bugün

sevgiliyle yaşanacak olan tüm sorunsalları sıfırlayan yutan sorunsaldır.
(bkz: sorunlu sevgiliye katlanma sorunsalı)
bazen sıkıntı veren bi durumdur. ama sorunsal denilebilecek kadar da çözümsüz, süregelen bir durum değildir. bilakis sevgilinin olması sorunsalı desek daha doğru olur. zira insan, biriyle beraber yaşadığında daha fazla problemle yüzleşmekte ve çözüme kavuşmayan bu problemler insanı daha da sıkıntılara gark etmektedir.

sevgilim yokken şunları yapabiliyorum :

tek başıma sinemaya gidip, filmi ciddi anlamda özümseyebiliyorum. ordan çıkıp bi kahve içiorum, açıyorum dergimi okuyorum. sonra kafeden çıkıp biraz vitrin dolaşıyor, beğendiğim şeyleri alıyor, 'ya çok yoruldu benim yüzümden, sıkılmıştır da şimdi..' diye düşüneceğim birisi olmadığı için peşimde (satış elemanından başka) rahat rahat dolaşıyorum mağaza içinde, satış elemanından kaçabildiğim müddetçe. sonra kitabevine girip istediğim gibi dolaşıyor, almayacağım kitaplara bakarken birinin bana ' ya zaten almıyosun , neden bakıyosun ki.. zaman kaybı.' demesi riski olmadığı için de kendim olabiliyorum.

çok yürüyen birisiyim, rahatlıkla, istiklal caddesini 5-6 kere iner çıkarım. o sırada da bana , 'sıkıldım, yoruldum hadi artık eve gidelim.' diyen birisi de olmayacağı için kimseye trip de atmıyorum. moralim de bozulmuyor. yalnızım, ayıyım ve de mutluyum.

aşktan öte seksten beri bi hayat yaşıyorum. böylesi bütün ihtimallerden iyi belki de.

hasılı, yoktur böyle bi sorunsal kimi bünyeler için.
(bkz: darling doesnt exist)
güncel Önemli Başlıklar