bugün

Bu soru ölmeden önce kızın kafasını da kurcalamış
Benim de kafamı kurcalıyor
Kadınlar neden ısrarla şiddet içerikli davranışlardan ve insanlardan hoşlanırlar
itlik serserilik hergelelik neden onları cezbeder?

Kız sokak ortasında kendisini uluorta döven sevgilisinden şikayetçi olmuyor. Polislerin ve vatandaşların şikayetçi olma ısrarını reddediyor. Bu yüzden yasal işlem yapamıyorlar.
Sonunda şiddet cinayete kadar gidiyor.
Kızın son tweeti kendi sonunu anlatmış tıpkı

görsel
Tweetteki beğeni sayısı bile hala ne kadar psikopat olduğunu gösteriyor aramızda
Cinayetle ilgili detaylar:
https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-50475637
(bkz: herkes öldürür sevdiğini)

Şiir, kanlı kansız cinayetlerin metinaltı işaretidir.

Ah güleda! Sevmez. Sevmemeli. Sevgi bu değil amk!
bad boy sevdası pahalıya patlıyor sonra.
Allah rahmet eylesin evvela katili de gerekli cezayı alır umarım.

Yorumum şudur kadınlar manipülasyona çok yatkınlar özellikle bu coğrafyada , neden kadınlar daha yatkın çünkü ilişkide baskın taraf erkek oluyor. Şimdi kimse feministliğe girişmesin. Tüm hamlelern erkekler tarafından atıldığı bir kültürdeyiz. Tabi kadının pasif bir suje olduğu ilişkide manipülasyon kolay oluyor.

Önce sevdiğine inandırıyor , sonra bağımlılık haline geliyor o ilgi o da sevdiğine inanıyor. Oraya gidelim , buraya gidelim bunu yapalım tüm hamleler erkekte , kadın pasif kaldıkça etken değil edilgen oluyor.
E en sonunda sevse de dövse de ben ona bi şey diyemem onsuz olmaza dönüyor. işte bunlar hep psikolojik.
(bkz: yorumsuz)
Böyle maço erkek severlerin genel sonu allah rahmet eylesin de. Şunların doğru olmadığını anlayacak bir yaşta da değilmiş maktul.

Bunlar hep sevgisizlikten oluyor biliyor musunuz? Ailesi düzgün ilgilense, sevgilerini belli etseydi öyle bir psikopatla sevgili olmazdı.
hatasını canıyla ödemiş kadının tweetleridir. eş seçerken iyi düşünün.
Çocukluk aşkı, ilk aşk, ruh ikizi, insan hayatı boyunca tek bir insana aşık olur, ölünce sevemezsem seni, ya benimsin ya kara toprağın, gitme yarım kalan şeyler var zart zurt gibi sikko alt kültür-arabesk edebiyatıyla büyümüş yetiştirilmiş bir toplum için münferit bir olay.

Buradaki mesele şu; oğlan kızı sevmiş, kız üni.ye gidince oğlandan sadece bir kaç ay içinde soğumuş. Oğlan da bir daha hayatı boyunca böyle birini sevemeyeceğini düşünmüş. Ölümcül hata burada işte, oğlan burada aldandı. Kadınlar yaşı fark etmeksizin ilgiyle beslenir, uzak mesafe ilişkileri bu yüzden ekseriyetle kadın yüzünden biter. Bunu bilemedi, bilemezdi.

Delikanlı bırakıp gitmeliydi ama işte o allahın belası arabesk kültür kanına girmiş , o da kızın kanına girdi. ikisine de yazık.

Psikolojide çocuğun sorununa oneitis denir. Hayatının odağına kendi yerine bir başkasını koyan beta bireylerde ne yazık ki intihar ve cinayete kadar gider.
Böyle insanlarla bile bile sevgili olmak intihar etmekle eşdeğer.
Ama çoğu zaman erkeği ateşleyen kadındır
Başıma geldiği için biliyorum
Öyle tahrik edici sözler söylüyorlar ki.
mesela örneğin arkadaşın yukarıda attığı gibi.
'Kıskanmayan erkek dantelli külot giysin' gibi
- Adam dediğin maço olacak masaya yumruğunu vuracak
- Erkek dediğin kavga edecek sahiplenecek vurup kıracak
- Sen erkek misin be
- Benim eski sevgilim on kişiyi aynı anda dövmüştü
- Şu çocuk senden kaslı, güçlü
Abartmıyorum kız bana diyor ki 'aşkım benim sağımı solumu morartsana. Acı çekmek bana zevk veriyor.'
Böyle insanlar da var. Hiçbirşey tesadüfen gelişmez. Sokakta hiç tanımadığınız insan size durduk yere saldırmaz. Her suçun bir gelişim süreci vardır. Bu süreçte şiddetin ortaya çıkmasında, şiddettin önlenememesinde iki tarafın da payı vardır.
Mesela yıllarca şiddet görüp, dayak yiyip şikayet etmemek gibi
Eeee benim sevgilim on kişiyi dövüyordu diyip bunu gururla söylersen tokatı sen yediğinde sesin çıkmaz. Gider onu da gururla anlatırsın.
üzmüştür. allah rahmet eylesin. biz erkekler olarak bu konu hakkında yazınca hanımlar belki kızıyorlar belkide üff snne be slk :S diyorlar ama maalesef ki genel olarak insanlar bu konuda çok yanlış yoldalar. fiziki şartlarına maddi şartlarına göre değerlendirmeyin erkekleri bu işler bu kadar basit değil yazıyoruz/söylüyoruz yıllardır ama söylediğin insanlar gene gidip aynısını yapıyorlar..

