır zira sevgilinin sabrını zorlamayın bırakır kaçar valla.
  ... cok guzel entryler bunlar
 7. 7.
  (bkz: tonight we dine in hell)
  ... bedevix
 8. 8.
  cep telefonda stone(ne yapiyim sütun gibi bacaklara sahipti) diye kayıtlı sevgili.
  ... kukumela
 9. 9.
  psikolojide birinin ismini unutmak yada ona yanlış isimle seslenmek bilinçaltında ona pek de iyi hisler beslemediğinizi yada onunla ilgili kötü planlar yaptığınıza işarettir. bilinçaltı, bu kişiye olan tepkisini bu şekilde eyleme döker. bilinçaltınız ayrılık düşüncesini bu şekilde size farkettirmeye çalışıyo olabilir, kişinin kendisini ve sevgisini sorgulaması gerekir.
  -1 ... scylla
 10. 10.
  sevgilinin aslında sevilmediğinin göstergesidir. muhtemelen bunu yapan insanın başka sevgilileri de vardır.
  ve o ilişkinin bitme sebebirid, tabi ortada gerçek bir ilişki varsa...
  ... hatshepsut