bugün

ya dalga geçiyordur ya da babasına ve annesine siz diye hitap etmekten artık saygı sınırını aşmıştır.
aşık olunası, uğruna ömür feda edilesi kızdır.
kızın dalga geçme durumu olabilir.
benim sevgilim o kadar beyefendidir ki anlatamam. hatta ben ona kısaca beyefendi diyorum düşünün artık halimizi.
ima yapıyordur.
hanımefendi olan kızdır.
bir an bile düşünülmeden uğruna her şeyin feda edileceği türüne ender rastlanacak kız profili.
"mübala ediyorsunuz bendeniz hakipayınıza iltifat buyuruyorsunuz güzel hanımefendiciğim" denilesi... beybabacığınıza konuyu derhal açılası ve kaçırılmaması gereken bir zaatimuhteremdir kendisi.
sevgilisine kızmış olabilir. "bana bak beyefendiii!" lafı pek de yabancı değil.
taşak geçen kızdır.
efendi ve muhtemelen iyi aile terbiyesi almış kız tanımını karşılıyan şahsiyet.
sonrasında laf giydirecek kızdır.
sevgilisi ile aynı işyerinde çalışıyor ve ilişkiyi çaktırmak istemiyor olması muhtemel kadındır.
trip atıyordur.
hoş olabiliyormuş.

"ah, beyefendiciğim...
(bkz: hay hay buyursun gelsin)
Büyük fantezilerin peşinde koşan kızdır.iş görüşmesine gelen fakir masum kız gibi.
kesinlikle bir şeylere sinirlenmiş ve bir şeyler ima eden kızdır.
sevgilisi ile kurumsal bir şirkette çalışan ve bunu diğer çalışanlara belli etmek istemeyen sevgilidir.
1000 dokuz 100 ellilerde belki ama bugünlerde kızlar sevdiklerine pampiş der oldu. bugünün kızlarından üstün performans beklememek gerekli, zaten bunu diyen bi' kız var ise bile bunu söyledikten sonra ömür billah yalnız kalacağını anlamalıdır.

edit diyorum : panpiş miş orjinali efenim onu bile bilememişim.