bugün

sevgiliyi her şeyden değerli görmek, her şeyden sakınmak. ona bir şey olacak diye kafayı yemek.

(bkz: sakınan göze çöp batar)
her şeyini sevgilisiyle paylaşan kişinin, üşümesini bile paylaşması durumudur.
gel kollarıma şöbiyet senin üstüne titremek istiyorum..
kontrol dışı bir olgudur, insanın içinden gelir, engellenmesi de yaratılması da olanaksızdır.
vefalı bir insansa üzerine titredikçe sizi daha da çok sever çünkü ona verilen değer hiçbir şekilde karşılıksız kalmaz.
-sevgilimmm bu üzerime titremen beni çok mesut ediyor
-hay beynimi skeyim bu havada seviyoz diye denize mi atlanır.bırrrrr
hiçbi zaman yapamayacagım olay.cok sevsemde belli etmedıgımden olsa gerek.
(bkz: 4 s kuralı)
sevgilinin her zaman senden önce gelmesi ve hep onun iyiliğini düşünerek onun için yaşamak
belli bir dozda yapıldıkça iki tarafa da zararı dokunmayacak ilgi gösterme durumu.
aşırısı bile yalnızlıktan titremekten iyi olan eylemdir.
uykunuz cok agır bile olsa bir anda uyanıp sevdiginizin acılan üstünü örtmektir.
uzağa gittiğinde, "ya gittiği yer soğuksa, yanında kazak var mı acaba?" diye düşünmektir.
bazen sevgili kişisinin ne yapacağını şaşırması durumudur.
önceki sevgilisinin üzerine çok titremiştir efendime söyleyim bir dediğini iki etmemiştir, fazlasıyla ilgilenmiştir.ve ilgi manyağı yapılan sevgili ne kötüdür ki ilgiyi hiç sevmemektedir. aşık kişisinin bu kadar emeğe rağmen terk edilmesi kaçınılmazdır.
bir sonraki ilişkisinde sütten ağzı yanmış bir aşık olarak gayet cooltakılır.o benim peşimden gelsin der, ama gelin görün ki bu seferki sevgili kişisi ilgiyi sevmekte, üzerine titrenmesini istemektedir.
aşık kişisi bu sefer ilgisizlikten terk edilir.
*
-titreme rıza!
sevgilinin soğuk bir ortamda üstünde olma durumudur...
(bkz: sevgilinin üzerine yürümek)
yaşamadığım, yaşayamacağım durum.*
(bkz: sarsılarak boşalmak)
(bkz: sevgilinin üzerinde titremek)
-ulan ben sana o kısacık eteği giymeyeceksin demedim mi?
-ama yakışıyoo aşkım
-sus bak elim ayağım titriyo nalan.
(bkz: kıymet bilene değer vereceksin) *
sevgilinin gitmesiyle titreme eylemi format değiştirip 'yalnızlıktan titremek' halini alabilir, fazla abartılmayası eylemdir.
kendi gözünden sakınmaktır.
tekmeyi yer veya aldatılır bu kişi.
güncel Önemli Başlıklar