1. 1.
  erkeğin sevgilisi vardır hem de belki de uzun süreli bir ilişkidir. ondan bir türlü kopamaz, ama sıkılmışlık da vardır içinde ve bir gün başka bir kızla tanışır onunla zaman geçirdikçe ondan da hoşlanmaya başlar. sonra ikisinden de vazgeçemediğini söyler, birinde olan diğerinde yoktur. ikisinde de farklı şeyler bulmuştur belki. ama ikisini de bırakmak istemez öyle arada dolanır durur. işte durum budur, tanımı da budur.
  3 -3 ... kursunkalem
 2. 2.
  sevgilisi olan bir kızın başka bir erkekten hoşlanması kadar dogal bir durumdur.
  bu durumu saklayabildigin sürece sorun yoktur.
  4 -4 ... adinisenkoy
 3. 3.
  yardan da serden de geçmeyen erkektir.. bir koltuğa iki karpuz sığdırmaya çalışır ancak bir taraftan ayrılması lazımdır.. ikisinde farklı şeyler buldu diye bu ikiyüzlülüğe devam etmemelidir.. birinden birini terketmek durumundadır..
  4 ... htcbrc
 4. 4.
  insanlar bir çok kişiden hoşlanırlar. o yüzden yadırganmaması gerek bir durum.

  edit: yadırganması gereken sevgilisinden hoşlanan erkeğin başka bir kızla çıkmasıdır efendim.
  1 -3 ... codrex
 5. 5.
  diğer ikisinde bulamadığını, üçüncü de bulur, üçüncüyle yetinemeyen dördüncü avına çıkar falan da filan.. bunun sonu yok!
  ya yetinmeyi bilsin ya da kimseyi üzmesin...

  (bkz: maymun iştahlı)
  5 -1 ... lora blood
 6. 6.
  Sevgilinin ve hoşlanılan kızın durumu öğrenmesiyle ittifak kurup intikam çanlarını çalmaya başlayacakları durumdur. Oh olsundur.
  1 ... hide and seek
 7. 7.
  yazık denilecek erkektir, eger dürüstse sevgilisine söyleyip ayrılcak değilse ikisini birden idare edip muhtemelen enselenecek erkektir.
  -1 ... platinum
 8. 8.
  sevgilisi olan kızın başka bir erkekten hoşlanmasından farksızdır. niye örnek olarak hep erkek verilir, merak ederim. şu dünyada bu tür yosmalar yok mu sanki?
  3 -2 ... abhartach lynch
 9. 9.
  sevgilisi yıpranmasın diye başka kızlarla beraber olan erkektir.
  1 -3 ... aufwiedersehen
 10. 10.
  insanı depresyona sürükleyen hadise.
  2 ... elnino1907