bugün

insan sevgilisine bunu diyebilmelidir. diyemiyorsa ne biçim sevgili bunlar. neyi paylaşıyorlar. samimiyet yok.
(bkz: efeliğe bok sürmemek)
çoğu zaman buluşmaları ertelemeye neden olur. eğer o durumda dışarı çıkarsan sürekli tedirgin olur, kendini asalak gibi hissedersin çünkü. gerçi ilişkinin samimiyetine göre söylenebilecek bir durum. adı üstünde sevgili, iyi günde, kötü günde...
(bkz: ben de yoksa sen de vardır)
(bkz: aramızda senin benim olmaması)
(bkz: sevgili)
iyi bir durum değildir. bu yüzden sevgilinin para bakımından da kafa dengi olması gerekmektedir. misal eski kız arkadaşımla bir yere giderdik, kimin parası varsa o öderdi. mantıklı olanı da odur zaten. gerçi çoğu kız(sözlükteki kadın yazarların bir kısmı da buna dahildir hehe) hesap ödettirmeye bayılır, onları kızılcık sopasıyla dövmek lazım. kısacası gidin sevgilinize "lan param yok işte" deyin. yoksa daha uzun bir süre parasız gezersiniz.
evlenince az para harca diyeceğin biri için fazla nazik olmaktır. olmamalıdır. yoksa yoktur.
"hiç param yok" değildir , "hastayım gelemem i$im var" dır. mantıksızdır ama böyledir.
sürekli kıvırtarak sevgiliyi atlatmaya çalışmaktır kıza karşı olan katı duruşu yıkmamak için bu yola başvurulur :

-aşkım hadi dışarı çıkalım.
+olmaz aşkım hastayım.
-hadi hadi ben iyileştiririm seni.
+babama yardım edicem zaten.
-ben konuşurum şakir amcayla.
+konuşma boşver annemi zaten teyzemlere götürücem.
-ne kadar düşüncelisin aşkım.
sevgili arasindaki yakinlik derecesine gore kimi zaman soylenemeyecek kimi zaman bir laf arasi cumledir.

-(parasi olmayan erkek) ehem kühüm
+nee

-(parasi olmayan erkek) valla cebimde bes kurus yok
+ben maas aldim hayatim.

kasmaya gerek yoktur.paradır olmayabilirdir.
gogus gere gere diyebilirsiniz simdi.*
buram buram temeli yalanların üzerine kurulu olduğu kokusunu ortalığa yayan ilişki.
sevgiliden para istenilmedigi surece gurur meselesi yapilmamasi gereken durumdur. hatta para istense bile.

arkadasim sevgili degil misiniz yahu? kari kizla yemediysen, durumun yoksa, e hala sen param yok diyemeyeceksen ne bokuma sevgilisiniz lan siz? parasi varsa o versin, paran olunca da sen ver gonlunu al kizin. uc bes kurusun hesabini mi yapiyorsunuz? ask yapma oyunu falan mi oynuyorsunuz, esek sipalari?
gerçek anlamda bir ilişki söz konusu ise parasız kalınmamasından mütevellit kurulmamış cümledir.sevgiliyle kanımca paylaşılmayacak hiçbirşey yoktur ki para olabilsin.