bugün

sevgiliyle hiç bir zaman yalnız kalamayacağınız anlamına gelen durumdur. ya ilişki bitirilmeli yada sevgili tedavi ettirilmelidir.
kendinin şizofren olmasından daha iyi bir durumdur zira kişinin aklı yerindeyse terketme hakkını kullanıp şizofren kişiden kurtulabilir.
pek ozenilesi bir durum degildir, zira epey basiniz agriyacak demektir. hele de sevgiliniz paranoid sizofrense ve sanrilari sizin onu aldattiginiz yonundeyse, pembe panjurlu ev hayallerini rafa kaldirma zamanidir. artik sadece onun icin degil, kendiniz icin de uzulmeye baslayabilirsiniz.
sizin de gerçek olup olmadığınızı sorgulatan durumdur
(bkz: grup sex)
(bkz: en güzel aşk zor olanmış)
zamanla sizide kendine benzeten sevgilidir.ne yapsanız ayrılamazsınız.ama beraberde olamazsınız.olduğunuzu zannettiğiniz zamanlarda öyle bişey yaparki herşeyi değiştirir.ne onu tanıyabilirsiniz ne de kendinizi.e tabi biter bu bigün.geriye sadece yorgun ruhlar kalır.
sevgiliyi arıza çıktığında yenilenebilecek nesne gibi algılamayan kişi için, azap ve kahır nedeni. Misal John Nash'ın karısının durumu.
sevgilinizin aids olmasından daha iyi bir durumdur.
sevgilisinin şizofren olduğunu sanan şizofren biri olabilir. belki de bunu yazan şizofrendir. belki de...
fedakarlık gerektiren durumdur. şizofren sevgilinin bakımı ve ona destek olmak için iş bırakılmalı, güçlü olunmalı ve başbaşa uzak ve sessiz bir kasabaya taşınılmalıdır.
sevgili için ürkütücü gibi dursa da, şizofreninin türü çok önemlidir. sevgili, şizofreni hakkında bilgilenmeli, sevgilisinin hangi tür şizofren olduğunu öğrenmeli, o türe göre, nasıl davranış ve düşünce sergilemeli, sevgilisine nasıl yaklaşmalı tüm bunları araştırmalı, öğrenmelidir.
sevgilisini gerçekten seviyorsa ve bağlıysa bunu yapmalıdır.
--sevgisi hoşlanmaktan ibaretse ve zaten bağlı değilse, okuduklarını zaten ciddiye almasın ve bildiğini yapsındır. --
sevgilinin doktoru ve ailesiyle irtibatını kesmemeli, onu tekrar topluma kazandırmak için -- ki iyi bir tedavi ile tekrar normal hayatlarına dönebiliyorlar, ama türü önemli -- savaşmalıdır.
(bkz: şizofreni hiçbirşey sevgi herşey)
ileri derece sizofren değilse; sevgilinizin sizin varlığınızdan şüphe etmesi, sizi hayalinin bir ürünü sanıp ilgilenmemesi, zaman zaman görmezden gelmesi ve bir türlü gerçek olup olmadığınıza karar verememesi sonucu "acaba şizofren olan o değil de ben miyim, niye beni görmezden geliyor, acaba ben yok muyum?" gibi düşüncelere kapılmanıza neden olabilecek durumdur.
çok kıskançsanız sevgilinizi kıskanacağınız bi sürü kişi olacaktır.çünkü o hiç yalnız kalmayacaktır.
kişiliksiz olmasındansa tercih edilebilir bir durumdur..bahsi geçen multi sevgili sıkıntı vermeye başlayınca zaping yapılarak görüntü sabit kalıp kişilik istenilen moda ayarlanabilir*
anlatıkları şeylerin aslında hiç yaşanmamış olduğunu bilememek, gereksiz dikkat çekme yöntemlerine üzülmek.
-hey yavaş ol, napıyosun necati yaaa
-Ulan tuvalette sıçıyorum, napabilirim sana
-Ee bu beni parmaklayan kim ozmn yaaa
-izleme dedik demi şu akıl oyunlarını her gün her gün...
+ merhaba hayatim, nasilsin?
- iyiyim. iyiyiz hepimiz
+ napicaksin sonra? görü$elim.
- bilmiyorum. biz bunu bi konu$alim, sana haber veririm.
+ tamam canim, siz anla$in, sonra haber veririsiniz.
- oki a$kim. öptük. hihi
+ bende canim, bende
(bkz: a beautiful mind)
biliyor musun duvardaki develer aslında pembe değilmiş, filmiş. ama eğer onlar filse halkalardan atlayanlar kim? gibi garip diyologlara girmenize neden olacak sevgilidir.
özgürlüğün rengi mordur diye adlandırılması mümkün durumdur.
3 kişilik aşka sebebiyet verebilir.

kulağa bir ilginç geldi galiba?!
tv.de mirgün cabas haber sunmaktadır o sırada gözü seğirir.
- bu adam sana mı göz kırptı?
- ne?
- beni aldattığını biliyordum da zaten, bu maymun herifle olduğunu kestirememiştim...

gibi diyalogların sıkça yaşandığı durumdur.

not:
yaşanmış bir durumdan alıntıdır.
güncel Önemli Başlıklar