bugün

ukte

genellikle uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftlerin başına gelebilecek olay. her beğendiği kişiyi sevgili olarak kabul etmeyen kişinin uzaktaki sevgilisinin yüzünü unutması onun için ruhu kaybetmekle eş değerdedir.
mümkün müdür acaba sevgilinin yüzünü unutmak. Gerçek bir sevgi söz konusu ise yaşanılan ilişkide imkansızdır unutmak.
sevgilinin yüzü unutulur ama gözleri asla.
ihtimali bile söz konusu olmayan durumdur. nasıl unutursun ki sevgilinin yüzünü ? o artık sen olmuştur nasıl unutursun senden bir parçayı ? yüzünü, sesini, nefesini, kokusunu asla unutamazsın. * ister uzak bir şehirde olsun isterse çok farklı bilmediğin bir dünyada nerde olursa olsun o senin içindedir seninledir ve her aynaya baktığında gördüğün aslında senin değil onun yüzüdür artık.
yıllar geçse de üstünden unutulmaz.
sadece adı sevgili olan, modern zamanlarda aşk denen zımbırtının içinde bulunan sevgilidir. yani değildir.
sevgili yaparken kıçına bakıp seçilirse normal karşılanır durumdur. ama napsınlar, yüzüne bakıp aşağıyı unutursan sonra üzülür insan.
benim başıma gelendir.
imkansız da değildir. böyle şekiller geliyor aklıma, birleştirmeye çalışıyorum ama hep ağlarken yüzünü kapattığı halini buluyorum sonunda. deniyorum ama denedikçe elimdeki parçaları da kaybediyorum. resmine bakıp gözlerimi kapatıyorum yine yüzü gözümün önünde belirmiyor. zorladıkça başım ağrıyor, sinirleniyorum, en çok da utanıyorum sevgilimin yüzünü unutmamdan. gerçekten sevmemişim diyorum; ama suç bende değil ki, zamanda da değil, kimsede değil. sanırım suç alzheimerda.
genelde ortaokul zamanlarında filan olur. akşam evdeyken hoşlanılan çocuğun yüzü göz önüne getirilemez çok ilginçtir.
araya mesafeler gireli çok oluyorsa, bir de taraflar için bu mesafeler ilişkinin ilklerindense gerçekleşebilecek, gerçekleştiği fark edildiğinde paniğe neden olabilecek durumdur. yüz parçalar halinde hatırlanmaya çalışılmak suretiyle hafızaya geri döndürme sağlanabilir(test edilmiştir) önce burun, sonra gözler, sonra çene, sonra dudak vs derken bunlar birleşir, bütün ortaya çıkar.yerigelmişken gestaltçı yaklaşıma gönderme yapmadan entrye son vermek içime sinmeyeceğinden: bütün, kendisini oluşturan parçalardan daha anlamlıdır,daha farklı ve fazladır, bütüne odaklanmak lazımdır. bahsettiğimiz yöntem literatürde tümevarım olarak karşılaşılabilecek, sevgilini yüzünü unutma durumlarında başvurulması önerilen bir yöntemdir.
ayrıldıktan sonra gelişir. zaman geçer, geçirdiğiniz günleri hatırladığınızda o kişinin yüzünü hatırlamamak acı verir insana.