bugün

batının ahlaksızlığını yansıtan mini etekten daha açık saçık bir elbise olan şortu sevgilisinin giymesine karşı çıkmayan midesi geniş erkek. milletin sevgilisinin bacaklarına bakmasına da göz yumar bu. aman gençler olmayın bundan.
kadın erkeğin iznine bağlı bir yaşam formu olmadığından gereksiz bir eylem yapan erkektir.
(bkz: burası entry dolacak)

izin verir diyen 1.000.000 kişi bulurum. *
godoş erkektir.
hoş görülü erkektir. ayrıca senin gibi öküzlerin olduğu yerde yapması yanlış olabilir fakat, buna izin vermesi çok doğal olup, yakıştığını söylemesi ayrı bi' inceliktir.

he bi' de şu vardı;

(bkz: sana ne)
nasıl bir erkektir bu ki sevgilisini kısıtlamaz? nasıl bir erkektir bu sevgilisine izin verir? erkek midir bu? yoksa kafasındaki sapıklıklarla başa çıkamamış, olgunlaşamamış, kadını bir hiç sayan, fiziksel bir obje olarak gören biri midir?
normal erkektir.
şortun anormal olmaması , izin veren erkeğin anormal olması ve çevreyle , ortamın uygun olmama durumu.
(bkz: sahalarda ender görülen bir gole imza atmak)
o şortu sevgilisinin poposundan sıyıracak olanın kendisi olduğunun farkında olan erkektir.
tek kelimeyle mide bulandıran erkek. o kız bu çocuğa nasıl bakıyor anlamam.
yakışıp da üsturuplu giyeni görüp, kimbilir benim çiçeğime de ne yakışır diye içinden geçirip, ilk buluşmada da "sana bi şort alalım mı, şu kız gibi giy" diyerekten hatunu şoke eden kişidir. * hem vallahi hem billahi bunu ben yaptım, birlikte aradık bile ama fırsat bulup alamadık. hastayım sanırım!!! ama hala çok yakışacağını düşünüyorum o ayrı. ha, nerede giyecek derseniz, o nerede nasıl davranacağını ve nerede giyeceğini çok iyi bilir. sıfır bedenim meleğim... **
geniş mideli erkektir. ulan bırakın şimdi ben çok modernim ayaklarını. hangi erkek ya da hangi insan gayri ihtiyari olarak karşı cinse bakmaz, göz göze gelmez? shortla bisiklet sürüyor farz edelim sevgi pıtırcğınız. hani siz de çok anlayışlı moderne erkeksiniz ya. o müsade ettiğiniz sevdiceğinizi görseniz arkadan? hem de başkası sanarak...

hani sen çok modernsin ya başka kızlara da bakıyorsun.

günlük hayatta şort giydiğini farz edelim. hangi erkek şort giyen kadına asla bakmaz? hangi erkek böyle bir durumda şehvet duymaz? sen bütün bunların içinde hala modernim diye geziyor musun ortalıkta?

bi' siktir git.
yer ve mekanın onemli oldugu bir konudur. Turkiye sınırları içinde çeşitli gozle tacize maruz kalınacagı için genelde tercih edilmez(genelde tercih edilmez derken- tabiki olmaz oyle şey aq-). fakat yurtdışında gayet normal karşılanabilecek bir durumdur(en azından benim gordugum yerlerinde).
diğer erkeklerin iki tane bacak görüp evde onun hayaliyle 31 çekmeyeceğini bilen, kız arkadaşının da bunalıp terleyebileceğinin ve rahat giyinmek isteyebileceğinin farkında olan erkektir.
ankara ulus'ta o izni vermişse mollik bir abidir. lakin bodrum, alanya tarzı tatil mekanlarında bu izin verilmişse doğru yapmış erkektir. tartışılması gereksizdir. tek problem zaman mekan meselesidir.

