bugün

görsel

Konya'da, üniversite öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz (22), tartıştığı aynı üniversitede görevli araştırma görevlisi Mustafa Kafes'in (31), kendisini itmesi üzerine asansör boşluğuna düşerek, ağır yaralandı. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz, aynı üniversitenin Sağlım Bilimleri Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan arkadaşı Mustafa Kafes ile 25 Eylül günü, saat 02.00 sıralarında arkadaşları Yasemin i.'nin oturduğu binaya geldi.

ikili arasında Selçuklu ilçesi ihsaniye Mahallesi Kirmani Sokak'taki aparmanın giriş katında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Bu sırada araştırma görevlisi Kafes, genç kızı sürükledi. Dengesini kaybederek savrulan üniversiteli, o anda kapısı açılan asansörün boşluğuna düştü.

Tuğçe Ülkü Gürbüz, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık görevlileri tarafından düştüğü yerden çıkartılıp, Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Gürbüz, ağır yaralı olarak getirildiği hastanede hemen ameliyata alındı.

'ALKOLLÜYDÜM'

Gözaltına alınan Mustafa Kafes ise polise verdiği ilk ifadesinde, neden tartıştıklarını hatırlamadığını ve alkollü olduğunu söyledi. Kafes, sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.

TUĞÇE UYUTULUYOR

Gürbüz'ün ameliyatını gerçekleştiren Alpaslan Eylen, ''Beynin çeşitli bölgelerinde kanamalar olduğunu gördük. Bunu cerrahi yolla boşalttık. Hasta ameliyata girmeden önce komadaydı, solunum yetmezliği vardı'' dedi. 

Konuya ilişkin video: https://www.ntv.com.tr/tu...%2CZIYoFWgku06bsU9y_TdLSQ

-------

Allah şifa versin.
Üniversite olmaktan çıkmış sirk'e dönmüş. Öğrenci akademisyen falan zıvanadan çıkmış evet.
insan nefis taşıyan bir varlıktır. Alkol iradeyi ortadan kaldırır. Oto kontrolü darmadağın eder. Pek çok içen kişi için: içerideki ne kadar çirkef ve cina-i ıstılaha ait duygu düşünce ve arzu varsa dışarı çıkartır. Bu yüzden içki bütün kötülüklerin anasıdır ve yasaklanmıştır.
Statü merakı ve amsalaklığın karışımı, ve sonuç...
--spoiler--
üniversite öğrencisi tuğçe ülkü gürbüz (22)
araştırma görevlisi mustafa kafes'in (31)
--spoiler--

başka bir şey demiyorum.
olayı konyalı olmaya ya da akademisyenliğe bağlayan malların da s..e sürülecek aklı yok. habere sinir olmaktan vazgeçip böyle yorum yazan mallara sarasım geliyor. nasıl olabiliyor arkadaş? nasıl bu kadar embesil olabiliyorsunuz...

insanların akademisyen ya da iyi statülü bir işe sahip olması onu adam mı yapıyor allasen? ya da doğup büyüdüğü şehir?
Anladığım kadarıyla bina yeni. Asansör kabini katta değil iken kat kapısının açık olması bir ihmali ortaya koymakta..bu noktada Bina sahibi ve bina yönetimi hatta asansörcü firma da sorumlu.
Günaydın (bkz: sevgilisini asansör boşluğuna atan akademisyen)
hoca öğrenci ilişkilerinin durumunu sorgulayan bir vakadır.

asansör boşluğu nasıl orda duruyor kapı hep açık mı?
nasıl bir apartmandır o.