buraya evvelden belki 2 belki 3 defa yazdım aynı olayı farklı zamanlarda. bu olaya çok benzediği için tekrardan özet geçeyim. yıllar evvel gece yarısını biraz geçmişken eve girmek üzere iken bir sigara ( 11-12 sene falan önce demek ki ) daha içeyim öyle gireyim diye merdivenlerde oturuyordum. sokağın başından bir çift geliyordu karanlıkta ama erkek kadına bildiğin şiddet uyguluyordu tokat vs atarak. bana yaklaşmaya devam ettikçe sesler ve şiddet daha da arttı. en sonunda kızı yere düşürdü ve sürükleyerek vurmaya devam etti. serde delikanlılık var ya kalktım ayağa yanlarına gittim napıyorsun lan sen diyerek. bana da diklenince birbirimize girdik. çocuk karanlıktan aramızdaki fiziki farkları pek seçemedi veya bunu da indiririm diye düşündü ama öyle olmadı işte. kısa sürede kızı düşürdüğü pozisyona kendisi düştü. komşular polis çağırmışlar ekipler geldi üçümüzü de aldılar karakola götürdüler. karakola gidince o az önce yalvaran yardım isteyen kız gitti o o.ç nu savunan kız geldi. g.t gibi kaldım arada tabi. karakoldakiler ve amir beni tanıdığından yırttım çocuğu da ikna ettiler şikayetçi olmaması için. yoksa kızın ifadesi üzerine canıma okurlardı orada o akşam *

velhasılı bu işler şaka değil. sadece kadınlar içinde değil nice dağ gibi adam çöktü yanlış sevgili/eş tercihleri yüzünden. size değer vermeyen size güven vermeyen ve sizi sevmeyen insanları tercih etmeyin. tekrar tekrar söylüyorum bu işler şaka değil. bir tane aşağılık insan yüzünden kendi canınızdan olursunuz ve sizi sevenlerin canından can kopmasına sebep olursunuz.
Bu hayat kimse için ölmeye yada öldürmeye değmez,

Kızın tecrübesizliği ölüme götürmüş resmen, kıza vurmuş, kızı dövmüş polis gelmiş şikayetçi olmamış, insana ufak görünen bu hata nasıl bir felakete yol açmış.

Kızlar eğer sevgiliniz size bir kere vurursa onu affetmeyin polisi, ailenizi arayın, korkmayın.
Bugün 1 tokat atan yarın öldürmeye gidiyor çok dikkat edin.
Kıskanmayan erkek dantelli kilot giymedi gülenda, ama kıskanan erkek sana kefen giydirdi. Toprağın bol olsun. Allah rahmet eylesin.
Yüreğini ve bedenini inciten birini nasıl sevebilirsin?

Belkide sevgiye olan açlığımızın acınası hale geldiğinin göstergesidir. Çok üzücü.

Daha sağlıklı ilişkiler kurmaya özen göstermeliyiz, kısa süreli üzüntüler hayatınızı kaybetmekten iyidir.
Hadi biraz gerçekçi olalım.

Ben büyüdüm, her şeyi biliyorum, ilk okul veya en fazla lise eğitimi almış anne baba karşısında ben sizden daha zeki akıllıyım davranışı, ayrı ev başka bir ortam da yaşayıp özgür kız takılmalar, başına buyruk hareket etmek...

Sorumsuzluğu seviyesizlik düzeyinde yaşayıp kendi seviyesini katilinin seviyesi ile bir tutmak.
Aşk sevgi fedakârlık sadakat ile psikopatlığı manyaklığı ayırt edemeyecek kadar aptal olması ki insan aşkına sevdiği birine nasıl zarar verebilir diye soru sormaya bile yetecek zekâsı yokmuş bu kızın.
Üstelik Türkiye'de bu kadar kadın şiddeti cinayeti işlenip günlük sıradan bir durum olmuş bu insanlık suçu ortamında canından olacak bu süreci bilerek devam ettirmesi tek kelime ile açıklanabilir; cehalet.

Fırından pişmiş sıcak kek kalıbını fırın eldiveni kullanmadan almaya kalkıp eli yanınca...
Evet, kek kalıbı ve fırın suçlu ama...
itfaiye su mu veriyordu neydi o hani hortumla bir şey veriyordu.

hah, ondan işte.