1. 1.
  nasıl bir yoldan geldiğinizin hiç önemi yoktur bu uğurda ya da neler yaşadığınızın, neleri yaşamak istediğinizin yahut da neleri görmek-bilmek istediklerinizin.

  katmerleşmiş ve demlenmiş olgunluğunuzun önemini mi sordunuz? geçiniz efendim bir kalemde; zira yine bu uğurda para eder bir değeri olmadığı gibi, maneviyata da eş değer bir katma değeri yoktur bu yolda. bildiğini okuyacaktır kendi uğurunda ve arzularında. kişinin varsa aldatma temennisi, güdüsü ruhunda, siz engel değilsinizdir bu noktada.

  izin vermek/almak da ayrı bir şarlatanlıktır hislerin ahugüzarlığında, o da ayrı bir mevzudur ya meyilli olunulan aldatmaya ya da aldatılmaya.

  haydi soralım şimdi ona, buna, şuna;
  neden yaparsın bunu hayatındaki insana?
  alınan cevap mı yaralar insanı çokça?
  yoksa cevapsız kalan sorular mı kurcalar kafaları?..

  ' sevgiliye beni aldatabilirsin ' demenin altında yatan kaç tane gerçek vardır sizce?
  epey vardır bence...
  hem de tekil değildir bünyede... çoktur, çoğuldur hislerde, korkularda ve düşüncelerde.

  kaybetme kaygısının bastırılmışlığı? karşısındakini denemek için yoklama? bir özgüven noksanlığı? kıskançlığın ruhtan ve karakterden bertaraf edilmişliği? sahip olunan sevgiliyi kanıksamamak, sahip olmak istememek? kendini aşmak?

  ne kadar çok olursa olsun alternatifler, savlar; yine de hazmı kolay değildir kişi için. her ne kadar yapılanı uygun görse de kendi bünyesinde!.. var olan ve vücutta hayat bulan insan, ötesiz ve berisiz sahip olmaya, aitlik hallerine mazhar olmaya kodlanmış bir yaşamsal formdur. gayrısı ve berisi olmaksızın, kendisine ait olduğunu düşündüğü şeyleri kolay kolay paylaşması mümkün değildir. hele konuya bahis olan bir diğeri, öteki, karşı cinsi, sevgilisi ise...

  'beni aldatabilirsin' diyen birisinin de gerçek niyetleri araştırılmalı ve didilmelidir en yalın halleri ile...

  ve bence:

  (bkz: #3152774)
  ... canabakan
 2. 2.
  ilişkinin bittiğini şaka tadında anlatmaktır.
  edit:kötü sonuçlar doğurabilir.
  ... kaizersoze
 3. 3.
  "Aslında benimde seni deliler gibi aldatasım var lakin vicdanım buna el vermiyor,keşke yapsanda benimde bir bahanem olsa"nın daha kısa bir versiyonudur.
  2 ... yat geliyorum
 4. 4.
  ağır gavatlık içeren bir eylemdir.

  tercümesi; benim zaten umrumda değilsin sırf sevgili olmak için sevgiliyiz, tek gecelik ilişkilerimden farkın sevgili kisvesi altında seninle olmuş olmam o yüzden istediğin boku yiyebilirsin idir.
  1 ... bir avuc kus gulu
 5. 5.
  Umrumda değilsin demek.
  ... piremses havuc
 6. 6.
  Sevgiliye bunu söyleyebilen kişi şahsımca ya çok geniş bir insan dır yahut o kişiye dair tüm hisleri tükenmiştir.
  1 ... leftist
 7. 7.
  Ben zaten seni aldattım ya da aldatıcam demektir.
  ... bitchzsche
 8. 8.
  Gavat olmaktır.

  Düşman başına.
  -3 ... sekhmet07