1. 1.
    Ücretsiz kargoymuş aşkımmmmm
    - Allah belanı versin

https://www.sinapirlanta....lEIX-EQncQwBoCp5UQAvD_BwE
    2 ... lenova
  2. 2.
    Türk kezbanına bu alınır mı.

En ufak bir kavgada gönderiyim diye ağlamaya başlar,
    onu geçtim trip atarken bunu sağa sola fırlatır atar Valla silkelerim onu tasma takar arattırırım.
    4 -1 ... si ra dan sir adam
  3. 3.
    Havale indirimiyle 329 bin tl ye hemen aldım bir tane. 3,45 karat.
    1 ... ismini vermek istemeyen birisi
  4. 4.
    8 ayda 42 bin tl taksitle alınabiliyormuş. kredi kartımın limiti bir taksitine bile yetmiyor amk.

https://www.sinapirlanta....lEIX-EQncQwBoCp5UQAvD_BwE
    3 ... true
  5. 5.
    Eğer kredi kartı ile ödemek yerine
    havale/eft yaparsanız yüzde 3 indirim yapıyorlar.
    Çok değil canım
    10 bin lira indirim olmuş oluyor fiyattan
    10 bin liracık ney ki?
    Bir asgari ücretlinin biriktirebilirse yıllığı
    Sadece ödeme kart yerine eft ile yapılırsa kazanılacak kar.

sevgilisine 339 bin liralık yüzük alan adam
    2 ... lenova
  6. 6.
    biz direk geniş bi ev alsak.
    1 ... bittimiacaba
  7. 7.
    Konusu üzerine ne güzel denk geldi.

Sahiden sizlerin değeri bu mu? Ne kadar büyük ve nadir taş alınırsa size verilen değer daha mı fazla oluyor?

Ben parmağıma takılan yüzüğün fiyatı, taş berraklığı, boyutu ne zıkkımları varsa onlardan ibaret değilim. Cidden bu kadar mı değersizsiniz?

Adamlar öyle bir ticarete dökmüş ki işi gidip mağazadan alsanız 15 dakika sonra istemiyorum diye satsanız %10-20 civarı değer kaybediyor. Sebebi duygusal yatırım olmasıymış.

Bir dönem alınması gerekti böyle bir yüzüğün. iyisi olsun, güzeli olsun, parlağı olsun, büyük olsun falan zibilyon kriter sayıyorlar. Sonra şey dedi biri, bir süre kullandıktan sonra taş büyütmek isterseniz getirin değer kaybetmeden (sallıyorum %10-20) fark ödeyip bir boy büyüğünü alırsınız. Duramadım sordum ‘’ya küçültmek istersek farkı öder misiniz?’’, uzaylıymışım gibi baktı kimse küçültmek istemiyor, olmuyor öyle bir şey dedi.

parmağınızda ışığı güzel yansıtan ufak bir taşla mutlu olacak kadar sığ olmak da ne bileyim.

Pırlanta işi boktan abicim ama sektör bayağı iyi. Daya kadınlara değer gördüğünüzü anca bununla belli edebilir düşüncesini izle. Taş küçük olursa az seviyor, nohut kadar olunca çok seviyor. Unutmuyoruz bunu hadi bakalım.
    3 ... kendi kendimin kedisiyim
  8. 8.
    bir pırlantacı olarak, fiyatını perakende standartlarına göre fazla bulduğum taştır.
    kalp taşlar satmıyor dünyada, fazla indirimde son 1 senedir toptan piyasasında.
    ... myrica