1. 1.
  uzun süre açmayınce deliye dönülesi ve mesaj atılası durumdur.

  ertesi gün:

  dün neden o kadar mesaj çektin canım telefonu açmak istemiyodu açmadım sen kendini ne sanıyorsun?

  sessizlik....

  (bkz: yıkıldığım an)
  9 -1 ... kolibandı
 2. 2.
  meşgul olabilir, müsait olmayabilir, telefon sessizde olabilir, telefonu sesini duymayacağı bir yerde bırakmış olabilir, sevgilinin yanında ebeveynleri olabilir, sevgili sağır olmuş olabilir. olasıdır. *
  8 ... sophie
 3. 3.
  açmaması değilde yalan söylediğini ses tonundan hissettiğiniz sevdiğinizin abuk sabuk ve kendince dramatik sizce traji komik bahaneleridir .bir iki göz yumarsınız sonra siz açmazsınız telleri en iyisi yaşayarak öğrenme tabiki.*
  1 ... handushka
 4. 4.
  durup dururken deliren kızların sürekli yaptığı şeydir. sen saatlerce merakından ölürsün, en sonunda telefonu açar garip garip (işim vardı, duymadım, açmak istemedim) gibi cevaplar verirler. bundan dolayı her daim ezilen erkek milleti biraz daha ezilir. aç şu telefonu da kurtar beni şu durumdan niye naralar atılır o dakikalarda kendi kendine.
  1 ... eagle is free
 5. 5.
  kızların naz yapma şeklidir, erkeklerde ara sıra bilinçli olarak yaparlar kızlarda o duyguyu tatsın diye ama kız milleti tınlamaz bile. *
  ... rire jaune
 6. 6.
  kafayı yedirten sebeplerden birisidir hele birde sevgili uzaktaysa. lakin o telefon açılmadığı sırada kafadan gecen senaryolar yaratıcılığın ve hayal dünyasının sınırlarını zorlamaktadır.
  ... sheloft
 7. 7.
  eğer açmayan erkek tarafıysa, o çocuk boku yemiştir. ( kelimesi kelimesine hatırlamıyorum ama %80 böyleydi.bizzat yaşanmıştır)

  + niye açmadın telefonu?
  - arabadayım. müziğin sesinden duymamışımdır canım.
  + kimlesin?
  - yalnızım.
  + nerdesin?
  - şuan kazancı yokuşunu iniyorum.
  + ne işin var orda?
  - bi sus ya.
  + naaptın. senin dün gece telefonun kapalıydı.
  - seni aldatıyodum. ok?
  + sana kim bakar ya.
  - salaklar. hahaha..
  1 ... maksat muhabbet
 8. 8.
  telefonu açmayan sevgilinin tuvalette veya banyoda olmasını ister insan. ama dakikalar geçtikçe şüphe beyni kemirmeye başlar. kafada çabucakiçinde yatak vs. olan bir hikaye oluşur. kötüdür, iğrençtir. telefonun çalmasıyla insan bir anda gerçek hayata geri döner.
  1 ... mejo
 9. 9.
  sinir olunması gereken durumdur. telefon taşıyorsan neden duymayacağın yerdedir o telefon. ekran görebileceğimiz şekilde nereye konacaksa konulmalıdır. telefonun sesini duymasak bile,titreşimini hissetmesek bile en azından biri aradığında ışık sayesinde görebiliriz.
  1 ... kurbaa kermitin parmaklari
 10. 10.
  meşguldüm, işim varken aradın açmadım diyebilen insandır. hiç bir şey yapılmaması gerekir. arayana kadar aranmaması gereken insandır.
  ... kurbaa kermitin parmaklari