bugün

(bkz: çorba yapan sevgiliyi poposundan ısırmak/#25910225)
Çok güzel bi olaydır. Tabi gidip mahalleden semrayla yapıyorsa o yemeği çokta güzel bi olay değildir. boğazında kalsındır, semranın memesi düşsündür.
Daha kötüsü sizin de onu yemek zorunda olmanızdır.

Sözlük ölüyorum sözlük. Şimdi mutfağa gitti de yazmaya vakit buluyorum. Bulgur plavı yapmış, yanına da tavuk. Ama sözlük o kadar baharatlı olmuş ki. Bıraksan olmaz bırakmasan ölüyorsun.

2 bardak su içtim sözlük yemeği yerken. inşallah çakmaz bir şeyler.
Off off.
(bkz: erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer)
YEMEK YAPAN ERKEKLER iLK BAŞTA ÇOK ÇEKiCi GELSEDE, SONRA ZULÜME DÖNÜŞMEKTEDiR. ADAM ZATEN YEMEK YAPABiLDiĞi iÇiN SiZiN YAPTIKLARINIZI KOLAY KOLAY BEĞENMEZ, MIRIN KIRIN EDER, GÜZEL OLMUŞ AMA... iLE BAŞLAYAN BiR SÜRÜ CÜMLE GELiR. ÇÜNKÜ KENDi YEMEK YAPABiLMEKTEDiR VE SiZiN DAMAK TADINIZI KABULLENMEKTE DiRETiR. ÇOĞU ZAMAN ELLERiNE SAĞLIK HAYATIM ÇOK GÜZEL OLMUŞ DiYE BiRŞEY DUYAMAZSINIZ. DUYMANIZ iÇiN KENDiNiN DAHA ÖNCE YAPMADIĞI YEMEĞi YAPMANIZ GEREK VE BU YEMEK ZOR OLMALIDIR Ki SiZiN YEMEKLERiNiZi ÇOK BEĞENSiN.
tadından yenilemeyen yemektir, ama o bakar gözününüzün içine, içine acaba beğendi mi, acaba çok mu tuzlu yoksa beğenmedi mi diye bakar durur size.
sizde beğendiğinizi belli edersiniz keyifli keyifli bir gurme edasıyla "eline sağlık sevgilim dersiniz" gururlanır, keyiflenir.

aslında beğenmesen ya da kötü yapmış olsa ne olur ki, sevdicek kalkmış elleriyle sana yemekler hazırlamış, öpülür öyle sevgilinin elleri, yanaklar da gezdirilir.
tarifsiz mutluluktur.
normal bir durumdur. yapar. yapması lazım... ben mi yapayım aq bu saatten sonra? * yemeğin güzelliğine bağlı olarak sevişmeyi hakkedecektir.
kaslı kollarının yemeği karıştırırkenki ahengi izlenilir. daha sonra yemek yapmayı bırakması sağlanıp yatak odasına davet edilir.
arada gelince kahvaltı hazırlarım.
öğle yemeğine vaktimiz olmaz ki.
Müthiş güzel bir olaydır.
bir anı bile kaçırmadan izlenesidir, tıpkı uyurken izlemek gibi.
muhtemlen bir iftar yemeğine eş değerde haz verebilecek yemeğin yapılması hadisesi. tadı hiç umursanmaz o yemeğin. her lokmada sanki onun tadı gelir ağıza. sevginin karesini alır, üzerine devir çizgisi atar. öyle kıymetli bir eylem o.
aç "ayı" oynamazın sonucudur.
hayal edeyim dedim gözlerim doldu lan.
sevgili..
insanların sevişmekten başka düşlerine sokmadığı varlık.
düşüncelerde boğuluyor insan.
düşünsenize lan;

-yatağa atmak için uğraşları değil,
o küçücük elleriyle, yemek yapıyor sana. senin için lan.
telaş ediyor yandı mı diye. korkuyor belki beğenmez diye.
küçük elleriyle yorulsa dahi bırakmıyor dolma sarmayı.
heyecandan salçayı unutmuş, tuzu fazla kaçırmış.
olsun lan. zehir olsa yenir artık o. benim sevgimle harmanlamış o yemeği.
bundan güzel ne olabilir!
ulan sevgili, ne zaman öğreneceksin sana uzanan ellerin kötü olduğunu.