bugün

düşüncesiz ve sevgilisine köpeği yada sahibi olduğu bi mal gibi davranan insandır. şayet sevgilisini düşünüyor olsa, onun her istediğini tereddütsüz bi şekilde kabul eder, onu sinirli ve stresli bir kişilik haline sokmazdı.

şayet;

-guerilla sigara içmeni istemiyorum. ver bakıyım şu paketi.
-siktir git lan burdan. seni terk ediyorum.

şeklinde gelişmesi hem cebinize, hemde erkekliğinize yaramış olur. hayatınızın mecra köşelerinde yer alacak düşüncesiz ve geri kafalı bir insandan kurtulmuş olursunuz. di mi ama ?
eğer bunu yapan hatun kişiyse son derece sakin kalınmalıdır. muzipçe gülümsedikten sonra çantası alınıp tek tek makyaj malzemelerinin üzerinde tepinilmelidir.

ne de olsa ben makyaj yapmıyorum ve makyajın aşırısı sağlığa zararlı, cildini sikmesin benim canım sevdiceğim, kıyamam ona.
aynı zamanda sevgilisinin sağlığını da düşünen insandır kendileri.
sevgilisinin zehirlenmesine göz yummak istemeyen insandır, yerim o ellerini.*
yanlış yapan insandır.sevgilisinin sigaralarını kırdıktan sonra karşısında daha sinirli , stresli , suratı asık birisi görmesi muhtemeldir.hem zaten sigara içen bir insana 'sigarayı bırak' demek veya daha da kötüsü sigarasını kırmak çok saçmadır.bunun yerine 'sigarayı biraz azaltmalısın' demek daha yerinde olur.
bacakları kırılası insandır. Ben sağlığımın bozulmasını göze aldıysam sananedir. Anne yapsa neysedir yine bir derece, kadın o kadar uğraşmış doğurmuş. sevgiliye ne oluyodur...
-ne yaptın öküzgül..o dünya üzerindeki son paketti
sevdiği insanın içten içe erimesin istemeyen ve şu hayatta beraber yaşlanacağı bir insan bulmuşken onu kara toprağa vermek istemeyen sevgilinin yaptığı eylemdir.

haktır, kızılmamalı teşvik edilmelidir.
aynı oranda sevgilinin kalbini de kıran insandır.
kadınsa ve eğer biraz terfi ederse,
(bkz: kocasının sigaralarını kıran kadın)
kocasını boşanmakla tehdit eden iş bu kadın, adamcağızın mal varlığının yarısına da sahipse, evde dikta kurar.
adamcağız da yiyosa kırdırmasın sigaralarını, karşı gelsindir o vakitten sonra
demem o ki, az sıkın dişinizi ey sevgililer, bir imza vasıtasıyla level atlayın, yaptığınız herşeyi meşrulaştırın.
boşuna zahmete girmiş insandır. sevgiliden uzaklaşıldığı anda ilk marketten yeni paket alınacaktır. zorlamayla olmaz bağımlılık tedavisi. kendi içinde ufak çapta bir zafer yaşasa da sigarayı bıraktıramadıktan sonra bir paket sigaranın tamamını (bkz: acımasız) kırması çözüm değildir.
sevgilisinin kendisini zehirlemesini istemeyen insandır. sevgi eylemidir.
sevgilisini sigara illetinden kurtarmaya çalışan insandır ve aynı zamanda sigaranın ne kadar zaralı olduğunun bilincinde olan insandır. iyi yapmıştır (bkz: ellerin dert görmesin)
hayatının hatasını yapmış bir insandır. ama karşıdaki sevgili ayrılmak istiyorsa yapacak birşey yok. ayrılmak için yapılacak salaklıklardan bir tanesi daha.
hasar görmemek için;

(bkz: sigarayı bıraktırma çabaları)
en sağlıklı duyguların insanıdır.
(bkz: sana acımam sigaraya acırım)
(bkz: şuursuz)
- Si..cem sigaranı da seni de ha!

+ Bana bilmediğim bir şey söyle kamil!
1.5 yıl sonra sigaraya başlayacak insandır. aklınızda tutun.
boşuna çabalayan insandır. kendimden bilmekteyim. içmezdim içirdiler.
(bkz: bizi seve seve fenerli yaptılar gibi)
uzun vadede bakılan bir ilişkiyse ileride o insanı acılar içinde kıvranırken görmemek için yapılabilecek eylemdir.sanki sigaradan mı ölünüyor,başka paket alamıcak mı demeyin yapın bence!
uçan tekme atılması gerekilen sevgilidir.

(bkz: sigara karşıtı sevgiliye uçan tekme atmak)
Sigarası kırılan canlı bir tiryaki ise en iyi ihtimal ayrılık sebebi olacak durumdur.

Şayet tiryaki aynı zamanda asabi ise dayak yeme olasılığı çok yüksektir.
sımsıkı sarılınıp öpülesi dir.