edit: ulan kaldı ki ben bile ulus'ta şortla gezemem. **
Kızlar bunu hoşgörü sanırlar, oysa etraftaki erkeklerin dinmeyen iğrenç düşüncelerinden habersizdirler. Kızı zorlayan değil de güzelce durumu anlatan erkek, en akıllıca davrananıdır.
kişi herkesi kendi gibi sanarmış kendi aranıyoya nerde biraz daha et görürüm diye görecekki akşam hayal gücü için malzeme lazım. ee napsın başka şansı yok.
(bkz: dünyalılardan tisskiniyorum özellikle bunlardan)
Kadın ruhuyla, duruşuyla, kalitesiyle benimse onun en güzel uzuvlarına sadece ben bakmalıyım benim olmalı. Sakın yanlış anlaşılmasın gerici, yobaz, çağdışı değilim. Benimki sadece salt sahiplik duygusu. Peki kadın bunu hakediyormu? hayır. Mini etek giymesini,şort giymesini delice kıskandığımız için istemiyoruzz ama o gerizekalı kadının size savunması nesi var be sortumun oluyor. velhasıl kelam kesinlikle sevmediğim desteklemediğim erkektir.Bana ters.
akıllı erkektir. bu durumda sevgilisinin şort giymesine izin vermeyen erkek ise aptal erkek oluyor. nedenini de anlatayım ki alınganlık olmasın, kimseyi kırmayalım. sene 2004, o zamanlar 17 yaşındayım, lisenin son senesi. bir kızı çok sevmişim. ilk defa adam akıllı kız arkadaşım olmuş. yatılı okul olduğundan 24 saat beraberiz. çok da güzel kızdı allah için. uzun boyluydu, kusursuz bir fiziği vardı. ilk uzun süreli ilişkimdi. yaşımdan ve türk olmam sebebiylen bu kızı anormal kıskanırdım. sonuçta yabancı bir ülkede bile türk sevgili yapmıştım ve onu diğer avrupa'lı atak denyolardan korumam lazımdı. onlar rahat adamlardı, hafta sonu partilerde kızları yer bitirir pazartesi sanki aralarında birşey yokmuş gibi aynı kızla kanka muhabbeti yaparlardı. sevgilimi bu adamlara yediremezdim. okulun sigara içme bölümünde bir gün spor çıkışı sevgilimi voleybolcu şortu ve etrafında üç dört tane yabancı erkek ile sohbet ederken gördüm. işin garibi gördüğüm erkekler arkadaşlarımdı. türk kanı taşıdığımdan ve bu kanın koruma biyolojisinin oldukça fazla olmasından dolayı başladım kıza herkesin ortasında türkçe bağırıp çağırmaya. bir bakıma rezil ettim kızı. 'bu şort ne git hemen buradan' vs.... gibi ergen klişelerini birer birer sıraladım. binasına doğru giderken hüngür hüngür ağlıyordu. onu çok seviyordum. gavurlar gerçi kızın bacaklarına bakmıyorlardı ama nedense o yaşın verdiği angutlukla polemon'un elinden güzel kraliçeyi çalmış battal gibi bir mod a girmiştim. elemanlar ne olduğuna anlam veremediler tabii. bu kız nasıl olduysa benimle üç küsür sene daha çıkmak gibi bir salaklık yaptı. o üç sene boyuncada aynı anguttum. sürekli koruma halleri, onu yapma, bunla konuşma, çok içme, yapma, etme gibi kısıtlamalarım hiç bitmedi. farklı ülkelerde üniversite okuyor olmamız bile bu salak huylarıma engel olamadı. bazı özel sebeplerden dolayı ilişkide problemler yaşadık ve acı bir şekilde kıçıma tekmeyi vurdu. her ne kadar onun hatalarından dolayı bitmiş bir ilişki olsada geçmişime baktığımda ne kadar denyo bir insan olduğumun farkına vardım. yaptığım kısıtlamaların tamamın ilişkinin gidişhatını direkt olarak etkilediğini ve güvensizlik yarattığının farkına vardım. sonuç olarak berbat bir insan oldum. şu anda hiç bir kızdan hoşlanamıyorum ve bağlanamıyorum. ilişkim biteli bir buçuk sene olmasına rağmen adam gibi bir kız arkadaşım olmadı. bana gerçekten değer veren kızlarle bile sadece on gün dayanabilecek kadar güvensiz ve bağlanma problemi olan bir adam oldum çıktım. halbuki zamanında geniş, rahat ve sevgilisini pek siklemeyen bir adam olsaydım bugün bu durumda olmazdım. sizlerede tavsiyem fazla kasmamanız. sonuçta ilişkilerin çoğu bir yerde bitiyor. sonu iyi olmayacak bir ilişki yüzünden gelecek ilişkilerinizi ve karakterinizi piç etmeyin. bir kız için değmez.

(bkz: acıdı be)
(bkz: izin isteyen kim)
kendi şortunu da versin öpeyim onu.
bunun için izin istenmiş erkektir.
nerede ne giyilecegini onemsemiyorsa ve bu erkegi rahatsiz ediyorsa, bu kizin degil erkegin arizasidir. 'oturup kalkmasini bilen, nerede ne giyecegini bilen hatunu sevgili edineydin vatandas?' diyebilecegimiz erkektir. * *
Dişi sineğe bile kaldırmadığı için herkesi kendi gibi gören erkektir.
kendisi de sort giyen, sahilde el ele dolasip, kosup, sevgilisine kumdan kaleler yapan erkektir.