bugün

iyi yonleri olan ama çoğu zaman kötü bir durum.Hayatın zorluklarına yalnız göğüs germeye çalışmak,hayattan sıkıldığında herşeyi s*kt*r edip mutlu olmanı sağlayacak biri olmaması.
(bkz: entrylerin anlatmak istedikleri)
anket yapılır ve nedenleri anlaşılır
kimi olmaz olsun der
kimi keske olsa. yani olsa da olmasa da durum sonuç aynıdır. çekilen eziyettir. (bkz: bill gates)
kafaya takılcak bir şey değil,başarıya giden yolda final en büyük yardımcınız olacaktır.
finalle kazanacaksınız.*
bir sevgiliye sahip olmamak anlamında girilmiş entry.
onusuzda olmaz onluda olmaz denebilecek durumdur.Ancak günümüz koşullarında herkesin bir tane olması gereken önemli bir gereksinimdir.
hayatimin son 10 yilinda yaşamadigim durumdur.
(bkz: cok superim lanet olsun)
sevgilisi olamamak durumundan bir nebze daha iyi durumdur
(bkz: başarısız aşk denemeleri)
(bkz: sayin sozluk bana hanimefendi bulur musunuz)
yalnız olmak,kendini kötü hissetmek,ne yapacagını bilememek...
bol derece alkole ve gecelerin uyku hasretiyle sürdüğü devamlı depresif ruh halinin hüküm sürdüğü durum
sevgili sahibi olupta sözde sevgili şeklinde kalmaktansa , hiç olmaması daha iyi dedirten , desteklenen durum.
basina gelecek herhangi bir sahsin tamamlamasiyla daha anlamli olacak basliktir.

(bkz: johnny depp in sevgilisi olmamak)
(bkz: bakkal ciragi necip in sevgilisi olmamak)

gibi...*
bazi kisiler icin cennet olan durumdur. cunku cogu kisinin darlingleri yuzunden baslari agrimaktadir. er kisinin kari dırdırı yuzunden en iyi ihtimalde migren sahibi olup , havva taifesinde iseler herifin kıskanclıgı yuzunden huzurlu bir sekilde sokaga cıkamama gibi proplemleri olur . nitekim sevgilisiz hayat oh ne rahat ..... illa evlenmek isteyenler ise gorucu usulu diye bir kurum oldugunu hatirlatiriz .
telefonun kapalı olduğu zaman hesap vermemek, fazla para harcamamak, onun gerizekalı arkadaşlarına laf sokmamak için kasmamak vb bahanelerin arkasına sığınan züğürt tesellilerinin beyni zonklattığı bir durumdur.***
insanlar tarafından garipsenebileceğiniz bir durumdur. neden böyle düşünülür bilmiyorum... ama ne zaman bir süre sevgilim olmasa sanki başka dünyadan muamelesi gördüm.
sayıklama: niye böyle yapıyorlar ki? arkadaşlarım kötü insanlar galiba. arkadaş çevremi mi değiştirsem acaba? hem böylece yeni insanlar da tanırım. daha çok sevgili adayım olur belki. böylece yeni arkadaşlarım da beni kınayamaz. harika olur valla. ne dersin sevgili sözlük?
iyi bir yönünü arayıp bulamayarak, yeniden eski sevgiliyi düşündüren durum...
(bkz: sevgilisizlik)
o kadar da kafaya takilacak bir sey degildir. olursa olur, olmazsa olmaz. bunun icin kasmaya gerek yoktur. benim yok mesela. istesem olur muydu ? buz gibi de olurdu. cok canimi siksa bu durum, sokaga cikar hic tanimadigim 100 tane kiza cikma teklifi ederdim. 1 tanesi illa kabul ederdi. ama yanimda bir aksesuar olmaktan oteye gecemezdi. yine de bir sevgilim olsun isterdim. barda tepismek, eve atip yiyismek icin falan degil ama. ne bileyim ruh adam'i okuyup selim pusat'a uzulurduk, akilli tv'deki komik videolari izler gulerdik boyle seyler.
hulasa eger sevgilinle ayni seylere gulup, ayni seylere uzulemiyeceksen siktiredin varsin olmasin.
olmasa da olur şeklinde düşünülesi durum.
-ayşee. sen sevgilim olmak?
-hayır olmamak.
-ağzına s.çmak.
duruma alışan için daha iyisi yoktur.* *
aslında sözlük bana karı bul lan allahsız diyen abazan kişinin çığlığı. bir de duruma alışmak iyiymiş de, özgürlükmüş falan da bilmem ne.
(bkz: olmak ya da olmamak)
işte bütün mesele bu!

sevgilisiz kalmakla eşdeğerdir. iyi dostlar biriktirirsiniz, aileniz olur, sorun değildir.