yazık olmuş kıza.
Hergün bu tür olaylarla karşılaşıyoruz artık. Çarşıda, yolda, okulda. Bir bıkın, bir silkelenin artık genci, yaşlısı, annesi, babası, abisi, ablası.
Lan siz bu kızlara nasıl kiyorsunuz olum? Mal mısınız amk.
Öğrenci öğretim görevlisi ilişkilerinin artık normal hale gelmesini sorgulamayacak mıyız başımıza bir şey gelmeyecekse.
o arkadaşı olacak karının sakinliğine tek şaşıran ben miyim?
kız düşmüş. karı hiçbir şey olmamış gibi ağır aheste aşağı bakıp gene aynı yavaşlıkla telefon ediyor.
"alo kaza oldu. arkadaşım düştü. ambulans yollayın."
dedi muhtemelen.
güvenlik kayıtları olmasa bunun şahitliğiyle o herif hapisten kurtulacaktı.
benim gençlere tavsiyem. üniversite okuyacağız diye konya gibi yerlere gitmeyin. oralardaki kıytırık üniversitelerin değil araştırma görevlisi profesörü bile köklü bir üniversitenin hademesi kadar bile olamaz.
dolandırıcılıktan hüküm giymiş, ev hapsinde ölen necmettin erbakanın adını taşıyanüniversiteden ne olur? kendi neydi ki üniversitesinden hayır gelsin.
uzak durun uygarlaşamamışların bulunduğu ortamlardan.
biz de 'lan' dedik diye terkediliyoruz.
şahıs alkollüyüm demiş, beraat. daha fazla irdelemeye gerek yok.
o kız iyileşse bile yıllarını iyileşmek için hatta belki yemeyi, konuşmayı, yürümeyi yeniden öğrenmek için harcayacak ama alkolün arkasına sığınan suçlu birkaç ay içinde tutuksuz olarak yargılanmak üzere salıverilecek ve dışarıda hayatına devam edecek. umarım devletin veremediği adaleti içeride verirler.
Muhtemelen hiç bir ceza almayacak olandır.
Zira kızımız gözyaşları içinde uyanıp ilk onu soracak ve tüm baskılara rağmen kendisinden şikayetçi olmayacaktır.
Zamane kızlarımız deveye diken ................. hayat felsefesini benimsemiş olup it kopuk severler.
Akademisyen demek aşmış, çok düzgün, çok kültürlü insan demek değil. Onların içinde de kendisini hiç yetiştirememiş barzolar dolu maalesef.
Hostes bir arkadaşım bu yüzden 1 ay kala düğününü iptal etti. Neymiş evlenip,evde oturacakmış. Beyefendi de çapkın , dediğim dedik biriydi.

Diyeceğim o ki iyice tanımadan sevgili olmayın insanlarla. Doktor,akademisyen, müzisyen, tiyatrocu, iş adamı her şey olabilirler kariyer sahibi olmaları 4 / 4 lük insanlar oldukları anlamına gelmiyor ne yazık ki. Şimdi kız ağır yaralanmış ben ne anlatıyorum? Diye düşünüyorum. Yine de başkalarının da canı yansın istemiyorum.
Sarhoştu diye şikayetçi olmamış.

Ben bu kadınları anlamıyorum. Öldükten sonra mı şikayetçi olacaksınız?

Azıcık güçlü olun be.
Ölmü$ olsa burada duyar kasardik.

Ölmedi sevgilimdir döverde severde diyor.
okumuşlarda azılı azgın serseri haydut oluyor be şaşırmadık bunların allahı kitabı yoktur.
akıl ve ruh hastaları olurlar insanlar ne kadar çok okursa okusun.
sarhoşluk durumu bilinç altının kontrolü ele geçirmesi durumudur aslında, bir insan gerçek kimliğini ve gizlediği asıl kişiliğini sarhoş olma anında ortaya çıkartır zira bilinç etkisini kaybettiği ve kontrolü bilinç altı ele aldığı için kişinin gerçek kimliği de gün yüzüne çıkar.
sevgili kızım, sevgilin olacak insan bozuntusu, potansiyel katildir.

not: kızın şikayetçi olmasına gerek olmadan, savcılık müdahale edebilir, adamın potansiyeli var neticede.
not2: haberi daha dikkatli okuyunca, bunun alkol sarhoşluğu olduğuna dair şüphelerim oluştu. kesin çok ciddi uyuşturucu patlatmış bunlar...iki kişinin birden "alkollüydüm hatırlamıyorum" demesi için ciddi şekilde alkol tüketilmesi lazım, fotoğrafta o kadar da "sarhoş" görünmüyorlar. adli tıp kanda uyuşturucu ve başka maddeler arasın bence. Bunu ben düşünüyorsam savcılık da düşünmüştür di mi? kesin düşünmüştür *
Güldüren olay. Madem şikayetçi olmuyor, kadının çektiği acıya da ben sevindim. Kim bilir hastanede acıdan ne inlemistir, ohh.
Yarra.. Tadına varan eve gitmez. Gibi bir şey bu, salak mısınız hanımefendi?
O kadın bu kafayla fazla yaşamaz.
irrational Man filmini izlemiş adamdır. Orada da bir akademisyen sevgilisini asansör boşluğuna itmeyi planlıyor ancak sonra kendisi düşüp ölüyordu. iyi filmdir tavsiye ederim.