bugün

Tibet'e gidip bilmem kaç yıl hayatın anlamını arasa muhtemelen daha az acı çekecek olan erkek insan evladıdır.
(bkz: allah kurtarsın)
(bkz: mango önündeki meçhul sevgili anıtı)
Yazıktır o arkadaşa. (Büyük ihtimal kız arkadaşlardan eksiyi yicem ama) (bkz: sen seni bil sen seni)
işkenceye maruz kalan erkektir.
(bkz: aa sevgilim lan bu)

stradivarius taki kasiyerin acıyarak gözlerle baktığı erkektir. olay şu şekilde gelişir. korupark carrefour kent meydanı gezdikten sonra nihayet bir ayakkabı beğenebilmeyi başardık. kasada ödemeyi yapıyordum, erkek arkadaşıma döndüm ve şöyle dedim: "sevgilim, şimdi de buna uygun çanta bakcaz." sevgilimin başından aşağı kaynar sular döküldü, kasadaki kızın da bir bakışı vardı ki ölürsünüz gülmekten. tabiki espri yapmıştım, üç alışveriş merkezi beni de yormuştu.
çile kuyusunda çile çeken evliyadan daha sabırlı insan.
diğer erkeklerin örnek alması gereken süper bir erkek modelidir ama itiraf etmek gerekirse erkekler bu modeli kendilerine örnek almaması kendileri açısından daha faydalı olur *
bunun gibi zor bir sorumluluğu üstlendiğine göre, bunun karşılığında sevgilisinden alacağı ödül oldukça ileri düzeyde olan erkektir.
acemi erkektir, muhtemelen ilk sevgilisidir.
günümüzde bulunmayan erkektir. kız arkadaşıyla alışveriş yapmanın aslında çok zevki oldugunu farketmiş eşşiz bünyedir.
bir de bu modelin bakırköy'deki cumartesi pazarı'na gidenleri vardır ki her gördüğümde yere yatıp gülerim.*
(bkz: yenir ki bu)
malesef kadınların eline geçmiş erkektir. bulaşıkta yıkar, çamaşırda asar, ütü de yapar, yemekte.
gayet sağlıklı ve normal erkektir.

(bkz: yazar gayet sağlıksız ve anormal)
canı verilesi erkektir. bitanedir. ne anlayışlı ne kibar ne efendi ne... var mı böyle biri ya?
sevgilisini seven erkektir.
insanın yaşama arzusunu köreltir. çileden, dinden imandan çıkarsınız. her şeyden şikayet eden, sanki alışverişe değil de kavga etmeye gidiyormuş gibi evden çıkan bir sevgiliniz varsa derhal terk edin.

hiç sevmediğim bir durum olsa da kırmamak adına bir kaç sefer eşlik ettim ve bir daha gitmemek konusunda yemin ettim.

arkadaş pazara gidiyoruz, pazarcıya, ''bak bak iyilerini öne koymuşsun, çürükleri dolduruyorsun torbaya'' der. mağazaya gideriz, ''aynı mal şu dükkanda daha ucuz, sizde niye pahalı, adam mı kandırıyorsunuz'' diye hesap sorar. tezgahtaki, raftaki bütün malları didikleyip durur. markette dolaşırken, ''eskiden böyle miydi, her şey ateş pahası olmuş'' gibi kült cümleler kullanır.

hiç bir zaman memnun olmaz. mağazadaki ışıktan ve sesten rahatsız olur, tezgahtarı beğenmez. tezgahtar için, ''hiç ilgilenmiyor'' der. ilgilense, '' niye başımızda dikiliyor'' diye homurdanır. indirim yapmıyoruz denildiğinde yetkili biri ile konuşmak ister.

zar zor malı alır, iki gün sonra geri götürür. bunun rengi soldu, bu daraldı, bu çekti vs... görevli, ''yün kazağı doksan derecede yıkamışsınız hanımefendi tabi çeker'' dese, mağazayı ayağa kaldırır. babaanne gibidir anasını satayım.
hani nerde o. cennetliktir cennetlik.
alışveriş yapmayı yada sevgilisini seven erkektir. *
Muh demeden kızla çıktığı ilk alışverişidir. son olma ihtimalide yüksektir.
hata yapmış erkektir.
bakırköy cuma pazarında sıkça görülen zavallı insan tipidir.
mecburiyetten alış verişe çıkan erkektir. bayanlar için zaman mekan farketmez her an alış veriş yapabilme yeteneğine sahiptirler, yanlarında sevgilisi olması birşey değiştirmez hatta "bu nasıl" "yakışmış mı" gibi sorulara maruz kalması kaçınılmazdır.
seve seve hata yapan erkektir.